September-December 2023

Založila před 2 měs kleopatra ve fóru Hledám spolucestujícího

Libor_S napsal(a):

Na nedávném cestovatelském festivalu jsem si poslechl mj. přednášku o návštěvě KLDR a byla teda zajímavá, ale absolvovat bych to nechtěl ani zadarmo. Ledaže bych se doma hodně nudil a byla to poslední země do sbírky. Dá se tam jet jen na krátký zájezd, který by ti sebral většinu rozpočtu na 4 měsíce. Žádost na Srí Lanku nechápu. S předposlední větou naprostý souhlas.

Ještě k dřívějším příspěvkům. Sehnat někoho na pár týdnů by nebyl velký problém. Ten ale nastane u mnohaměsíční cesty jednak z důvodu sladění časových možností, obvykle i finančních možností a hlavně, aby spolu ti dva vydrželi celou dobu. Možná počítej i s možností, že s někým vyrazíš, ale po čase se rozdělíte.

Nemůžete tušit jaký má slečna rozpočet ;-)

0 Citovat

@Ahmad: Slečna to sama píše: Niečo mám našetrené a viem si na mesiac podarovať 1000 eur, teda dokopy by tento plán mohol vychádzať na 4 000 eur a pár stoviek navyše.

0 Citovat

Skromná to žena... To časem přejde.

1 Citovat

Moje spolužačka, která po dvou VŠ absolvovaných naráz a prestižním zahraničním PhD vyrazila na obdobně ambiciózní a intelekt rozvíjející sebepoznávací cestu, se po necelém půl roce vrátila s pákistánským manželem, šátkem na hlavě a dítětem na cestě. Pár let byla žena v domácnosti, pak se odstěhovali do Londýna a od té doby jsme o ní nikdo neslyšeli. Just sayin' ;-)

8 Citovat

Určitě je šťastná a pákistánský manžel také! ;-) Radostí nemají čas se ozvat.

Osobně zůstanu při zemi a poměrně cynicky konstatuji, že docela dobrá cesta k sebepoznání je třeba i obyčená fyzická práce (pokud možno ne jen pár týdnů brigády).

3 Citovat

Občas se ty životní cíle a priority rychle a nečekaně změní... 

1 Citovat

Jo jo. Já znám víc takových příběhu, kdy na jedné straně byla ambiciozní náročná intelektuálka a na druhé náhodný "alfa samec". Akorát, že teď už dotyčné nemají moc kapacitu diskutovat Umberta Eca nebo Kantův kopernikánský obrat :-)

5 Citovat

Konečně zajímavá debata:-)))

4 Citovat

floodland napsal(a):

Já si myslím, že ty obavy, že by po tobě mohl někdo na tom tripu vyjet, jsou zcela zbytečné.

Nemluv za ostatní, třeba já po tvrdém alkoholu děsně řádím... 

3 Citovat

Zábava vás čítať. Žije to tu!

2 Citovat

Já bych se moc nesmál, to je vážná věc.

0