1/2/2019 přilétám do KUL a 21/2 odlétám z BKK.Rád bych dopředu nakoupil lokální přelety. Nějak jsem netrefil akci u Air Asia, kde je Big sale ale až pro lety od 18/2. Ale stále nevím jak to pojmout, co letět a co absolvovat busem nebo trajekty. Chtěl bych na 2 dny Singapur, a zbytek na střídačku poznávačka a koupačka v Malajsii a Thajsku. Ještě jsem tam nebyl. .

JV Asie lokální přelety

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

18 reakcí

1/2/2019 přilétám do KUL a 21/2 odlétám z BKK.

Rád bych dopředu nakoupil lokální přelety. Nějak jsem netrefil akci u Air Asia, kde je Big sale ale až pro lety od 18/2. Ale stále nevím jak to pojmout, co letět a co absolvovat busem nebo trajekty. Chtěl bych na 2 dny Singapur, a zbytek na střídačku poznávačka a koupačka v Malajsii a Thajsku. Ještě jsem tam nebyl.

0

prcu si rob z plasteliny

0 Citovat

To je naprosto seriózní dotaz.

0 Citovat

AirAsia, NokAir atd. najdeš toho spoustu. Dej si do scyscanneru odkud kam chceš letět a v nabídkách uvidíš, jaké společnosti tam lítají.

0 Citovat

Air Asia je sice fenomén, ale v poslední době už se řadí mezi dražší dopravce. Osobně rád létám po Thajsku s Bangkok Air, kteří nabídnou kufr i jídlo v ceně nebo pak v byznysu wide-body s Thai, kdy přelet vychází okolo 1 500 Kč :)

0 Citovat

S BangKokAir jsem letěl letos BKK-CNX a zpět a to hlavně kvůli zavazadlu. Cena srovnatelná s AirAsia, kde ale není zavazadlo v ceně. Navíc v BKK lítají na Suvarnabhumi, což mi taky vyhovovalo mnohem víc :-) 

0 Citovat

Taky jsem s ním letěl letos v lednu. Krabi-Bangkok. V akci jsem ho koupil za stejnou cenu jako u AirAsia. Zavazadlo a jídlo v ceně plus k tomu přílet na BKK, odkud vede vlak do centra. V rámci jídla byla plnohodnotná letadlová večeře. 

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Air Asia je sice fenomén, ale v poslední době už se řadí mezi dražší dopravce. Osobně rád létám po Thajsku s Bangkok Air, kteří nabídnou kufr i jídlo v ceně nebo pak v byznysu wide-body s Thai, kdy přelet vychází okolo 1 500 Kč :)

Můžeš dát příklad termínu letu v byznysu wide-body s Thai okolo 1500 kč? Mám za sebou desítky letů po Thajsku a takovou cenu jsem nikdy neviděl. Dík.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Taky jsem s ním letěl letos v lednu. Krabi-Bangkok. V akci jsem ho koupil za stejnou cenu jako u AirAsia. Zavazadlo a jídlo v ceně plus k tomu přílet na BKK, odkud vede vlak do centra. V rámci jídla byla plnohodnotná letadlová večeře. 


No dobrý. Cena v akci srovnatelná jako AirAsia. No a když koupíš AirAsii v akci, tak to bude pořád srovnatelné? Co to je "V rámci jídla byla plnohodnotná letadlová večeře" ?????

Chápu, že někdo potřebuje zavazadlo, jen mě trošku překvapuje že David, který všude v diskuzích pod low cost nabídkama letů do Asie  hlásá, že po Asii přece nepotřebuješ zavazadlo, upřednostnuje Bangkok Air kvůli zavazadlu a jídlu :)) .

0 Citovat

Tu jsem bohužel promeškal. Na zpáteční cestě před odletem z Bangkoku se mohlo odbavené zavazadlo už hodit. Nakonec nebylo potřeba. Jinak jsem v rychlosti našel fotku servisu od Bangkok Airways. Toto servírovali na snad ani ne hodinovém letu. 


img-20180126-200512e.jpg

0 Citovat

Tak z mojí zkušenosti...

Myslím, výhodnost letů a dopravce se nedá paušalizovat, je to dané lokalitou a obdobím a hlavně momentální nabídkou. Jeden rok se letělo z BKK za šušeň s Thai Smile, druhý rok byli snad nejdražší. Loni byli levní při letu v našem období z Bangkoku do SIN a KUL Thai Lion, letos jsem se díval, už to také není. Stejnou zkušenost jsem udělal meziročně v Malajsii, jeden rok byly super levné lety s Firefly, další roku už byly nejdražší, dokonce lety s matkou MH byly výrazně levnější.

Také by mě zajímalo, kolikrát s PG David letěl. PG pokud vím mají nějaké zajímavější ceny snad poslední rok, naopak na některá letiště mají prakticky monopol a tomu i odpovídají ceny, typicky třeba Trat. Chce to prostě stále sledovat ceny a akce.



0 Citovat

Padrino, já myslel že jezdíš za transkama do Pattaye minimálně dvakrát ročně...?

0 Citovat

Bohužel, nevracím se na jedno místo, létám tam, kde jsem ještě nebyl. Z Asie zatím jen Čína, Indie, Japonsko a Filipíny. 

Nemám moc představu, itinerář co nakoupit za přelety (odkud/kam) a nechci to nechávat až na místě, nebo zbytečně cestovat busy dlouhé trasy.

0 Citovat

ja si fakt furt myslim ze si robis kozy. ale muzes si za to sam.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Můžeš dát příklad termínu letu v byznysu wide-body s Thai okolo 1500 kč? Mám za sebou desítky letů po Thajsku a takovou cenu jsem nikdy neviděl. Dík.

Dobře, kecám... 2,5 tisíce :) BKK–CNX


Breathe napsal(a):

jen mě trošku překvapuje že David, který všude v diskuzích pod low cost nabídkama letů do Asie hlásá, že po Asii přece nepotřebuješ zavazadlo, upřednostnuje Bangkok Air kvůli zavazadlu a jídlu :))

Neupřednostňuji, jen říkám, že za stejnou cenu u Air Asia můžeš mít toto. Já s Bangkok Air letěl proto, že jsem se nemusel trmácet na druhé letiště za o dvě stovky levnějším letem. A taky mě samozřejmě příjemně překvapily ty služby navíc, což jsem nějak vůbec nečekal, že tam jsou zahrnuty.

0 Citovat

[

Nemám moc představu, itinerář co nakoupit za přelety (odkud/kam) a nechci to nechávat až na místě, nebo zbytečně cestovat busy dlouhé trasy.

[/citace]

No asi nemáš ani poriadne  predstavu čo chceš,kde sa chceš zastavit,....tým by som začal a podla toho naplánovat a skombinovat s dopravou.

A možno sa uvidíme :) tiež priletim 1.2.  o 19:35 do KUL

0 Citovat

Já zkoušel MH na trase KUL-KBR asi za 500kč OW. A Air Asia KUL-LGK za stejný peníz. Dá se tam kombinovat velká spoustá výletů, takže jak píše Peter, nejdřív bych si promyslel co a jak, potom bych to pároval s letenkama.

0 Citovat

Kdybys letěl raději na Kamčatku s ruskými aerolinkami, tam nemusíš řešit přelety v JV Asii. A v únoru je tam krásně, ani komáři neštípou.

0 Citovat

ale stipou medvedi, repelent nezabira. nebrat!


0
18 reakcí