Nejhorsi nizkonakladove letiste je dle meho nazoru Standsted , pres Londyn litam hodne casto a toto letiste  je vyhodnoceno  prave opacne ,,nejak jsem nepochopil proc  , kdyz sluzby tohoto letiste jsou katasrofalni  wifi pripojeni je prakticky nedostupne , jedine pozde vecer  a to jeste  v hale v costa kafe  kde je taky par zasuvek na dobijeni ,sezeni nedostatecne v noci zaviraji polovinu prostoru,  salonek je jedine  po vstupu do odletu  a tam se nejde dostat , prestup katastrofa ,,cas na prestup  i hodina a pul je obcas malo,  fast track je za  6 liber  duty free hlavne kosmetika a chlast  pak jeste nejake obleceni . sluzby mizerne Nejvetsi spolecnost Ryanair zavira servis desk  po odletu posledniho letadla coz je zrejme Dublin v 22.35  pak uz z letiste odleta  nejake Turecko jine spolecnosti a zustavaji jen opozdene lety a prilety 22.5. byl zrejme dost problemovy den ,ale servis desk Ryanairu se tomu nevenoval pozornost a uzavrel prepazku .nakonec se mi problem tim, ze jsem ignoroval pasku uzavirajici prepazku a upozorneni ze uz je zavreno, podarilo castecne vyresit , stejne  jsem musel    rano znovu vystat frontu  , chaoticky si u prepazky predavali kompetence a dost neochotne reslili  problem , jednalo se o to, ze vecerni let z Brna  byl opozden o vic jak 3 hodiny a  nasledny let uletel a byl mozny az rano , pomoc veskera zadna ... hotely v okoli vsechny obsazene , nocovani na letisti dost katastroficke , neni to jen vec Ryanairu i kdyz ten tam ma hodne velky podil vinny ,ale samotne letiste  je reseno pro tyhle pripady nedostatecne a jeho kapacita a  sluzby vzhledem k poctu odbavenych cestujicich je nedostatecna  .

Standsted Airport

Založil ve fóru Letiště

Nejhorsi nizkonakladove letiste je dle meho nazoru Standsted , pres Londyn litam hodne casto a toto letiste  je vyhodnoceno  prave opacne ,,nejak jsem nepochopil proc  , kdyz sluzby tohoto letiste jsou katasrofalni  wifi pripojeni je prakticky nedostupne , jedine pozde vecer  a to jeste  v hale v costa kafe  kde je taky par zasuvek na dobijeni ,sezeni nedostatecne v noci zaviraji polovinu prostoru,  salonek je jedine  po vstupu do odletu  a tam se nejde dostat , prestup katastrofa ,,cas na prestup  i hodina a pul je obcas malo,  fast track je za  6 liber  duty free hlavne kosmetika a chlast  pak jeste nejake obleceni . sluzby mizerne 

Nejvetsi spolecnost Ryanair zavira servis desk  po odletu posledniho letadla coz je zrejme Dublin v 22.35  pak uz z letiste odleta  nejake Turecko jine spolecnosti a zustavaji jen opozdene lety a prilety

22.5. byl zrejme dost problemovy den ,ale servis desk Ryanairu se tomu nevenoval pozornost a uzavrel prepazku .nakonec se mi problem tim, ze jsem ignoroval pasku uzavirajici prepazku a upozorneni ze uz je zavreno, podarilo castecne vyresit , stejne  jsem musel    rano znovu vystat frontu  , chaoticky si u prepazky predavali kompetence a dost neochotne reslili  problem , jednalo se o to, ze vecerni let z Brna  byl opozden o vic jak 3 hodiny a  nasledny let uletel a byl mozny az rano , pomoc veskera zadna ... hotely v okoli vsechny obsazene , nocovani na letisti dost katastroficke , neni to jen vec Ryanairu i kdyz ten tam ma hodne velky podil vinny ,ale samotne letiste  je reseno pro tyhle pripady nedostatecne a jeho kapacita a  sluzby vzhledem k poctu odbavenych cestujicich je nedostatecna

0

nemsuel si vytvarat nove vlakno :D

https://www.cestujlevne.com/disk...ansted-stn

0 Citovat

To jsi měl garantovaný přípoj, že jsi chtěl něco řešit? U lowcostu máš přece smůlu a můžeš řešit maximálně kompenzace.

0 Citovat

@ Leos Literak  : Jakou smulu ?  Jeste v Brne me prislo na mobil, ze pravdepodobny odlet bude v 21 hodin,  mel byt v 17.35  dostali jsme bagetu ze syrem a sunkou a mineralku  , Nasledne  jsem sel na Stanstedu  na servis  desk Ryanairu , jenze tam sice u prepazky  jeste pracovnici byli ,ale paska vstupu uz byla zavrena a dalsi pracovnice rekla ,ze je zavreno a ze mam jit na informace pro zajisteni ubytovani a ze se otevira rano ve 4 , nenechal jsem se odbyt,  mel jsem i z Brna  tistene podminky kompenzaci a tam je jasne stanoveno , ze jsou povinni zajistit hotel , nasel jsem pak pozdeji  ze akceptuji  2 a 3 hvezdickovy , stejne jako taxi  atd.. EU 261/2004  Vim ,ze je spor o to, zda bez garantovaneho prestupu je na tohle vse narok ,domnivam se , ze ano, jelikoz low costy prodavaji  samostatne jednotlive lety a ja jsem si koupil  let z Brna do Corku s prestupem v Londyne od stejne spolecnosti I kdyz kazdy let jednotlive . Loni jsem kompenzaci dostal i kdyz v Brne bylo zpozdeni jen 2 hodiny, ale  do Corku jsem priletel o 5 hodin pozdeji , tentokrat se zdrahali mi potvrdit razitekem formular , ale nakonec me ho rano potvrdili a dostali jsme 2 letenky zdarma na let do Corku , pricemz vecer me odkazovali na internet, kde bych si je vlastne musel koupit ,jiz vecer kdyz jsem se nenechal odbyt, podlezl jsem snuru a trval na jednani u prepazky,  jsem dostal letenky  na dalsi den ,ovsem az na vecer , rano jsem to pak znovu sel resit a dostal razitko  na formular a letenky na rano , Zustali jsme ale pres noc na letisti, protoze v okruhu 10 km nebylo zadne volne ubytovani ,(bylo ale drahe ) navic se blizila pulnoc a chtel jsem v ty 4 rano resit ten nasledujici let , chci po nich krome 2x 250 euro jeste i  satisfakci ve vyssi  2-3 hvezdickove hotelu a zvazuju stiznost na jednani servis desku na Stanstedu , kdy zavreli prepazku i kdyz bylo vice zpozdenych letu  . Jejich pomovc v dane chvili byla nulova  a kdyz bych si nevynutil  jednani ,tak  me odbyli  neopravnene  i kdyz chapu ze proste v 23. se zavira, posledni Ryanair leti z tohoto letiste v 22.35  Na emailu jsem pak nasel potvrzeni ze let z Brna byl opozden o 3 hodiny a 20 minut  a formular s podrobnostmi  EU 261/2004,  formulare jsem jiz poslal , s noclehem si myslim ze nepochodim , protoze nemam , zadny ucet z hotelu  , ovsem treba  na  nahradnim uctu o letence mam uvedeno priority ,ale  pracovnice u prepazky tvrdila , ze mam jiz jiny let a priority se na to nevztahuje a olepila mi  zavazadlo , ktere jsem ale nakonec do letadla pronesl a dolu ho nedaval , neslo mne o nastup  , ale prave o to zavazadlo ,,,,Jink maji zajimavy system potvrzeni ceny   letenky vystavuji ho s jiz proslym datem vystavani , uz jsem se s tim setkal i minule  , ale to me je celkem jedno kdyz jsou letenky zdarma

0 Citovat

To je nějaký divný, Ryanair, že by měl něco špatně???

Jinak to, že Tě přebookovali byla jejich dobrá vůle, o tom není žádný spor, že na to žádný nárok není, pokud chceš mít jistotu, lítej normálními aerolinkami a mimo jiné za tohle platíš v ceně letenky. Pokud chceš lítat za pár korun, má to tyhle nevýhody. Nevím, z jakýho důvodu by Ti měli platit hotel, když jsi měl dvě separátní rezervace + k tomu, že jsi zůstal na letišti a chceš z nich dostat peníze na hotel už nemá cenu se vyjadřovat vůbec, tohle myšlení je asi Tvůj standard.
0 Citovat

@eremi : muzes mi prosim  najit v EU 261 /2004 nekde zminku ze low costu se zminene podminky prepravy netykaji ?

U jedne spolecnosti jsem si zakoupil dve separatni letenly z bodu A do bodu C pres bod B , ze jsme do bodu B prilteteli  o 3 hodiny a 20 minut pozdeji nez jsme meli bylo spolecnosti potvrzeno   a protoze slo o technickou zavadu ( technik do Brna prijel z Bratislavy )  je vinna na strane prepravce ,  jelikoz se let konal vecer, kdy uz zadny spoj dal nebyl mozny , obdrzeli jsme druhou  letenku na rano , v takovemto pripade je narok na hotel , a primerene dalsi naklady  , jedinna diskutabiilni vec spociva v tom , ze  jseme zustali na letisti , a predpis zni , ze pokdu spolecnost nema moznost zajistit ubytovani , tak si ho mohu zajistit sam  s tim , ze v detailu je uvedeno ze akceptuji  2 a 3 hvezdickovou kategorii , na letisti jsme nezustali dobrovolne , ale proto , ze servis desk uzavrel prepazku , kdybyvchom dostali letenky jiz vecer na let v 8.20 rano odjeli bychom do hotelu , druha vec  ze pozadovana kategorie nebyla  volna  , v takovem pripade by prepravce mohl zaplatit uroven 2-3 hvezdickoveho hotelu , ale uznavam, ze bez dokladu to lze tezko , v zadnem pripade  ale nikde neni receno, ze cena letenky ovlivnuje prepravni podminky  a garantovany prestup je hodne diskutabilni zalezitost , ja osobne mam na Ryanair jiny nazor , oproti jinym low costum dodrzuje  co ma , takze jsem slusne pozadal o kompenzaci a zaroven satisfakci  za noc na letisti , netvrdim , ze mi maji proplatit neco co  se neuskutecnilo ,  spatny byl jen pristup personalu ma letisti Standsted airport a je otazka zda na preazce jsou zamestnanci Ryanairu nebo je to  stejne jako treba v Praze Menzies Aviation , priklanim se k teto variante , takze si nestezuju na Ryanair ale na pristup pravovniku Stansted airport
0 Citovat

Ono se tomu už fakt těžko věří, co tu předvádíš, takže znova! Koupil jsi dvě samostatný letenky jednu z bodu A do B a druhou z B do C nemohl sis koupit letenku z A do C, protože to ani není možný, o to tady jde. To znamená kromě kompenazce za zpoždění letu nemáš nárok vůbec na ni dalšího, protože už se jednalo o další let a to, že Ti uletěl je pouze Tvůj problém, protože sis sám o své vůli koupil dvě samostatný letenky. To, že Ryanair negaratuje přestup je fakt a Ty o něm víš a s tím ty letenky kupuješ, takže pokud Ti někde uletí letadlo kvůli zpoždění předchozího je to pouze Tvá starost. To, že oni Ti vyšli vstříc je pouze jejich dobrá vůle, co na tom pořád nechápeš? Když bych to měl říct jinak, důvod, proč jsi strávil noc na letišti je ten, že lítáš s Ryanair, legacy aerolinka by se o Tebe postarala, Ryanair právě proto nemá garantované přestupy, aby se starat nemusel.

Ta kompenzace je právě určena na uhrazení nákladů vzniklých tím zpožděním, který s tím máš, asi jsi to špatně pochopil, že to je nějaký kapesný.

Takže abych to nějak pochopitelně shrnul, aby to bylo jasný i Tobě, máš nárok na kompezaci 250 euro, toť vše, všechno ostatní co Ti poskytli (přebookovaní) je jejich dobrá vůle.

Ještě jen aby jsi pochopil o co jde, tady je krátký článek, doporučuji především 4 odstavec, ať už to konečně pochopíš i Ty!

https://ekonomika.idnes.cz/ryana...oprava_suj

Nebo tady, kde se z diskuze zdá, že jsi to v tu dobu i chápal:

https://www.cestujlevne.com/blog...ni-program

0 Citovat

@eremi  Ja jsem to co pises pochopil hned na zacatlku ,diky za ty odkazy , ale  zkus pochopit , ze nekdo muze mit nazor jiny , nejsem pravnik , ale uznavam to, ze pokud budu prestupovat na jinou leteckou spolecnost bez garantovaneho prestupu, tak nemam o cem diskutovat a mam proste smulu ,ale tady jde o jednu a tutez spolecnost ! a je tudiz naprosto lhostejne, zda si koupim jeden let s prestupem  ( ktery v danem pripade ani koupit nesel ), nebo samostatne  2 lety , porad se spolecnost zavazuje , ze me prepravi z Brna do Corku v udanem  case , coz se nestalo  a ne mou vinnou ,podobne jako , jsem loni dostal 250 euro na osobu , kdyz jsme leteli z Pardubic do Corku pres Stansted a tam byly jen 2 hodiny zpozdeni ,ale v Corku jiz bylo zpozdeni 5 hodin  i tehdy me poskytli letenku do Corku , ovsem tehdy jsme stihli jeste vecerni let , podle toho nejen tveho vysvetleni ,bych tehdy na zadnou kompenzaci nemel narok , taky tedy dobra vule ? Po pripade pak tedy to ,ze Stansted ma garantovany prestup ( pouze stejna spolecnost tedy Ryanair  plosne ), nebo snad zohledneni poctu mych letu s Ryanairem ?  Nebo snad irske obcanstvi ? -)

Ale taky abych to nejak ukoncil  na 250 euro na osobu narok mam i po jednom letu  a to ostani  me jen nastvalo ne na Ryanairu , ale na zamestnancich letiste Stansted Airport , domnivam se , ze pokud bychom nekde spali a zaslal bych uctenku ,tak stejne jak nam dali dalsi letenky, by ten hotel proplatili ,ale jasne kdyz jsme zustali na letisti  tak to nemaji jak zuctovat  , ostatni naklady se resi  do maximalni vyse 100 euro na osobu , tak jsem mel na mysli jakousi satisfakci  do vyse teto castky , ale je mi jasne ze jak na taxi, tak i na jidlo musi byt predlozeny uctenky

Jinak jeste v tom druhem odkazu jsem v diskuzi spis vital to , ze Ryanair garantovanym prestupem bude vic navazovat lety na jine spolecnosti , nazor ze pokdud zakoupim letenky  u jedne spolecnosti , tak se musi ridit ustanovenim EU 261/2004 at jsou zakoupeny jakkoliv  mam stale stejny


0 Citovat

@Mikir - přeji úspěch v této kauze a další desítky letů s Ryanem:-) Jenom taková blbost - odkud z ČR vlastně pocházíš?

0 Citovat

@cali  v kauze mi byde stacit  2x 250 euro , ktere mame za  1 let  a ja myslim ,ze uz jsem tady znamy i obhajobou Mosnova -) takze treba muzu mit i prezdivku irsky chachar -))  jinak jsem koukal s Ryanairem se spolu s zenou blizime ke 100 letum za rok a kousek , tak jsem zvedavy , kdyz uz to ma Ryanair podchycene  , jestli nebude nejaky bonus -) ono je s Ryanairem spise uz stovky letu, protoze v Irsku jsem od 2001 a  ty  lety jsou prevazne s touto spolecnosti a rozhodne si na na nestezuju jako nekteri zde

Naopak jim hodne fandim  a jejich strategii povazuju za ukazku uspesneho podnikani , obcas letime s nekym jinym , ale po Evrope je to spis vyjimka  , mimo Evropu jsem mel lety pred 20 roky ,takze se to uz moc srovnat neda a v posledni dobe jsme mimo Evropu leteli Dubaj a letos Jamajku a rozhodne uroven lepsi nebyla

Loni jsem mel celkem 60 letu , jen par bylo s nekym jinym nez s Ryanairem . letos bude za prvni pulrok 3o letu zase vetsina z Ryanairem -)

0 Citovat

že by Prajzká líznutá Polskem ? ;-)

Mě teda extra překvapuje, že Ryanair vůbec něco řešil, že dal free letenku na další den... Já bych tedy čekal akorát tak "not guaranted" => kop do zadku. 

Jediné co chápu je rozčarování ze zavřené přepážky - to by v takové situaci fakt nemuseli (i když to odpovídá tomu kop do zadku...)

0 Citovat

@rsaf - takto jsem to odhadnul, chtěl jsem to jen potvrdit:-) Jinak myslím, že se v tomto případě Ryan zachoval královsky, možná Ti chtěli dát najevo prodloužení statutu ambasadora v ČR.

0 Citovat

Tady v tomto vlaknu by se dalo poprit prislovi "z hovna bic neupletes" 

Omg

0 Citovat

mikir: Když to údajně chápeš, tak proč o tom stále dokola vypisuješ nekonečné traktáty, ze kterých je zjevný přesný opak?

0 Citovat

Mikir opet se potvrdilo, ze jakakoliv diskuse s Tebou je zcela zbytecna. Mimochodem na to,aby jsi to pochopil nepotrebujes byt pravnik,na to opravdu staci zakladni selsky rozum. 

0 Citovat

Prajzak  nejsem , -) ale s polakama si rozumim hodne dobre a polsky  mluvim asi lip nez anglicky -) , to ze  chapu , prece neznamena, ze nemohu mit opacny nazor

0 Citovat

@ eremi prave tim selskym rozumem  mam nazor jaky mam , ale uz to tady nechci rozebirat  ,,proste jsem koupil let z Brna do Corku  s prestupem a ten nebyl uskutecnen tak, jak bylo prezentovano v  casech a datumu letu ,,, A ten  selksy rozum je podporeny lonskou zkusenosti a razitkem servis desku ( i kdyz az rano ) a free letenkama , cimz  tedy priznavaji  pozadavek ( tvrdis ze dobrovolne )

0 Citovat

Já tedy nevím, školy nemám, ale ty jsi si koupil let Brno - Standsted a Standsted - Cork, jak jsem pochopil. A to je to jádro pudla.

0 Citovat

@ cali  ano je to jadro pudla a ja tvrdim , ze se stojnou spolecnosti  mam  na ten prestup narok  i bez garantovaneho prestupu , vic k tomu proste nemam co dodat , jak vidno ma vetsina nazor jiny ... nikomu ho neberu , nakonec  jsem to zde zaradil pod letiste proto, ze me osobne Stansted stve i kdyz je vse tak jak ma byt , nemam tohle letiste rad ,ale bohuzel  je pro mne nejvyhodnejsim letistem  pro lety s Corku, Cork je na tom trochu podobne jako Ostrava ,ale jasne to je muj problem  mohu zvolit  Dublin nebo Shannon nebo Kerry , nakonec i s Corku se mohu Stanstedu vyhnout ,ale bohuzel celkem omezene

0 Citovat

Ne nemáš a pokud to nechápeš, tak fakt nejsi úplně v pořádku. Ty bys nejradši lítal zadarmo se všema výhodama legacy aerolinek za který platíš v ceně jejich letenek. To, že Ti to uletělo je jen Tvůj problém a jediný na co máš nárok je kompenzace za ten první let. A ano, to že Ti to jednou nebo dvakrát vyšlo je prostě jejich dobrá vůle a jestli jsi tak urputnej i při osobní komunikaci a vymáhání něčeho na co nemáš nárok, jako když tady píšeš ty hlouposti, tak se jim nedivím, že než aby Tě poslouchali, tak Ti radši tu letenku dají, aby jsi šel už do háje.

0 Citovat

@eremi: buď nás mikir kompletně tahá za nos, nebo je v Ryanu něco jinak než bych čekal. Po zkušenosti z minulého týdne bych si myslel, že asertivního typa od přepážky odvlečou policajti a skončí s BANem. Pokud mu někdo dal free letenku tak bych čekal že to bude buďto proti úpisu, že se vzdává EU kompenzace anebo obsluha servicedesku byla sjetá a hned druhý dej ji vykopne sám OLeary. Hlava mi to nebere.

0 Citovat

rsaf napsal(a):

@eremi: buď nás mikir kompletně tahá za nos, nebo je v Ryanu něco jinak než bych čekal. Po zkušenosti z minulého týdne bych si myslel, že asertivního typa od přepážky odvlečou policajti a skončí s BANem. Pokud mu někdo dal free letenku tak bych čekal že to bude buďto proti úpisu, že se vzdává EU kompenzace anebo obsluha servicedesku byla sjetá a hned druhý dej ji vykopne sám OLeary. Hlava mi to nebere.


+1

0 Citovat

rsaf napsal(a):

@eremi: buď nás mikir kompletně tahá za nos, nebo je v Ryanu něco jinak než bych čekal. Po zkušenosti z minulého týdne bych si myslel, že asertivního typa od přepážky odvlečou policajti a skončí s BANem. Pokud mu někdo dal free letenku tak bych čekal že to bude buďto proti úpisu, že se vzdává EU kompenzace anebo obsluha servicedesku byla sjetá a hned druhý dej ji vykopne sám OLeary. Hlava mi to nebere.

Já myslím, že není asertivní typ jako "asertivní" mikir. Osobně bych mu tu letenku dal taky, abych se ho zbavil, navíc jestli opravdu po 20 letech v Irsku mluví líp polsky než anglicky jak říká :)
0 Citovat

Už to znovu neotvírejte omg!!!!!

0 Citovat

Pane Mikire, 

jste si jistý, že jste se nestal obětí fake news a nejste zmanipulovaný? Nečerpáte ty informace třeba z Aeronetu?

0