Ryanair - obecně

Založil(a) před 8 lety koudy ve fóru Letecké společnosti

Netušíte někdo proč FR prodává zavazadla skoro dvakrát dráž když si je člověk doobjednává než při nákupu letenky? já poprvé v životě potřebuju dokoupit kufr kvůli paddleboardu, nějak mi to celý váhově nevychází, ale ten rozdíl je dost velkej.

Ještě mě napadlo to vyřešit nákupem sport equipment. Je to o 15EUR levnější na segment a mám pocit, že to má úplně stejný pravidlo odbavení jako běžný kufr..

0 Citovat

tak to Ryanair dela, kdyz si to nedokoupis hned, je to vzdycky drazsi.

0 Citovat

bugr napsal(a):

Netušíte někdo proč FR prodává zavazadla skoro dvakrát dráž když si je člověk doobjednává než při nákupu letenky?Aby jsi raději službu (zavazadlo) přikoupil už při nákupu letenky (co kdybych vlastně nakonec potřeboval větší zavazadlo? Navíc je to ted za pár kaček.), i když ho v důsledku větší často potřebovat nebudeš. Tohle rozhodnutí podpoří pozdější vyšší cenou.
Důsledek je spousta lidí, kteří si nakoupí tuhle službu preventivně, tedy zisk pro leteckou společnost.

1 Citovat

@jakublanger + @michal

Ozývám se jak jsem slíbila ohledně žádosti o kompenzaci za zpožděný let Vídeň - Londýn dne 25.8 - zpožděno o 6,5 hodiny ..

Po odeslání žádosti přišlo potvrzení, do 14ti dnů slíbili vyjádření. Počkala jsem 16 pracovních dní a šla na chat. Připomněla jsem, že je po 14ti denní lhůtě a stále nemám žádné vyjádření, snažili se mě odbýt s tím, že toho mají moc, že se omlouvají, ale mám počkat ještě " pár dní " . Nenechala jsem se odbýt a trvala na pevném termínu, do kdy mě dají vědět, jinak že chci mluvit s někým kompetentnějším, kdo mi termín dá. Nakonec slíbili do dvou pracovní dnů a eskalaci žádosti, samozřejmě se nic nedělo, ale odlétala jsem zrovna do Lisabonu a nechtěla to v ten moment řešit, každopádně třetí den přišlo na mail vyrozumnění, že na kompenzaci mám nárok a že do deseti pracovních dní pošlu peníze. Dnes mi bylo připsáno 2 x 250 eur.

Každopdáně přiznám totálně nesmyslnou " začátečnickou " chybu - někde jsem já k*áva ztratila fyzicky vytištěný boarding pass ke zmíněnému letu a z důvodu změny telefonu a moji neschopnosti správně zálohovat data jsem přišla i o print screen ... takže mě docela lepilo, aby mi to uznal přímo Ryanair a nemusela to postupovat agentuře, neměla bych tak možnost doložit BP .. ten teda ani haluzově nešel najít na mém Ryanair účtu v PC ani v aplikaci / hlášena opakovaně chyba na historii provedených letů / .. nevím, zda by jim stačilo jen potvrzení o zpožděném letu a mailová komunikace s aerolinkou .. ?

Takže to dopadlo dobře, poučení zase pro příště :-) Díky všem, kdo mi tehdy na letiště odepisovali.

0 Citovat

A mám následující dotaz - na žádost o kompenzaci za zpoždný let z května / Vídeň - Malta o 3,5h / mi Ryanair nedal vyjádření doteď, bez reakce ani po slibech na chatu jsem to předala agentuře. Ti jsou tedy asi také docela zahlcení, ani od nich nemám žádnou zprávu a na mail nereagují, dovolat se mi zatím nepovedlo .. má smysl jít zase zkusit žádat vyjádření na chatu nebo se do toho už nemám motat ? Neřešil to někdo z Vás ?

Každopádně při cestě zpět z Lisabonu teď v pondělí mi poprvé brali příručák na kontrolu rozměrů, naštěstí jsem ho do té jejich plechové škatule " skvízla " ale vyhodnotila jsem to, že to mám za trest, že jim u mého jména svítí červený alert, coby otravného účastníka provozu :-) .. jinak to byl batoh Cabin Zero 36l  45x31x20

 

0 Citovat

V rámci omezování aktivit v Maďarsku je osekána linka Praha - Budapešť z 9 letů týdně v letním řádu na pouhé 2 lety týdně v zimě (původně v zimě mělo být asi 6 letů týdně).

0