Kompenzace - Thai Airways

Napsal bohumir.buchta 2018-09-23T11:57:54+02:00 ve fóru Letecké společnosti
12 odpovědí

Ahoj všem zkušeným cestovatelům, mám dotaz. Letím Sydney - BKK (Thai, bookováno přes lufthansa) s návazným spojem na Paříž. V BKK jsem měl mít na přestup cca 3h a nyní posunuli odlet ze Sydney o 6 hodin, takže mám v BKK 9 hodin čekání. Je možné někde uplatnit nárok na nějakou kompenzaci? Vím, že se to řeší v případě zrušených, zpožděných letů. Ale na druhou stranu, když Vás nechají půl dne čekat na letišti? díky

Ahoj, nemáš nárok vůbec na nic, děje se to celkem běžně. 

Pokud to není přes noc, tak sedneš na vlak a pojedeš se podívat do města a problém je vyřešen. Pokud je to přes noc, tak kolem letiště je milion hotelů, kde tě ubytujou za 300 Kč i s odvozem z letiště a aspoň se vyspíš na další cestu. 

Kompenzace se týkají EU aerolinek a letů z EU. Tady je Lufthansa, ale codeshare. Zajímavý oříšek.

Codeshare nemá vliv, rozhodující je operující přepravce, kterým je Thai.

Kryštof má pravdu.

https://europa.eu/youreurope/cit...dex_cs.htm

...V případě jakýchkoliv potíží je odpovědná pouze letecká společnost, která let uskutečňuje.

Leoš Literák napsal(a):

Kompenzace se týkají EU aerolinek a letů z EU.

Nejen.

Petr76 napsal(a):

Nejen.

Jen. Tedy v takové podobě, jakou určuje evropská směrnice. Jasně, každé země může mít svá pravidla, ale za prvé je otázkou jejich vymahatelnost a za druhé zrovna v tomto konkrétním případě ani Austrálie, ani Thajsko podobné kompenzace ukotvené nemají. 

Spíš rozumím Petrovi tak, že správně poukázal na nepřesnost výroku. Tedy kompenzace může být i non EU aerolinka při letu z EU.  Krásně, krátce a jednoznačně by to šlo popsat pomocí výrokové logiky:-)

No, nejsme právnici, abychom se hádali o slovíčka. ;-) Maximálně bych doplnil slovo také:  Kompenzace se týkají EU aerolinek a také letů z EU.

cali napsal(a):

Spíš rozumím Petrovi tak, že správně poukázal na nepřesnost výroku. Tedy kompenzace může být i non EU aerolinka při letu z EU.  Krásně, krátce a jednoznačně by to šlo popsat pomocí výrokové logiky:-)

Zrovna jsem se chtěl zeptat jestli AND nebo OR. :)

Na říjen mám taky superkombinaci. Směrem z EU kombinace Austrian + Air Canada pod hlavičkou Kanaďanů a nazpět United + Austrian (poslední segment) pod code sharem United. >> Jak by to bylo u toho zpátečního letu s případnou kompenzací? ...že by protože poslední úsek je operovaný evropskou společností, byl by na ní nárok? Dík

Pokud bude zpožděn jen ten poslední let, pak ano. Pokud uletí vinou zpoždění United, pak ne.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!