Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Šikana? Podnikání je zřizováno za účelem zisku. Politika nízkonákladovek je nalákat na nízkou cenu ořezané dopravy, která se navýší o zpoplatněné služby typu zavazadla, občerstvení, přičemž je na cestujícím, aby akceptoval pravidla aerolinky.
Pokud někomu toto přijde jako šikana, klidně si může zaplatit plnotučnou letenku jinou než lowcost aerolinkou a má klid.

10 Citovat

to P.K. : Nic ve zlém, ale měl byste asi dávat do úvozovek všechno co napíšete. Máte 220 příspěvků za 2 měsíce, z toho víc jak 80% blábolů...nezlobte se na mne :) 

9 Citovat

Dnes jsem úplnou náhodou narazil na další drobnou ojebavku Ryanu. A ta je postavena na tom, že se mohou lišit ceny v případě, že objednáváte zpáteční letenku při cestě do/ze zemí, které nemají stejnou menu. Takže doporučuji v takovém případě porovnat cenu zpátečky, a dvou samostatnych jednosmernych letenek (objednavek).

 

Konkrétní případ - při objednávce letu KRK-LPA-KRK je při "zpátečce" cena zpatecniho letu 567 zl. To je zhruba 132 EUR. Když si ale zadáte ten samý let jako jednosmerku LPA-KRK, tak je cena pouze 115 EUR.

 

8 Citovat

Upřímně, placení kafe v letadle cash a následný chaotický poletování posádky v letadle s vrácenými drobnými byl docela opruz. Tohle není ani tak o covidu, ale o ulehčení od zbytečnýho chaosu cestujícím i posádkám. A není to jen o Ryanairu..

7 Citovat

No prečo, aby potom hľadala pomoc na fóre a nie u Kiwi:))

7 Citovat

Jsou prostě daná pravidla. Slovo šikana má podle mě jiný význam. A bohužel zpřísnění pravidel (ta změna na max. 40cm) byla podle mě důsledkem toho, že pasažéři místo tehdejších 55cm tahali do kabiny "almary" a zoufalý palubní personál prostě neměl kam ty bágly dát, samozřejmě chaos, zpoždění atd.. a proč vlastně? :D Byla jsem toho mnohokrát svědkem (u Ryanairu také). Jinak můj názor na low cost létání je stále velmi pozitivní ;) ;) 

7 Citovat

Výborně brumaku, přesně toto bylo potřeba citovat celé 

6 Citovat

Jen pozor při změnách letu. Pokud změní jen jeden tak, že bude nepoužitelný, druhý změnit ani zrušit nepůjde (pokud se taky nezmění).

6 Citovat

goro napsal(a):

nebojte se toho, není to prodaných víc sedaček, to Rynaiar nedělá

 

Vtip roku tohle :D 

5 Citovat

Tak asi každý někdy zažil ten chaos při vystupování, kdy se potřebujete dostat ke svému zavazadlu, které máte v binu pár řad dozadu a musíte se probojovat uličkou nedočkavců, co už stojí za vámi. Tady nepomáhají ani prosby personálu, ať se připravují vždy jednotlivé řady postupně. Takže ne, není to buzerace ani šikana, ale snaha snížit počet zavazadel na palubě na únosnou mez.

5 Citovat

To jsi prošel přes kontrolu pasu a palubní vstupenky na gate a někdo pak kontroloval ty formuláře až při nástupu do letadla? Protože pokud se to co píšeš stalo na gate, tam nejsou zaměstnanci aerolinky, ale handlingové společnosti.

5 Citovat

@mikir : zapomněla jsem že všechno víš a všechno znáš .. btw psala jsem, že organizace byla špatná na letišti ve Vídni, víc na tvoje politické a zapšklé názory nebudu reagovat, hezký den :-)

@Michaela_26 - přidávám se s dotazem, také mě to zajímá ..

4 Citovat

😂😂

4 Citovat

No...šušká se o návratu Marrakeche, tak je možný, že to odnese právě AMM z Prahy :)

4 Citovat

Máš na ní prachy? 😁

3 Citovat

O tom mi este chvilu rozpravaj.( pripominas Mikira), ze FR overbooking nerobi.  Ked som tuto hlasku videl na BP na Tenerife nebolo mi vsetko jedno. Po otazke na FR staff prisla odpoved, ze predali o 8 leteniek viac ako je kapacita lietadla. A nie, nemenil sa typ. S Vie to vzdy lietal A320 Lauda. Takze mame ist na gate, a ked sa nezmestime, tak nahradne lety, hotel, a kompenzacia. Nakoniec to dobre dopadlo, a odleteli sme. Ale bol to ucebnicovy overbooking. 

3 Citovat

Velikost kufru se řeší zejména kvůli výdělkům leteckých společností. :D

3 Citovat

Ryanair nahrává zimní letový řád, zatím bez možnosti koupit. Z Prahy bude Mallorca konečně i přes zimu - pátek ráno + pondělí večer. Alicante z Pardubic pátek odpoledne + neděle večer.

Jinak zatím nic moc zajímavého z ČR. 

3 Citovat

Od června 2024 se z Prahy vrací i Krakow, Göteborg a Turin

3 Citovat

Já nějak nechápu to rozhořčení. Maximalizace příjmů je to oč tu běží... Ryanair si svoje zákazníky nějak vychoval a teď se podle toho může k nim chovat. Spíše je s podivem, že s tím tak dlouho otáleli.

Že systém není nastaven tak, aby děti přiřazoval automaticky ke spolucestujícímu dospělému je ovšem cynická prasárna, to je bez diskuse. Prasárna u Ryanairu nikterak překvapující dlužno dodat.

Jinak ale snad lze zvládnout i 2 hodiny se s drahou polovičkou nedržet za ruku...!?

2 Citovat

inak ked citam tuto diskusiu neda mi sa zamysliet ako sme uz rozmaznani vdaka lowcostom. Staci flashback 15 rokov dozadu a uzivali by sme si city brejky tak v Seredi pri Vahu osobakom :D

Ryanair su sraci, ale cestovat cez pol kontinentu kamkolvek do 100 euro vo vyske 10km za 2 hodinky a stazovat sa, ze si musim doplatit par euro za sedenie...

asi sme uz zabudli na letenky za cenu priemerneho mesacneho platu len niekam do Londyna...pravda, nebol problem s bagazou, ani zradlom na palube...ale na letisko vas s dychovkou vyprevadzala cela dedina a starosta by predniesol rozluckovy list.

A komu sa nepaci, vzdy je to konkurencia :)

2 Citovat

Když uvidím nápis v hebrejštině, nedokážu ho přečíst. Neznamená to, že neumím číst. Když odmítnu jedno nepovinné očkování, neznamená to, že jsem proti očkování.

Chytráci z Ryanairu jsou náramně vtipní. Ha ha. A ještě ha. 

2 Citovat

Prakticky čtvrtek / pátek vypadl Ryanair na webu i v app. Dělali údržbu systému.

Byl z toho celkem poprask kvůli odbavení. Asi to ještě nemají doladěné.

Stačí počkat ještě den, dva.

Jinak jim při každém požadavku na recenzi píši to samé - 24 hodin na on line odbavení je problém - viz. právě pátek.

 

https://www.fly4free.pl/pasazero...owa-padla/

2 Citovat

Tady se musím Mikira zastat. Říkal, že to není moc pravděpodobné. Což je pravda. Nedělejte ze svojí ošklivé zkušenosti obecný přístup Ryanairu. A to říkám jako někdo, komu jednou zrušili zpáteční let z Itálie den předem.

2 Citovat

Zpoždění "due to operation reason" vyloženě zní, že by s kompenzací 250€ neměl být žádný problém 😉

(pokud ostatní lety z VIE odlétají dle plánu, letiště funguje perfektně a tedy je to organizační problém Ryanairu)

2