Uzbekistán-víza

Založil Navaja před měs ve fóru Co vidět a navštívit
6 odpovědí

Dobrý den, mám prosbu k lidem, kteří si letos žádali o víza do Uzbekistánu, jestli by měli nějaké poznatky a podrobné informace. Nastudovala jsem různé weby, dokonce psala našemu chargé d affaires , jestli se systém vydávání nezmění. Bohužel až v roce 2021 by se mělo vše zjednodušit. Nechci čekat a chtěla bych se vydat příští rok v květnu.Děkuji za jakékoliv informace.

ahoj já žádal letos v únoru. Všechno jsem vyplnil online přes stránky Vídeňské ambasády, pak jsem převodem poslal peníze na jejich účet. Pak jsem tam jednou telefonoval kdy budou víza hotové, a myslím, že říkali do týdne. Nakonec když jsem byl v Brně tak jsem se tam zastavil. Na ambasádě si ověřili, že jsem zaplatil a za minutku jsem odcházel s pasy a vízy.

Jinak Uzbekistán je úžasná země, a pokud chcete jezdit místními rychlovlaky doporučuju rezervaci - dá se většinou vyřídit na černo přes ubytko klidně i online... Zatím jsme toho o Uzbekistánu moc nenapsali, tak alespoň něco o Bukhaře - http://etabroad.com/cs/poznejte-...bekistanu/

Uzbekistan je asi jedna z mala krajin, kde sa tie viza zhorsili. Este v 2012 sa dal vybavit pozyvaci list/voucher online a viza priamo na letisku v Taskente nalepili.

No musím říct, že mi to pořád přišlo jednodušší než víza do Alžírska ;) kde jsme víza dostali až den před odletem po dvou měsících co jim to leželo v Praze na ambasádě :D

Zkuste Student agency,zařizují víza do Uzbekistanu, pracují rychle, vše zařídíte od počítače. Mám s nimi několikaleté dobré zkušenosti. Vízum na letišti v Taškentu dostanete pokud letíte na pozvání.

Pokud chcete pobyt v Uzbekistanu na několik měsíců, sežeňte si pozvání, potom je celý Uzbekistan Váš a nikdo Vás nebude buzerovat s registrací, nevěřte některým "cestovatelům" že není nutná.

Uzbekistan na rok 2018 upravil vjezd pro některé státy EU, ale bohužel ne pro ČR.

Ani my jsme nepotřebovali pozvání. Stačilo když jsme spolu s žádostí poslali rezervaci ubytování - na booking je jich většina se zrušením zdarma ;)

Přihlášení a registrace