Ahoj, 23. 7. letim smer BOM pres CDG. Kupovano pres Letusku, dopravce AF/Jet Airways. Na e-ticketu ale mam dopravce PRG - CDG: CSA a CDG - BOM: AF. Let z Parize je 9W 125, ten jsem ale nikde nenasel, zato jsem ale nasel AF218 se stejnyma casama. S kym teda letim? Na webu AF jsem si uz vybral sedadla, ale porad mi to pise 9W125. Pak jsem se chtel zeptat, na webu AF jsem zadal cislo Flight Blue FF, prictou se mi tedy mile? Letim takto poprve a moc tomu nerozumim... Diky .

Operovany dopravce

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

2 reakce

Ahoj,
23. 7. letim smer BOM pres CDG. Kupovano pres Letusku, dopravce AF/Jet Airways. Na e-ticketu ale mam dopravce PRG - CDG: CSA a CDG - BOM: AF. Let z Parize je 9W 125, ten jsem ale nikde nenasel, zato jsem ale nasel AF218 se stejnyma casama. S kym teda letim? Na webu AF jsem si uz vybral sedadla, ale porad mi to pise 9W125.

Pak jsem se chtel zeptat, na webu AF jsem zadal cislo Flight Blue FF, prictou se mi tedy mile?
Letim takto poprve a moc tomu nerozumim...
Diky

0

Jde o tzv. codeshare let, tzn. let ma oznaceni a prodava se i jako let jinych, spolupracujicich dopravcu, v tomto pripade Jet Airways (9W). V pripade codeshare letu jsou vsechny cisla a kody pod kterymi je let operovan uvedeny i na informacnich monitorech na letistich. http://abcnews.go.com/Business/FlyingHi ... id=865304&
Ve tvem pripade fyzicky poletis s letadlem Air France. Tedy pokud tvrde pracujici francouzsti soudruzi nebudou zase stavkovat... smiley

Co se poctu mil tyce, tak to zavisi na knihovaci tride ve ktere mas rezervovanou letenku, ale u nejlevnejsich letenek zpravidla nedostanes nic http://www.flyingblue.com/earn-miles/ai ... rways.html
protoze si aerolinky spocitaly, ze u takovych letenek se o zakazniky (kteri navic leti jen parkrat do roka) uchazi predevsim cenou a tito zakaznici se taktez zajimaji v zasade jen o cenu a pokud bude letenka o 500 Kc levnejsi tak si ji velmi pravdepodobne koupi u konkurence. Princip vernostniho programu se tedy u takovych zakazniku do znacne miry miji zamyslenym ucinkem. Neni proto - z pohledu aerolinky - duvod si vytvaret budouci naklady tim, ze by za let davali jeste mile ktere lze teoreticky v budoucnu vymenit za letenky "zdarma" (ktere obvykle zdarma nejsou ani zdaleka, ale to je na jinou debatu)

0 Citovat

Diky za super info!

0
2 reakce