Zdravím, cca měsíc zpět jsem zakoupil letenky za účelem následující cesty dne 10.04.2014: 1) 15.50 Brno - 17.25 Eindhoven (Wizz Air), 2) 21.00 Eindhoven - 23.35 Alicante (Ryanair). Zjistil jsem však, že tento týden Wizz Air let Brno - Eindhoven přeložil z 10. 04. 2014 na 11. 04. 2014. Fakta jsou následující: 1) Pokud jsem správně studoval VOP Wizz Air, tak mám nárok na vrácení celkové ceny letenky. 2) Poplatek za změnu letu u Ryanair : 40 €. (Zpáteční letenky zakoupeny na 23.04.2014. Den odletu +-2 dny bez problému.) Nejschůdnější se mi jeví využít 1) a dokoupit letenky pro Bratislava - Milan - Eindhoven na 10. 04.2014. Uvítám jakoukoliv radu, jak se z celé situace co nejelegantněji dostat s minimem ztrát.  .

Změna letového řádu Brno - Eindhoven

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

7 reakcí

Zdravím,

cca měsíc zpět jsem zakoupil letenky za účelem následující cesty dne 10.04.2014:

1) 15.50 Brno - 17.25 Eindhoven (Wizz Air),
2) 21.00 Eindhoven - 23.35 Alicante (Ryanair).

Zjistil jsem však, že tento týden Wizz Air let Brno - Eindhoven přeložil z 10. 04. 2014 na 11. 04. 2014.

Fakta jsou následující:
1) Pokud jsem správně studoval VOP Wizz Air, tak mám nárok na vrácení celkové ceny letenky.
2) Poplatek za změnu letu u Ryanair : 40 €.
(Zpáteční letenky zakoupeny na 23.04.2014. Den odletu +-2 dny bez problému.)

Nejschůdnější se mi jeví využít 1) a dokoupit letenky pro Bratislava - Milan - Eindhoven na 10. 04.2014.

Uvítám jakoukoliv radu, jak se z celé situace co nejelegantněji dostat s minimem ztrát. smiley

Děkuji.

Martin

0

A na zpáteční cestě je vše bez problémů? Znamená to tedy vyřešit jen přískok do EIN na toho 10.4., že?

0 Citovat

Přesně tak...

0 Citovat

Musím tedy souhlasit s Alešem, že toto je nejzajímavější varianta, a jak to vypadá v současné chvíli i nejlevnější.

0 Citovat

Děkuji za reakce.

Nakonec jsem se rozhodl pro následující řešení:

8. 04. 2014
Brno - Londýn-Luton 11.45 - 12.55
Londýn-Luton - Murcia 14:20 - 18:00

Změna letu u Ryanair mě nakonec vyšla na 30 EUR (Flight Change Fee) + 7 EUR (Taxes, Fees & Charges) = 37 EUR.
Wizzair byl nečekaně aktivní a po prvním emailu mi oznámil navrácení poplatků za letenky. Radši bych však uvítal změnu letu na Brno - Londýn bez dalších doplatků, apod. Uvidíme, jak to dopadne...

0 Citovat

Těch 37 EUR mám za 925 Kč (jízdenka SA Brno - Eindhoven = 1100 Kč). Murcia je dokonce blíže k mé cílové destinaci než Alicante. Dávám ti za pravdu s tím letem do Londýna s Wizz air. Jelikož jsem měl původní letenky BRQ - EIN zakoupeny za 500 Kč včetně zavazadla ještě v rámci Discount club (v polovině února mi vypršelo čleství a jeho obnovení neplánuji), tak se bude jednat zřejmě o další navýšení nákladů za cestu. Po zhodnocení +- jsem se však rozhodl pro tuto "pohodlnější" variantu. Jako vždy nyní řeším jak moc mám otálet s nákupem letenek BRQ - LTN (Wizz air se zatím k přeregistrování letu nevyjádřil. Cena letenky stoupá. Snížení ceny lze očekávat/neočekávat... smiley).

0 Citovat

Čekám na vyjádření ohledně přeregistrování letu od Wizz air. Na první email zareagovali do druhého dne. Na druhý email jim to trvá trochu déle. Jakmile budu mít od nich vyjádření, podle situace případně ihned kupuji...

0 Citovat

Díky. Také dobré řešení.

Vycházel jsem z VPP, kde jsou v tomto případě nabízeny tyto možnosti vyrovnání:

(a) výměnu rezervace za jiný let provozovaný společností Wizz Air na stejné nebo – je-li to nezbytné – podobné lince v průběhu 14 dní před nebo 30 dní po plánovaném datu odletu zrušeného letu, a to v závislosti na dostupnosti volných sedadel; nebo

(b) zrušení vaší rezervace a převedení plné výše vaší platby za zrušený let plus 20 % ceny letenky, zaplacené za zrušený let a také za zpáteční let (byl-li zakoupen) na kredit vašeho „zákaznického účtu“ u společnosti Wizz Air nebo

(c) zrušení vaší rezervace a podání žádosti o vrácení celkové ceny letenky uhrazené za zrušený let a za zpáteční let (byl-li zakoupen).

Měl jsem za to, že můj požadavek je v souladu s (a)...

0
7 reakcí