Ahoj. Přiletim do Aqaby. Bez víz. Podle pravidel ASEZ. Máte osobní zkušenosti?Mohu poprosit o info. Proběhlo vše bez problémů?. Mám na mysli ,formuláře, razítka atd... Podle pravidel ASEZ by neměli nic chtít a vše by mělo byt automaticky. Děkuji za Odpověď... salam .

Vízum na letišti v Aqabě

Založil ve fóru Letiště

2 reakce

Ahoj.

Přiletim do Aqaby.

Bez víz. Podle pravidel ASEZ.

Máte osobní zkušenosti?

Mohu poprosit o info.

Proběhlo vše bez problémů?.

Mám na mysli ,formuláře, razítka atd...

Podle pravidel ASEZ by neměli nic chtít a vše by mělo byt automaticky.

Děkuji za Odpověď...

salam

0

Ahoj, byl jsem tam asi dva roky zpátky. Přílet Turkem, fronta na půl hoďky (bacha, ve které stojíš), trochu se ptali, kam jedu, do pasu jsem dostal asi tři razítka (pseudovíza, vstupní a nějaké třetí s délkou pobytu). Nechtějí nic, pokračuje se tágem do města. ;)

0 Citovat

Děkuji za info.

Přidám nějaké podrobnosti,nenašel jsem ani v infu o Jordánsku ani o  letišti Aqaba.

Úřad pro zvláštní hospodářskou zónu Akaba (ASEZA) je finanční a administrativně autonomní instituce odpovědná za řízení, regulaci a rozvoj Zvláštní ekonomické zóny Aqaba (ASEZ).

Pro příjezd do Aqaby-

Můžete obdržet bezplatná víza ASEZA na měsíc, pokud přijedete do Aqaby po zemi (z Eilatu v Izraeli nebo Saúdské Arábii ), po moři (trajekt z Egypta v Nuweiba ) nebo letecky (na mezinárodním letišti Aqaba).

Jiné místa vstupů-

Bezplatné vízum ASEZA lze získat také na téměř všech ostatních vstupech (s výjimkou mostu krále Husseina "Allenby") tím, že prohlašujete, že jedete do Akaby. Za vstupní vízum nebude platit žádný poplatek ve výši 40 JD, ale jste povinen dorazit do Aqaby maximálně 48 hodin a obdržet razítko z policejní stanice v Aqaba nebo z velitelství ASEZA. Pokud není známka o pozdním příjezdu do Aqabě ve vašem cestovním pasu, při odjezdu zaplatíte poplatek ve výši 40 JD za vstupní vízum plus pokutu 1,50 JD / den za každý den neregistrovaný (den, kdy jste vstoupili do Jordánska, se započítává jako den 1, i když jste zadali v 23:59 hodin).


Tady je Evropa a státy v tomto režimu a dva co jsou vyňaty...


Europe

Countries not requiring prior visa clearance:

Armenia , Austria , Azerbaijan , Belgium , Belarus , Bosnia &Herzegovina , Bulgaria , Croatia , Cyprus ,

Czech Republic , Denmark , Estonia , Finland , France , Georgia , Germany , Greece , Holland , Hungary ,

Iceland , Ireland , Italy , Kosovo , Latvia , Liechtenstein , Lithuania , Luxembourg , Macedonia , Malta ,

Monaco , Norway , Poland , Portugal , Romania , San Marino , Slovakia , Slovenia , Spain , Sweden ,

Switzerland , Turkey , Ukraine , United Kingdom & North Ireland , Vatican City , Serbia.


Countries requiring prior visa clearance:

Albania , Moldova.



0
2 reakce