Guatemala - El Salvador - Nikaragua - Kostarika - Panama

Napsal faltuska 2018-01-04T15:41:38+01:00 ve fóru Co vidět a navštívit
3 odpovědí

Nějaké typy co navštívit v těchto zemích? Zatím to vypadá, že jedu sama, takže hlavně v hlavním městech a jejich okolí. Díky.

Klidně to najebej ještě tak do 3 vláken, v pohodě...

V Guatemale sa určite hlavnému mestu, Guatemala City vyhni oblúkom. Nie je to tam uplne bezpečné a ani tam nič moc nie je vidieť.

Odporúčam sa hneď prepraviť do Antigui, je to cca hodina z Guatemala City a cena po smlouvaní je 7-10 usd. Antigua je príjemné, nádherné mesto, z ktorého sa dajú robiť výlety na sopky, do okolných dedín, prípadne aj na jazero Atitlán. Mesto je bezpečné a je tam veľké množstvo pekných hostelov pre cestovateľov :)

Ahoj. No zrovna hlavnym mestam by som sa asi vyhla, minimalne teda to GC, o Salvadore som tiez nic pekne moc nepocula. My vyrazame za 2 tyzdne do Guatemaly a rovno z letiska si berieme shuttle do Antigua. Tam v hosteloch urcite najdes kopec cestovatelov na rozne vylety.

My mame v plane vystup na Acatenango a Tajumulco (Tajumulco mozes vymenit napr. za San Pedro a popozerat jazero Atitlan), termaly Fuente Georginas, potom Tikal, a cez Semuc Champey naspat do Antigua a odtial zasa shuttlom na letisko. Zda sa, ze je toho malo na 15 dni, ale tie presuny su hrozne casovo narocne.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!