24 hodin ve Stockholmu

Napsal Michal 2017-03-31T08:56:05+02:00 ve fóru Cestopisy
0 odpovědí

Minulý víkend jsem strávil ve Stockholmu. Využil jsem k tomu přívětivě naceněné letenky od ČSA (zpáteční za 1357 Kč). Nemile mě jen překvapila změna letadla na o 1/2 pomalejší a mnohem hlučnější. Ve Stockholmu bylo příjemně jarní počasí a slunečno. Pro návštěvu jarního Stockholmu bych doporučil ještě tak měsíc počkat, sice už se objevovaly první kytičky, ale všechny stromy holé a z letadla ještě byly vidět zbytky zamrzlých jezer. Sice jsem věděl, že tam ceny budou vyšší, ale že o tolik mě opravdu překvapilo (pro nízkorozpočtového cestovatele je kupodivu přívětivější i Japonsko, které se drží na špici žebříčků drahoty a bývá v nich před Švédskem). Trošku to zamrzí, protože si chci něco našetřit na druhou půlku roku na gringo ceny v Peru. Za sluníčka jsem prošel centrum a skončil prohlídkou uměleckých stanic metra. Přespal jsem v hostelu a ráno se vydal na prohlídku Skansenu (prvního skanzenu na světě, odkud mají všechny ostatní své jméno). Před odletem jsem ještě zašel do Historiska Museet, které je bez vstupného.

Podrobnější cestopis s fotkami:
https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2017/03/jak-si-prohlednout-stockholm-neupsat.html

Top místa ve Stockholmu:

• Stadshus
  • Gamla Stan
  • Skansen
  • Stanice metra

Náklady
Letenka ... 1357 Kč
Bageta 240g v Bile ... 59 Kč
Arlanda Express do Stockholmu (90+ dní předem) ... 154 SEK
Ubytování ... 300 SEK
Magnet na lednici ... 30 SEK
MHD po Stockholmu ... 120 SEK + 20 SEK za čipovou kartu