Ahoj, na konci listopadu budu 4 dni v TLV, od čtvrtečního dopoledne do nedělního večera.Ubytování mám na Ben Yehuda st. někde poblíž mariny.Nějaký "tipy" už mám ale vlastně pořád nevím co se vyplatí vidět a naopak co za to nestojí.Uvítám i případný zkušenosti s Tel-O-fun .

Tel Aviv - 4 dny

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

5 reakcí

Ahoj, na konci listopadu budu 4 dni v TLV, od čtvrtečního dopoledne do nedělního večera.

Ubytování mám na Ben Yehuda st. někde poblíž mariny.

Nějaký "tipy" už mám ale vlastně pořád nevím co se vyplatí vidět a naopak co za to nestojí.

Uvítám i případný zkušenosti s Tel-O-fun

0

Pekna je stara Jaffa, dobry jsou trhy v TLV, me tam chutnal falafel a hummus. 4 dny bych tam ale nezustaval a aspon dva dny bych dal v Jerusaleme + zajizdka k mrtvymu mori

0 Citovat

A mas nejakej tip na dopravu do jerusalema/mrtvemu mori? Busem?

s tim Tel-O-Fun zkusenost nemas? zejmena by mne zajimalo kolik si blokuji na karte, formulace na webu je takova dost vagni...

0 Citovat

Busy k Mŕtvemu moru neodporúčam. Dosť často odchádzajú kedy sa im zachce - o pol hodinu skôr ako by mali ísť a podobne. Naviac po ceste naspäť už môže byť úplne plný a na zastávke ani nezastaví. Bacha na to, že v piatok poobede a v sobotu busy nejazdia - šabat. A cenovo to tiež nie je nejaká hitparáda.

Požičal by som si auto u Eldanu - všeobecne sú s nimi dobré skúsenosti a majú fajn ceny. Len zas bacha na to, že počas šabatu sa auto nedá ani vyzdvihnúť ani vrátiť. Na druhej strane počas šabatu je parkovanie v Jeruzaleme zdarma.

Ja by som to naplánoval takto - vo štvrtok pobeháš centrum TLV, v piatok ráno požičiaš auto v Tel Avive, prejsť k Mŕtvemu moru (Ein Bokek) a pozrieť Masadu. Večer do Jeruzalemu na ubytko, zaparkuješ zadarmo. Sobota v Jeruzaleme, v nedeľu ráno sa vrátiť do TLV, vrátiť auto, obzrieť starú Jaffu a večer vlakom na letisko.

0 Citovat

Mě čekají 4 dny v Izraeli v březnu. Ukotvíme v Tel Avivu. Líbil se mi tenhle článek. Třeba ti pomůže: https://zboril.blog.ihned.cz/c1-...zkusenosti

0 Citovat

Nenápadně oživím diskuzi u TLV. 

Zajímají mě sdilene kola. Stačí v appce dát číslo karty? Nebo si musím někde vyzvednout nějakou kartu nebo čip?  Nedávno jsem to nezvládl v Zaragoze a vzhledem k tomu že se jednalo asi o 3km cestu dokupy, se na to hned vy*RAL 😃


0
5 reakcí