Dobry den opat kazde rady vsak rad prijmem. No hlavny dovod preco tu pisem je, ako sa orientovat v pripade medzipristatii pri takychto letoch. Napriklad let Varsava – New York ma medzipristatie v Helsinkach a chcel by som vediet kolko je potreba casu pri medzipristatii aby sme sa stihli vybavit po prilete do Helsink a zase pri naslednom check ine na odlet. Nachadza mi to pri niektorych letoch medzipristatia v trvani hodina aj nejake drobne, niekedy dokonca menej ako hodina a take casy sa mi zdaju urcite malo na medzipristatie, nie je to tak? Preto by som sa chcel spytat aky je taky idealny cas trvania medzipristatia? 3 hodiny? Diky moc za kazde rady a dik za vasu pracu  .

Rada - medzipristátie

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

2 reakce

Dobry den opat smiley
V maji (kvetnu) budeme cestovat na Work and Travel program a septembri (zari) pojdeme naspat. Problem nemam s letenkami, nachadzam letenky za super ceny, v pripade odletu a navratu na vychod, resp. z vychodu nachadzam spiatocne letenky aj za 440€. Ked sa jedna o prilet na vychod a navrat zo zapadu tak je to o 100€ viac. Chystame sa po praci cestovat cca dva tyzdne, takze navrat zo zapadu by usetril ako cas (ze by sme sa nemuseli tolko hnat aby sme stihli navrat z vychodu) a myslim si ze aj peniaze, nakolko cesta autom naspat zo zapadu na vychod by na jedneho vysla zrejme viac ako tych 100€ co robi rozdiel. Budeme cestovat styria a letenky som pozeral z Varsavy kam by sme nemali problem sa dostavit, kedze z inych okolitych letisk SK/CZ/AT/HU to vychadza o dost drahsie. Lety som pozeral do New Yorku, aj ked robit budeme vo Washingtone, ale to vychadza zase drahsie, a lacnejsie vyjde bus z NY do WAS, iba zopar dolarov, a tie 3-4 hodiny v nom nas uz nezabiju, takze to planujeme tak. Navraty v pripade zapadu som pozeral zo SFO, LA a LV. Tolko informacii k tomuto co som hladal, ak by ste nahodou vedeli doporucit este nieco lepsie, no ja som s nalezom spokojny smiley kazde rady vsak rad prijmem. No hlavny dovod preco tu pisem je, ako sa orientovat v pripade medzipristatii pri takychto letoch. Napriklad let Varsava – New York ma medzipristatie v Helsinkach a chcel by som vediet kolko je potreba casu pri medzipristatii aby sme sa stihli vybavit po prilete do Helsink a zase pri naslednom check ine na odlet. Nachadza mi to pri niektorych letoch medzipristatia v trvani hodina aj nejake drobne, niekedy dokonca menej ako hodina a take casy sa mi zdaju urcite malo na medzipristatie, nie je to tak? Preto by som sa chcel spytat aky je taky idealny cas trvania medzipristatia? 3 hodiny? Diky moc za kazde rady a dik za vasu pracu smiley s pozdravom Marek

0

Ahoj, taky jsem se prestupu trochu bala, ale nakonec jsem ho ve Frankfurtu stihla fakt rychle, a to jsem mela pocit, ze prechazim z jednoho konce letiste na druhy. Takze ta hodina a pul byla nakonec uplne dostacujici. A v Helsinkach podle me to letiste neni tak velke, takze hodina by mela byt celkem ok smiley

0 Citovat

Idelany cas na prestup je 2hodiny. Vsetko zalezi ale od toho kde prestupujes. Cize ci musis prejst znovu cez security check, ako daleko su od seba brany(na velkych letiskach presunom zabijes aj 45minut). A samozrejme musis pocitat aj s meskanim.
Ja som raz mal takto v parizi na prestup oficilane 45 min. Gate som mal na opacnej strane letiska, trochu som aj zabludil, musel som prejst cez security check, a tam ma vlastne otocili ze uz lietadlo nestiham, lebo sa islo z gatu autobusom a teda nastup bol ukonceni 15 min pred odletom.
Dopadlo to nakoniec dobre, lebo letenku mi bezplatne prehodili na druhy den.
Odvtedy sa vyhybam kratkym prestupom, radsej si hodku posedim, ako sa mam stresovat.

0
2 reakce