Ahoj, dovolila bych si přidat svůj krátký cestopis o mém dobrodružství na havajském ostrově O'ahu, odkud jsem se ani ne před týdnem vrátila. Vím, že spousta z vás nakoupila levné letenky na Havaj v rámci chybného tarifu BA, tak třeba se někomu mé informace budou hodit  .

Cestopis O'ahu

Založil(a) ve fóru Cestopisy

Ahoj,
dovolila bych si přidat svůj krátký cestopis o mém dobrodružství na havajském ostrově O'ahu, odkud jsem se ani ne před týdnem vrátila. Vím, že spousta z vás nakoupila levné letenky na Havaj v rámci chybného tarifu BA, tak třeba se někomu mé informace budou hodit smiley Cestopis najdete ZDE. Nějaké další informace na svůj blog ještě doplním, jen na to teď bohužel nemám moc času, ale klidně mě kontaktujte smiley

0

Ahoj,

dík za fajn cestopis.

Inak tu nájdeš nejaké info k liečbe tvojho problému s chodidlami: smiley
http://www.healthline.com/symptom/feet-itching

0 Citovat

Super fotky, my tam tiez letime, ale na Oahu sa zdrzime asi len 3 dni potom pokracujeme na Big Island a Maui.

0 Citovat

Ahoj, my máme v Londýně na přestup na letadlo do LA jen hodinu a půl- to se nedá stihnout?

0 Citovat

Krasny fotky, cim to fotis? Nejakou kamerou?

0 Citovat

Komentare pod clankem nectu smiley

Diky za odpoved.. Ja fotim hodne svym 5kovym iPhonem, mam jeste zcardlovku od Canonu, ale nejak me prestalo bavit s ni fotit (hlavne ji tahat), takze ji vetsinou nechavam doma.. Kameru mam obednanou od Jeziska, chtel sem puvodne GoPro 4ku, ale vsichni me zrazujou, ze je to akorat predrazenej kram, ze na trhu jsou hracky s vyrazne lepsim pomerem cena / vykon, pristi tyden jeste budu delat market research smiley

Jinak fotky z kamery jsou moc pekny (tam kde jde poznat ze drzis v ruce klacik smiley) ale zrovna to video me teda moc nenadchlo, ale je mi jasny ze tocit pod vodou neni zadna legrace.. smiley

0 Citovat

Díky za užitečné informace. Budeme tedy předbíhat (což bychom normálně určitě nedělali) smiley

0 Citovat

to Kickassone:

pozri si toto: https://www.youtube.com/watch?v=uirzCD-qALE
dá sa kúpiť napríklad tu: http://www.ebay.co.uk/itm/161387517335? ... EBIDX%3AIT

0 Citovat

Vyzerá fakt dobre, za 130€ aj so vsetkym moznym prislusenstvom je super cena. Navyse tie rozdiely v porovnani s GoPro nie su az take velke..

0 Citovat

Nikdy mě Havajské ostrovy nelákaly, ale po shlédnutí blogu jsem je o pár příček posunul nahoru smiley díky!

0 Citovat

My máme v Londýně 1:55 a letíme 31.1., tak můžeme dát vědět. smiley

Ale netřeba to hrotit – je to všechno na jedné letence, tak by vás přinejhorším dali na další let. I když je samozřejmě jasné, že nikdo tyhle komplikace nechce zažívat. smiley

0 Citovat

Díky, budu Vám vděčná, když si vzpomenete.

0 Citovat

Mate niekto skusenosti s kempovanim na Oahu a na Havaji? Akurat hladam nejake informacie a zistujem ze asi takmer vsetky kempy su v stredu a stvrtok zatvorene, co su prave dni kedy sme na Oahu. A nemali ste ne Havaji problemi s bezdomovcami? Zistujem ze ich tam je celkom dost a na tripadvisore pisu dost negativnych skusenosti...

0 Citovat

My jsme v rámci letenek za 11.600,-Kč měli na přestup v LA 1:30 hodiny a náš let měl zpoždění dalších 40 minut, ve výsledku jsme měli na přestup tak 45 min, přičemž v LA si jsme si museli ještě vyzvednout zavazadla a znovu je odbavit (asi to tak má každý let - informovali nás o tom již v Praze). Po výstupu z letadla na nás ale čekal personál letiště a pro každého letícího do HNL měl expresní pas, šli jsme si pro zavazadla, všechny předbíhali a i kontroli jsme obešli. Po celou dobu s někým mluvila a informovala je o tom, kde jsme. Ve výsledku na nás letdalo cca 10 minut počkalo. Pokud tedy máte na přestup stejný čas, tak se nebojte, někdo na vás počká pokud byste to neměli stíhat:)))

0 Citovat

Ahoj, kéž by to tak bylo...jen jestli jsou v Londýně stejně ochotní jako v LA smiley

0 Citovat

Podle mě to bude všechno stejné kvůli principu navazujících letů. Jinak doporučuji si dopředu rezervovat základní auto a upgrade až na místě. Za upgrade ze základního na mustanga chtěli na místě 75 USD, když jsem jim ale řekl, že to je moc, tak mi nabídli cenu pro jejich stále zákazníky za 35 USD - upgrade, nikoli výsledná cena. Vyjde to tedy lépe než to booknout z domova, ale záleží i na tom, s kým jednáte - půjčeno v Dollars rental car.

0 Citovat

Proky,mockrat diky a budu vdecna i za jakekoliv dalsi info. Zdravim z Ovy! smiley

0 Citovat

Nekempovali ste niekto nahodov vo Waimanalo Beach Park na Oahu? Chceli by sme tam jednu noc kempovat no permit sa da kupit len na 3 alebo 5 noci tak by ma zaujimalo ci je mozene tam len prist bez permitu a kempovat jednu noc? Pripadne uhradit ten permit alebo tu jednu noc az na mieste bez rezervacie dopredu?

0 Citovat

Díky za detailní informace. Kde jste všude byli? Na kolik nocí celkem? A co jet lag, dá se to? Děsí mě představa, jak jdu po návratu do práce... smiley Ale už se moc těšíme, duben se blíží...

0 Citovat

Čau Proky,

neměl si náhodou na sobě modré sportovní tepláky? nejspíše jsme se potkali na cestě tam i zpět. Já byl na Kauai.

0 Citovat

Byl jsem sám. Hnědé kalhoty, hnědá mikina Nord Blanc. Trochu vyšší postavy než ostatní. Šedivý batoh smiley))

0 Citovat

Ahoj Proky,

ten itinerář zpět máme dost podobný- tam přiletíme taky večer, z toho obavy nemám. Zpátky se vracíme večer ve 21:33 z Maui do LA, kde máme 10 hodin a 10 minut stop-over, v Londýně budeme ve 13:25 a až za 3,5 hodiny nám to letí do Prahy, kam bychom měli dorazit v 16:20- no a potom teprve cesta do Ovy, uvažujeme, že pojedeme autem.
Na FB se určitě podívám moc ráda, plánuju to na pozdější večer smiley

0 Citovat

Zdravim Proky,

vsimol som si na FB v albume ze ste boli aj pozorovat velryby. Hodis sem prosim Ta info cez aku spolocnost ste isli na to pozorovanie, rezervovali ste to dopredu alebo tam na mieste? boli ste tam rano alebo vecer? teda o kolkej? vdaka za info

0 Citovat

Ahoj, výlet máme teprve před sebou, ale po mnoha doporučeních jsme vybrali Hawaii Ocean Project. Jsou eco-friendly a dělají skutečně záslužnou činnost, kdy výtěžek z jejich akcí jde na podporu vědců, kteří zkoumají podmořský svět na Hawaii, což nám přišlo sympatické. Blíže o této jejich činnosti na jejich stránkách: http://www.hawaiioceanproject.com/researchers.php

Mají také skvělá hodnocení např.: http://www.tripadvisor.com/Attraction_R ... awaii.html

Jejich early-bird cena myslím také nemá konkurenci 24,21 dolarů včetně daně: http://www.hawaiioceanproject.com/whale_watch_tours.php

Pěkný výlet a ať vidíte velryby! smiley

0 Citovat

Jinak ta garance, že jedeš znovu, pokud velryby neuvidíš, je u Hawaii Ocean Project taky. My tam budeme až v druhé půli dubna, a to už spousta společností nejezdí, protože už může být "po velrybách". Ale ptala jsem se, a s nimi je to prý téměř jistota i v těchto okrajových termínech, tak snad to klapne.

0