Měsíc se s měsícem sešel a mé neklidné toulavé boty mě donesly opět o kousek dál. Tentokrát do Kodaně k Malé mořské víle. Pro cestu do Kodaně jsem využil skvěle naceněné letenky od Norwegianu z jeho loňské podzimní akce. Tento cestopis sloužím i jako důkaz, že se taková cesta dá podniknout JENOM během víkendu bez extra dovolené a že se občas najdou i letenky na víkend u nízkonákladovky v té nejnižší cenové hladině.V Kodani bylo pěkně i vyšlo počasí. Stejně jako Mona Lisa byla socha víly o trochu menší, než jsem čekal. Inu, je malá. Tentokrát byla cesta pojatá hodně lowcostově, protože mě trochu straší myšlenka, v čem ještě kromě Machu Picchu budou mít peruánští indiáni přestřelené ceny...Delší počtení a fotky naleznete v příspěvku na mém blogu.Náklady:letenka 54,5 €ubytování v hostelu 230 DKK24 hodinový lístek na MHD 80 DKKSvačina z Bily cca 150 Kč  .

U víly Kodani 2017

Založil ve fóru Cestopisy

4 reakce

Měsíc se s měsícem sešel a mé neklidné toulavé boty mě donesly opět o kousek dál. Tentokrát do Kodaně k Malé mořské víle. Pro cestu do Kodaně jsem využil skvěle naceněné letenky od Norwegianu z jeho loňské podzimní akce. Tento cestopis sloužím i jako důkaz, že se taková cesta dá podniknout JENOM během víkendu bez extra dovolené a že se občas najdou i letenky na víkend u nízkonákladovky v té nejnižší cenové hladině.

V Kodani bylo pěkně i vyšlo počasí. Stejně jako Mona Lisa byla socha víly o trochu menší, než jsem čekal. Inu, je malá. Tentokrát byla cesta pojatá hodně lowcostově, protože mě trochu straší myšlenka, v čem ještě kromě Machu Picchu budou mít peruánští indiáni přestřelené ceny...

Delší počtení a fotky naleznete v příspěvku na mém blogu.

Náklady:
letenka 54,5 €
ubytování v hostelu 230 DKK
24 hodinový lístek na MHD 80 DKK
Svačina z Bily cca 150 Kč

0

Pekne, pocasie na jednicku ako pozeram. Ale aj tak by to chcelo prispevok o roadtripe na Skode 120, to musela byt parada:)

0 Citovat

Hele, to je skoro 20 let nazpět :-D ale když si vzpomenu a najdu kousek času, tak to rád sepíšu.

0 Citovat

Rosenborg stojí za to vidět i zevnitř, mj. tam jsou vystavené dánské korunovační klenoty (natrvalo, ne jako u nás jednou za x let na týden). Pak ještě další zámek Christianborg s gobelíny, co dostala královna k narozeninám. Kousek od letiště je akvárium Blue Planet. Při více času stojí za to zajet do Roskilde zkouknout katedrálu a vikingské lodě, zámek Frederiksborg u jezera se zahradami ve stylu menšího Versailles nebo nahoru k hamletovskému Kronborgu. Ale to už by asi nebyla lowcost víkendovka. ;)

0 Citovat

lemming46 napsal(a):

Rosenborg stojí za to vidět i zevnitř, mj. tam jsou vystavené dánské korunovační klenoty (natrvalo, ne jako u nás jednou za x let na týden). Pak ještě další zámek Christianborg s gobelíny, co dostala královna k narozeninám. Kousek od letiště je akvárium Blue Planet. Při více času stojí za to zajet do Roskilde zkouknout katedrálu a vikingské lodě, zámek Frederiksborg u jezera se zahradami ve stylu menšího Versailles nebo nahoru k hamletovskému Kronborgu. Ale to už by asi nebyla lowcost víkendovka. ;)


Ale když už tam budeš mít tolik míst k navštívení, tak se vyplatí koupit Copenhagen Card a zase tak šílené draze to též nevyjde. Jediná škoda je pak otevírací doba, ve které je docela obtížné všechno stihnout. Za sebe ještě doporučuji výstavní prostor Cisternerne, současná Sambuičiho instalace je zdařilá.

0
4 reakce