Zdravím Vás, mám drobný problém a nevím co s tím... Dneska ráno jsem dal online Check In na lety do Bergenu a zpět s příručními zavazadly a s jedním 32kg odbaveným zavazadlem. Celkově se jedná o 5 lidí. Bohužel jsem hned po tom zjistil skutečnosti, díky kterým nikdo nemůžeme letět... hurá :) Předpokládám, že jediné co mi teď zbývá, je nechat všechny letenky propadnout, tj. prostě nic neřešit a nenastoupit k letu - je to takhle správně nebo bych měl Wizz kontaktovat? Nerad bych pak něco platil apod... Wizz Flex ani nic podobného nemám. A ještě dotaz na to 32kg zavazadlo - je možnost ho ještě zrušit, že bych dostal peníze za něj zpátky? Nikde jsem nic nenašel tak nevím... Děkuju za odpovědi! .

Dotaz - když nemůžeme letět

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

15 reakcí

Zdravím Vás,

mám drobný problém a nevím co s tím... Dneska ráno jsem dal online Check In na lety do Bergenu a zpět s příručními zavazadly a s jedním 32kg odbaveným zavazadlem. Celkově se jedná o 5 lidí. Bohužel jsem hned po tom zjistil skutečnosti, díky kterým nikdo nemůžeme letět... hurá :) Předpokládám, že jediné co mi teď zbývá, je nechat všechny letenky propadnout, tj. prostě nic neřešit a nenastoupit k letu - je to takhle správně nebo bych měl Wizz kontaktovat? Nerad bych pak něco platil apod... Wizz Flex ani nic podobného nemám. A ještě dotaz na to 32kg zavazadlo - je možnost ho ještě zrušit, že bych dostal peníze za něj zpátky? Nikde jsem nic nenašel tak nevím... Děkuju za odpovědi!

0

Nič nemusíš riešiť ani nič nedostaneš. Pre istotu sleduj ten let či ho náhodou nezrušia alebo výrazne neposunú (napr. na ráno). Potom by si mal nárok na kompenzáciu aj keď si nemal v pláne letieť.

0 Citovat

Pokud nemáš připlacený zmiňovaný Wizz Flex, není šance získat zpět ani halíř. Jednoduše se s tím smiř. 

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):

Nič nemusíš riešiť ani nič nedostaneš. Pre istotu sleduj ten let či ho náhodou nezrušia alebo výrazne neposunú (napr. na ráno). Potom by si mal nárok na kompenzáciu aj keď si nemal v pláne letieť.

Vzhledem k tomu, že se už dělal OLCI, počítám, že do odletu zbývá pár dní nebo hodin ;-) To by asi musela nastat nějaká nečekaná událost bezprostředně před letem, ale s tím bych spíš nepočítal. 

0 Citovat

Já jednou udělal online checkin i za manželku, ale ta nakonec neletěla. V letadle potom pobíhala zoufalá letuška a hledala manželku. Pak mi vynadala, že jsem ji měl při nástupu říci, že manželka neletí, přestože má online checkin. Tuším Volotea do Barcelony. Přišlo mi to na hlavu, přece museli mít informace, že neprošla přes security ..

0 Citovat

A odkdy se na security kontroluje totožnost? Jediný co je zajímá, aby jsi měl platný boarding pass, na mnoha letištích je před security jen brána na které oskenuješ boarding pass, není tam ani člověk.

0 Citovat

@eremi, tak to asi bylo myšleno, že ten její boardingpass nepípnul v té bráně ;)

0 Citovat

Přesně tak. Než se dostanu do neveřejné části, musím načíst palubní letenku. Tudíž o mě musí vědět.

0 Citovat

Leonard napsal(a):

@eremi, tak to asi bylo myšleno, že ten její boardingpass nepípnul v té bráně ;)


Nemusíš, však prídeš na letisko, vidíš že let cancelled/delayed a rozhodneš sa ísť po vlastnej ose. Pipnutie na gejte nie je podmienkou kompenzácie.

0 Citovat

tonic napsal(a):


Nemusíš, však prídeš na letisko, vidíš že let cancelled/delayed a rozhodneš sa ísť po vlastnej ose. Pipnutie na gejte nie je podmienkou kompenzácie.


To ano, ale Leos hovori o tom, ze manzelka sice mala online check-in, ale nikde na letisku si nepipla boarding pass, a on nechapal, preco ju hladali v lietadle. Aspon tak som to pochopila. Nejde o kompenzaciu :)

0 Citovat

Ale to projití to bránou před security se "nikde neeviduje", jde jen o to, jestli mám v ruce platný borading pass na jakýkoliv jméno. Nikdo neřeší jestli je na jméno Pepa nebo Pavel, jde jen o to, aby sedělo datum a terminál, z toho BP se žádný data nikam nenančítají a neevidujou-

Pokud teda jsi nemyslel, že si "nepípli" BP na gatu před nástupem do letadla, ale tam pak můžou řešit to, co řešili, online odbaveno nějaký počet lidí a na palubě jiný. A to jsou pak ti lidi, který vyvolávají po letišti, i když třeba vůbec nechtějí letět a na tom letišti ani nejsou, takže ono to úplně mimo není.
0 Citovat

Eremi, eviduji se z toho scanu do pc, kam vidi ten clovek, ktery ti to kontroluje a handling agent.( A to se pak eviduje 2x) Navic vidi, kdo nastoupil a kdo ne. Pak se vyvolava jmeno( kdyz si ten clovek udelal check-in). A navic, u gate se musi kontrolovat jmeno na ID a na BP(zase to neni jedno). A posadce se jen rekne pocet chybejicich osob. 

0 Citovat

Romain, já ale mám pocit, že se každý bavíme o něčem jiným. Nemluvím o scanu na gatu, ale na automatických branách, kde oskenuješ BP před vstupem do neveřejné časti letiště a security, kde často ani žádnej človek není. A opravdu nevěřím, že na gatu před odletem mají seznam všech lidí, kteří prošli přes tyhle prvotní brány díky načtení BP.

0 Citovat

Hlavně těma branama před security nemusíš projít vůbec, pokud na stejném terminálu tranzituješ. Pokud navíc tranzituješ na různých rezervacich, můžeš být v neveřejné oblasti a přesto o tobě letecká společnost nemusí vědět do chvíle, než přijdeš na gate. 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Romain, já ale mám pocit, že se každý bavíme o něčem jiným. Nemluvím o scanu na gatu, ale na automatických branách, kde oskenuješ BP před vstupem do neveřejné časti letiště a security, kde často ani žádnej človek není. A opravdu nevěřím, že na gatu před odletem mají seznam všech lidí, kteří prošli přes tyhle prvotní brány díky načtení BP.

Jo promin, ja to blbe precetl. Kazdy o necem jinem... 

Hele, u gate v pocitaci jde zjistit posledni pohyb te letenky ( tj. kde udelal check-in) ( ja se systemem jeste neumim a skoleni teprve bude, takze muzu napsat pozdeji, teprve se ucim...) 
0 Citovat

V pohodě, pohyb letenky asi jo, ale určitě ne, že s ní někdo prošel tou prvotní branou/kontrolou, jak už tu psal Jan Čermák výše, jsou situace, kdy tou branou ani projít nemusíš.

0
15 reakcí