Ahoj,prosím, nemáte někdo zkušenost s cestou do Kostariky s návštěvou 2 států a odletem zpět z druhého státu? (např. ČR -> Kostarika, Nikaragua/Panama -> ČR)Není to problém skrz víza, hranice,...? Není to zbytečná komplikace?Budu mít na cestu cca 20 dní. Má vůbec cenu navštěvovat 2 státy? Není to na 2 státy málo času?Cestuju lowcostově, jen s báglem.Díky :-) , Hanka .

ČR -> Kostarika, Panama -> ČR ... Lze to vůbec?

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

6 reakcí

Ahoj,

prosím, nemáte někdo zkušenost s cestou do Kostariky s návštěvou 2 států a odletem zpět z druhého státu? (např. ČR -> Kostarika, Nikaragua/Panama -> ČR)

Není to problém skrz víza, hranice,...? Není to zbytečná komplikace?

Budu mít na cestu cca 20 dní. Má vůbec cenu navštěvovat 2 státy? Není to na 2 státy málo času?

Cestuju lowcostově, jen s báglem.

Díky :-) , Hanka

0

Vzhledem k bezvízovému styku se všemi jmenovanými státy nechápu, v čem by měl být problém.

0 Citovat

do Kostariky napr. potrebujes nejaky "dokaz" ze krajinu opustis do tych 90 dni. Ale tak v tomto pripade to je normalne, odletis z druheho statu, tak Kostariku opustis.

0 Citovat

Komplikace pro celníky to určitě nebude, jak praví tonic, jako důkaz opuštění země stačí zpáteční letenka, byť ze země sousední. Středoamerické státy jsou ve vztahu k vízovým povinnostem obecně dost liberální, podobné cesty nejsou ničím výjimečným.

A jestli není 20 dní na 2 státy málo... To je hodně subjektivní. Pro někoho je 20 dní dost i na 3 státy, pro jiného málo na jeden region ;)

0 Citovat

Jasně, rozumím vám všem, díky. :-)

Jsem zvyklá cestovat tak nějak středně rychle. Většinou mi stačí 2 týdny na stát. :-) Asi si nakonec dám zpáteční Kostarika a nanejvýš někam na otočku. Prosím, poradíte mi, které letiště případně doporučíte (polohou aj.), jestli Liberia nebo San Jose? preferuji aktivní dovolenou, poznávání, objevování. Moc vám děkuju! :-)

Kryštof Hájek napsal(a):

Komplikace pro celníky to určitě nebude, jak praví tonic, jako důkaz opuštění země stačí zpáteční letenka, byť ze země sousední. Středoamerické státy jsou ve vztahu k vízovým povinnostem obecně dost liberální, podobné cesty nejsou ničím výjimečným.

A jestli není 20 dní na 2 státy málo... To je hodně subjektivní. Pro někoho je 20 dní dost i na 3 státy, pro jiného málo na jeden region ;)

0 Citovat

Já třeba moc rychle necestuji a na Střední Ameriku mám 18 dnů i s cestou (Salvador, Guatemala, Belize, Honduras a Nikaragua).

Ta poloha - to je hodně individuální a každému vyhovuje něco jiného.

0 Citovat

Liberia - blíž k plážovým destinacím (které nutně nemusí být jen o válení se)

- o něco levnější letenky, byť většinou s delší cestou přes USA

San Jose - víc národních parků v okolí, určitě více možností veřejné dopravy po Kostarice (možná až násobně víc)

- dražší letenky, ale rychlejší cesty, často bez USA. Aktuálně má na jarní měsíce akci Air France z Prahy kolem 15 tisíc bez nutnosti přestupu v USA.

0
6 reakcí