Zdravim cestovatele a zkusene radce, v unoru se chystame s pritelkyni na 7 denni pobyt po Sri Lance a potreboval bych poradit s okruhem. Vim ze 7 dni je malo a proto pripada v uvahu, ze si najmem ridice at toho vidime co nejvice. Nejvice nas lakaji sloni (hlavne si je hladit a krmit :-) jizda na nich neni pro nas az tak dulezita), koupani v "jezirku" nejlepe nad vodopadem at mame krasny vyhled, čajove plantáže a vystup na Adamovu horu. Tato mista chci urcite videt a s tim ostatnim si necham poradit ;-) Jeste se chci zeptat jestli Sigiriya stoji opravdu za to a nebo je lepsi udelat si vyslap na nakou vedlejsi horu, kde nebude tolik lidi?Budu rad za vase tipy/rady a zkusenosti co se tyce okruhu (i treba zajimava a malo znama mista, ktera se vam libila), ridicu, ubytovani (za ubytko si klidne priplatime jen at nemame svaby v koupelne :D ) PS: Prilet bude v pul devate rano s tim ze 7. den chceme odletet na Maledivy. Predem dekuji a tesim se na vase vzkazy ;-) .

Sri Lanka únor 2018

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

1 reakce

Zdravim cestovatele a zkusene radce,

v unoru se chystame s pritelkyni na 7 denni pobyt po Sri Lance a potreboval bych poradit s okruhem. Vim ze 7 dni je malo a proto pripada v uvahu, ze si najmem ridice at toho vidime co nejvice. Nejvice nas lakaji sloni (hlavne si je hladit a krmit :-) jizda na nich neni pro nas az tak dulezita), koupani v "jezirku" nejlepe nad vodopadem at mame krasny vyhled, čajove plantáže a vystup na Adamovu horu. Tato mista chci urcite videt a s tim ostatnim si necham poradit ;-)

Jeste se chci zeptat jestli Sigiriya stoji opravdu za to a nebo je lepsi udelat si vyslap na nakou vedlejsi horu, kde nebude tolik lidi?

Budu rad za vase tipy/rady a zkusenosti co se tyce okruhu (i treba zajimava a malo znama mista, ktera se vam libila), ridicu, ubytovani (za ubytko si klidne priplatime jen at nemame svaby v koupelne :D )

PS: Prilet bude v pul devate rano s tim ze 7. den chceme odletet na Maledivy.

Predem dekuji a tesim se na vase vzkazy ;-)

0

na sri lanke som nebol, ale chystam sa tam v rovnakom obdobi ako vy, ale na 9 dni.

zatial som s pomocou Bozou, googlu a tuto kolegov vymyslel nieco taketo

Z Colomba priamo Hill country, Kandy a Sigiriya tentokrat nic, by sme zabili minimalne den.

Okolo Haputale je Lipton seat a aj par vodopadikov, ktore by splnovali vase poziadavky.

Potom 2-3 noci v Elle a tam tea factory Mini Adam's peak, Ella rock a povozit sa vlacikom.

Rozmyslal som nad Adam's peak, ale po roku v Cine je mi z tychto masovych pochodov na nejake pochybne posvatne mieste od zaludku zle :D Myslim, ze pekne vychody slnka budu aj v okolie Ella.

Na slonikov ideme do NP Udawalawe a navstivime tam aj jeden z normalnych sirotincove, ktory nastastie take blbosti ako jazda na slonovi neponuka - Elephant Transit home.

A nakoniec ideme na plaze posledne 3 dni, Tangalle a okolie.

Vyzera to tam super, jedine co teda je na pikacu su tie pomale presuny - fakt treba asi ratat s priemerom 30-40 km/h max, najma vo vnutrozemi. Asi vo vasom pripade by som zvolil sluzby vodica, nech vam to pekne odsypa.

0
1 reakce