Tak ať to máme kompletní (snad tu tohle téma ještě není).Japonsko - jak padlo v některém z těch dalších témat. Mix moderního a historie, vlaky, Japonské zahrady.Bosna - četl jsem pár cestopisů a líbí se mi příroda, ale rád bych se podíval i do Sarajeva. Navíc v Evropě je to pořád ještě neobjevená destinace, což už nemusí platit dlouho.Parky na západním pobřeží USA + Havaj - V USA jsem zatím byl pouze na východním pobřeží a rád bych taky absolvoval nějaký okruh po parcích na západním pobřeží, projel si Pacific Coast Highway.Nový Zéland - příroda no :-) A taky že z našeho pohledu je to pomalu na "konci světa". Jižní Amerika - nebyl jsem vůbec a nejvíc mě asi láká Peru. I když Kryštof s tou Kolumbií vedle ... :-)  .

5 míst kam se chci podívat a ještě jsem tam nebyl

Založil(a) ve fóru Cestopisy

Tak ať to máme kompletní (snad tu tohle téma ještě není).


Japonsko - jak padlo v některém z těch dalších témat. Mix moderního a historie, vlaky, Japonské zahrady.


Bosna - četl jsem pár cestopisů a líbí se mi příroda, ale rád bych se podíval i do Sarajeva. Navíc v Evropě je to pořád ještě neobjevená destinace, což už nemusí platit dlouho.


Parky na západním pobřeží USA + Havaj - V USA jsem zatím byl pouze na východním pobřeží a rád bych taky absolvoval nějaký okruh po parcích na západním pobřeží, projel si Pacific Coast Highway.


Nový Zéland - příroda no :-) A taky že z našeho pohledu je to pomalu na "konci světa". 


Jižní Amerika - nebyl jsem vůbec a nejvíc mě asi láká Peru. I když Kryštof s tou Kolumbií vedle ... :-) 

0

Dobrá volba toncek (jen v Bosně jsem nebyl). I v Japonsku je krásná příroda, ale většinou mimo nejčastěji navštěvovaná místa např. na Hokkaidu. Peru je krásné a zajímavé, podobně Kolumbie, ale i Ekvádor, Bolívie a Argentina jsou z hlediska přírody srovnatelně krásné a můj favorit je Chile. Tam jsem byl 3,5 měsíce a mnoho krásných míst jsem nestihl. Na druhém místě mám Ekvádor hlavně kvůli velké pestrosti na relativně malé ploše.

Za mě do této kategorie asi např. Island, Namíbie, Kostarika, Alžírsko, Antarktida (poslední 2 ale kvůli vízům či ceně nepovažuju zatím za reálné).
0 Citovat

Samoa - exotika, příroda, pláže

Havaj

Vodopády Iguacu

Azorské ostrovy

Aljaška

0 Citovat

Obávám se, že Bosna už objevená byla - např. Saúdy.

Můj seznam:

1. Jižní Korea - byl jsem jen půl dne v Soulu a v obchodech mi připadlo, jako by někdo zkusil okopírovat Japonsko, ale byl na to moc líný, takže to nepočítám. 😊

2. Jižní Amerika, obzvlášť španělsky mluvící země.

3. Kuba - dokud ji nepřeválcují Amíci.

4. Rusko - to se prostě musí zažít.

5.  Ty zbylé. 🤣


0 Citovat

1. Slovensko - slovensky raj 


2. Japonsko- ostrovceky v okoli a pod okinawou


3. Indonezia - juzne moluky


4. Kazachstan


5.portugalsko - obvzlast madeira

0 Citovat

Vybrať len 5 miest je mi ťažko, ale tak poďme nato :)


1. Kanada

2. Kirgizsko

3. Borneo

4. Vanuatu

5. Patagonia



0 Citovat

1. Západ USA - asi skoro kamkoli nebo lépe všude, monument valley, sequoia national park, ale i některá města

2. Namibie - možná i některé části JAR

3. Čína - Žluté hory, ale klidně i jiné hory, Tibet, čínská města mě moc nelákají

A z těch bližších a snáze dostupných

4. Madeira

5. Island - tam jsem měl dokonce koupené letenky, než mi Germania zkrachovala :-)

0 Citovat

1. Peru - hlavne hory a tiez "mysteriozne" miesta na sposob MP, na jaro 2020 planujem 2-3 mesacny trip

2. Havajske ostrovy - tiez hlavne treky

3. Transibirska magistrala - spoznavanie miestnej mentality pri flaske vody :) snad aj nejaka pekna priroda

4-5. Balkan, zvysok spanielsky hovoriacej Ameriky, hory v Strednej Azii...


Btw. Jox, Kuba uz bola prevalcovana Americanmi :)  
0 Citovat

1. vramci strednej Azie alebo okolia - zapadny Kazachstan, Kirgizsko, Tadzikistan, Xinjiang a povedzme ze Altaj (takze nejaky mesiac to tam pobehat)

2. dat si tak 2 tyzdne a motat sa po Zakarapti, delta Dunaja, alebo znovu Cherson a tam okolo rozne NP

3. juh Cile 

4. znovu roadtrip po zapade USA, ale tentokrat ine staty, teoreticky este vlacik Coast Starlight otestovat

5. Japonsko, ale asi niekam na juh .. okinawa, ostrovceky 
0 Citovat

1. Island

2. Japonsko

3. Nový Zéland 

4. Kostarika 

5. Chile

0 Citovat

  • 1.  bod č. 1 můžu přesně zkopírovat od tonica, to prostě někdy musím...  Kazachstan, Kirgizsko, Tadzikistan, Xinjiang a povedzme ze Altaj 
  • 2. Karakoram highway
  • 3. Aljaška
  • 4. Patagonie
  • 5. Írán

0 Citovat

1) Západ Kanady mezi Vancouver a Calgary - národní parky

2) Azory

3) Madeira

4) znovu západ USA, ale tentokrát Colorado a Utah + Yellowstone

5) Pobaltí
0 Citovat

1. Kazachstán - chci se proletět dlouhou linkou od Wizzairu do této bizarní země. Už delší dobu po ní pokukuji a doufám, že Maďaři trošku zpříjemní odletové a příletové časy.

2. Bělorusko - poslední velká výzva, co mi v Evropě zbývá a zajímá mě do ní nakouknout.

3. Jižní Afrika, Namibie, Zambie a Zimbabwe - poprvé zamířit do černé Afriky. Pěkné by bylo Cape Town a nějaké národní parky. Odrazuje mě nízká bezpečnost, půjčování auta a dost přehnané částky za návštěvy NP v Africe všeobecně. Plus Viktoriny vodopády.

4. Západní pobřeží USA - projet národní parky by bylo fajn. Co čekám až klesne dolar, tak z 19 Kč klesl skoro na 24 Kč.

5. Argentina - mrknout na tango do Buenos Aires, a poté sjet až na jih.

0 Citovat

Za mě by to byla Kanada, Island, Norsko, Irsko a Nový Zéland. Mám ještě hodně co napravovat, ale postupně se mi daří alespoň tu Evropu pomalu odškrtávat.

0 Citovat

1. Jazero Kol Suu v Kyrgystáne - poďla mňa najkrajšie jazero na svete

2. Patagónia - Torres del Paine National Park

2. Libanon - podobný pocit strachu a zvedavosti jak pri Iráne

3. Kolumbia - neuveriteľná rozmanitosť krajiny

4. Rusko - poriadne vypiť na Magistrále a Bajkal 

5. Aljaška - aspoň z "dialky" sa pozrieť na Denali

0 Citovat

1) Japonsko

2) Island

3) Kambodža

4) Maroko

5) ...stán

:)

0 Citovat

1. Uzbekistan - hodvabna cesta

2. Turecko - (8h navstevu Istanbulu nepocitam) turecka cast Cypru ma celkom prijemne "pobavila" , takze TR snad coskoro

3. Oman - len chytim dobre letenky do emiratov a ide sa

4. Iran - ale za terajsich vizovych podmienok zatial nie

5. Spanielsko - tuto krajinu som doteraz kompletne ignoroval, ale je na case to zmenit. Susedne Portugalsko bolo fajn


0 Citovat

1) Timor-Leste (Dili)

2) Tristan da Cunha (Edinburgh of the Seven Seas)

3) Ilha do Príncipe (Santo António)

4) Gabon (Libreville)

5) Madagascar (Antananarivo)


0 Citovat

Já mám na destinace celkem náročné požadavky (bezpečnost,infrastruktura,dopravní obslužnost,hygiena a pod.)a s příbývajicím věkem se to stupňuje. Nejezdím ani do destinací,kde je velká buzerace okolo víz. Takže se spíše rád vracím na osvědčená místa. 

V listopadu si jednu plánovanou destinaci odškrtnu - Madeiru nu a pokud mám odpovědět na téma tak mě lákají už snad jen:

1.) Kanada

2.)Skotsko

0 Citovat

Kolumbie

Namibie

Nový Zéland

Vanuatu

Aljaška

0 Citovat

1. Kena

2. Madagaskar

3. Mozambik

4. Ostrovy v Tichom oceane

5. Juh Cile

0 Citovat

Island

Izrael

Projet se po Transsibiřské magistrále

Venezuela, snad se to tam zklidní

Nějaká ta destinace jak z katalogu, bílé pláže, horké moře, zvířátka, žádní turisté, snad taková existuje
0 Citovat

1/ Transsibiřská magistrála

2/Aljaška

3/Mexiko

4/ Bora Bora

5/ Petrohrad

0 Citovat

Bora Bora za kačku....už se těším na cestopis  :-) :-)



0 Citovat

Tak vidim ,ze z mam vyhodu a na mnohych zadanych mistech co se tu uvadi  jsem uz byl

ale taky  muzu uvest  5  bez problemu,  oproti 5 kam bych uz nikdy nehtel

Takze

1. Kanada

2.Himalaje

3. Francouzska Polynesie

4.Azory

5. aspirantu na posledni misto je hodne -)

0