Uzbekistán-víza

Napsal Navaja 2017-12-05T18:33:19+01:00 ve fóru Co vidět a navštívit
17 odpovědí

Dobrý den, mám prosbu k lidem, kteří si letos žádali o víza do Uzbekistánu, jestli by měli nějaké poznatky a podrobné informace. Nastudovala jsem různé weby, dokonce psala našemu chargé d affaires , jestli se systém vydávání nezmění. Bohužel až v roce 2021 by se mělo vše zjednodušit. Nechci čekat a chtěla bych se vydat příští rok v květnu.Děkuji za jakékoliv informace.

ahoj já žádal letos v únoru. Všechno jsem vyplnil online přes stránky Vídeňské ambasády, pak jsem převodem poslal peníze na jejich účet. Pak jsem tam jednou telefonoval kdy budou víza hotové, a myslím, že říkali do týdne. Nakonec když jsem byl v Brně tak jsem se tam zastavil. Na ambasádě si ověřili, že jsem zaplatil a za minutku jsem odcházel s pasy a vízy.

Jinak Uzbekistán je úžasná země, a pokud chcete jezdit místními rychlovlaky doporučuju rezervaci - dá se většinou vyřídit na černo přes ubytko klidně i online... Zatím jsme toho o Uzbekistánu moc nenapsali, tak alespoň něco o Bukhaře - http://etabroad.com/cs/poznejte-...bekistanu/

Uzbekistan je asi jedna z mala krajin, kde sa tie viza zhorsili. Este v 2012 sa dal vybavit pozyvaci list/voucher online a viza priamo na letisku v Taskente nalepili.

No musím říct, že mi to pořád přišlo jednodušší než víza do Alžírska ;) kde jsme víza dostali až den před odletem po dvou měsících co jim to leželo v Praze na ambasádě :D

Zkuste Student agency,zařizují víza do Uzbekistanu, pracují rychle, vše zařídíte od počítače. Mám s nimi několikaleté dobré zkušenosti. Vízum na letišti v Taškentu dostanete pokud letíte na pozvání.

Pokud chcete pobyt v Uzbekistanu na několik měsíců, sežeňte si pozvání, potom je celý Uzbekistan Váš a nikdo Vás nebude buzerovat s registrací, nevěřte některým "cestovatelům" že není nutná.

Uzbekistan na rok 2018 upravil vjezd pro některé státy EU, ale bohužel ne pro ČR.

Ani my jsme nepotřebovali pozvání. Stačilo když jsme spolu s žádostí poslali rezervaci ubytování - na booking je jich většina se zrušením zdarma ;)

Ahoj-Rádi bychom cestovali do Uzbekistánu na skupinová víza(jsou levná) a tak bych se chtěl zeptat,zdali má někdo praktickou zkušenost s rozdělením skupiny třeba v případě nemoci,když podmínku udělení skupinového víza je že skupina musí mít 5 osob,kteří vstoupí,spolucestují a vystoupí z Uzbekistánu společně?

Zkus zavolat na Vídeňskou ambasádu, mě po telefonu hodně poradili a umí docela dobře anglicky ;)

Vydrz, vraj sa chystajú evisa

Díky všem za rady.Evisa by byla fajn ale do srpna 2018 je asi nezavedou-nebo jo?

Asi 7/2018, ale poznáme tieto exzssr krajiny. Inak to budete mať horúci výlet.

Protože cestujeme 4  a na Evíza by nás muselo být 5,tak nás napadlo:

1)sehnat min.1 spolucestovatele aby nás bylo 5(optimální stav)

2)na uzbeckou ambasádu do Berlína poslat 5 pasů/žádostí s tím že do Uzbekistánu

odcestují jen 4 a pátá osoba zůstane třeba z důvodu nemoci v ČR(risk kdy nás nemusí pustit do Uzbekistánu

a i kdyby nás pustili tak by mohli nastat komplikace při cestování po Uzbekistánu nebo při jeho opuštění).

Snad těch pár dní v Uzbekistánu přežijeme a v Kyrgyzských horách bude trochu chladněji.

Pokud neseženete někoho dalšího (což nevím, jestli je optimální stav do skupiny předpokládám známých shánět někoho cizího opět kvůli pár dolarům) tak to vám stojí za to kvůli ušetřeným max 40 dolarům dělat tady tohle a riskovat to, že vás pak nepustí do nebo ze země? Tohle opravdu nechápu, zvláště při cestách do míst, který nejsou za humny a nestojí pár stovek.

Jestli dobře počítám tak normal víza na 15 dní pro 4lidi stojí 4x60 EUR=240EUR.

Skupinová víza na 15 dní stojí 5x15EUR+20EUR poplatek=95 EUR,rozdíl 145EUR.

Pro někoho není 145 EUR hodně peněz a pro jiného zase jo.

Ale jinak souhlasím s tím že ušetřené peníze nemusí být v konečném efektu přínosem.

Tak já předpokládám, že to neplatíš všechno ze svého, ale každý za sebe, tzn. jde o 41 euro, což v kontextu toho, co jsi ochoten kvůli tomu řešit a riskovat za to rozhodně nestojí.

Tohle už je šetření na nepravém místě aneb tak trochu, slovy klasika, nechci slevu zadarmo, ale dělej co umíš...

Být jednou z těch čtyř ve vaší skupině, tak ten rozdíl zaplatím za všechny,  jen ať nemusím cestovat s někým cizím. A ještě s ním beztak spát na pokoji, protože jednolůžák obvykle stojící majlant. Taky mi to, jako Eremimu, hlava nebere.  

Kdybych platil těch 60 EUR za sebe,tak to vůbec neřešim ale bohužel je to ta dražší varianta,co už lehce zamrzí.

Mandarinko-nemusí se jednat o 1 spolucestovatele ale třeba o pár,kteří budou třeba shodou okolností nebo plánovaně ve správnou dobu na správném místě(Uzbekistánu).

Ps: sharovat skoro cokoliv,je věc která nás všechny stejně čeká(dříve či později).

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!