Zdravím, Chtěli bychom s manželem letos na trip po západě USA (národní parky, města apod).Zatím máme vyhlídnuté letenky z Vídně do Los Angeles na konci května, jejich cena je kolem 8500 Kč bez  zavazadla. Má otazka zní je tento termín vhodný?  Někde jsem četla že ano a to z důvodů nižších cen a méně turistů,  ale co počasí? Chtěli bychom spát ve stanu, někdy možná motel.Nebo máme počkat jestli bude ještě nějaká jiná akce třeba na září...? Nemusí to být výslovně do Los Angeles.Jsme od Ostravy , proto upřednostňujeme polská letiště, Vídeň, Praha.Moc děkuji  .

Letenky Los Angeles

Založila ve fóru Hledám letenku

15 reakcí

Zdravím, 

Chtěli bychom s manželem letos na trip po západě USA (národní parky, města apod).

Zatím máme vyhlídnuté letenky z Vídně do Los Angeles na konci května, jejich cena je kolem 8500 Kč bez  zavazadla. 

Má otazka zní je tento termín vhodný?  Někde jsem četla že ano a to z důvodů nižších cen a méně turistů,  ale co počasí? Chtěli bychom spát ve stanu, někdy možná motel.

Nebo máme počkat jestli bude ještě nějaká jiná akce třeba na září...? Nemusí to být výslovně do Los Angeles.

Jsme od Ostravy , proto upřednostňujeme polská letiště, Vídeň, Praha.

Moc děkuji 

0

Termín je velmi vhodný. V květnu už je ve vnitrozemí Kalifornie, Nevady atd. dost vedro, takže zimy ve stanu se bát nemusíte. Velká výhoda proti létu a podzimu je, že např. v Yosemite je dostatek vody, takže si užijete vodopády, jezera apod., které/á později vysychají. Byli jsme na začátku května a paráda. Na to, že bude méně turistů bych nespoléhal, kempy v NP raději rezervovat předem, pokud to jde.

0 Citovat

Ahoj,

Sledoval jsem to, protože jsme chtěli červen nebo září. Bez kufrů to šlo za 7,5k, nakonec jsme vzali VIE-LAX-SFO-VIE za 9,5k odlet v srpnu návrat září s kufry a lety do 16hod. Ale jestli 7,5 nebo 9,5 je asi jedno, vzhledem k nákladům tam, které vidím po stanovení itineráře☺. O stanu jsem přemýšlel také, nakonec dáme jen 2 noci z 18 v autě (tam kde se může spát v autě) a zbytek motely. Jsme pohodlný☺

Stanovení ti musi poradit jiní, ale Yosemity nebo Seqoia v noci určitě kosa. 

0 Citovat

Ano, Sequoia byla jediná výjimka, kdy byla  zima, poprchalo a nahoře okolo gnr. Shermana byl sníh, takže jsme vzali hotýlek před branami NP. Ale všude jinde teplo až vedro, Yosemite taky v pohodě - příjemné teploty (začátek května).

0 Citovat

To jste mě teď nahlodal. Vidím ty letenky i od 10.5. do 26.5. Cesta tam bez přestupu. Zpátky přestup v Mnichově i s dostatkem času.

Uvidím pro co se rozhodneme, ale už moc nechceme otálet. Kdyby jste měli ještě nějaké poznatky a rady budu za ně ráda.

0 Citovat

jj, Yosemity bez Tioga Passu jsou jak Paříž bez Eiffelovky:-)

0 Citovat

My jsme tuhle trasu byli loni v září a naprostá paráda. Ve všech parcích jsme chodili v tričku, včetně Sequoia np. Největší zima nám byla asi v San Francisco, kde bylo 13°C. Ale pak jsme se hned sjeli ohřát do Los Angeles, kde jsem se na pláži spálil jako prase. Za květen nemůžu mluvit, ale září byla perfektní volba. Parky byly téměř poloprázdné, takže jsme se nikde nemačkali s turisty.

0 Citovat

Na túto oblasť je koniec mája ideálny. Sneh až na výnimky bude roztopený, Tioga road bude s veľmi veľkou pravdepodobnosťou otvorená, príroda zelená, rieky a vodopády vodnaté, a na rozdiel od leta a jesene je veľmi malá pravdepodobnosť lesných požiarov. Turistov bude dosť, veľa amerických penzistov a samozrejme veľa turistov z Európy.

0 Citovat

Mnoho lidí letí ted v květnu, začátkem měsíce se do toho vejdou svátky, takže to nesebere moc dní dovolené. My letíme také, pro naši cestu mám už sepsaný detailní itinerář, můžu vám ho přeposlat. Cestování do této oblasti je moje hobby, byl jsem tam 10x. Zkušenosti z našich cest mám sepsané, stačí mi napsat na JSLIWKA@SEZNAM.CZ a pošlu to. Rád vám pomůžu s plánem cesty, výběrem hotelů atd.

0 Citovat

https://www.nps.gov/yose/planyou...gaopen.htm


0 Citovat

cali napsal(a):

jj, Yosemity bez Tioga Passu jsou jak Paříž bez Eiffelovky:-)

Já bych spíš řekl, že Yosemity bez vody ve vodopádech (tj. v srpnu, září a říjnu) jsou jak Paříž bez Eiffelovky. Tioga Pass podle fotek není nic mimořádného, spíš je to dobrá zkratka.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Já bych spíš řekl, že Yosemity bez vody ve vodopádech (tj. v srpnu, září a říjnu) jsou jak Paříž bez Eiffelovky. Tioga Pass podle fotek není nic mimořádného, spíš je to dobrá zkratka.


No, my sme boli v oktobri a cesta cez Tioga Pass sa nam velmi pacila, daleko od civilizacie, takmer ziadni ludia. Vylet na Lembert Dome je jedna z nasich naj spomienok z roadtripu v USA, urcite odporucam :). Vodopady mali malo vody, to hej, ale tak nemozeme mat vsetko ;)
0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Já bych spíš řekl, že Yosemity bez vody ve vodopádech (tj. v srpnu, září a říjnu) jsou jak Paříž bez Eiffelovky. Tioga Pass podle fotek není nic mimořádného, spíš je to dobrá zkratka.

Byl jsi tam? Píšeš podle fotek...  Pro mě, jestli vodopády s tisíci lidmi nebo průjezd přes Tioga Pass a zastávky okolo, tak volím jednoznačně. Ale chápu, každý má jiné preference. 

0 Citovat

Brim napsal(a):


No, my sme boli v oktobri a cesta cez Tioga Pass sa nam velmi pacila, daleko od civilizacie, takmer ziadni ludia. Vylet na Lembert Dome je jedna z nasich naj spomienok z roadtripu v USA, urcite odporucam :). Vodopady mali malo vody, to hej, ale tak nemozeme mat vsetko ;)

Cesta přes Tioga Pass tj. Tioga Road se zastávkami a výlety jistě za to stojí. Reagoval jsem na samotný průsmyk. Jasně, člověk nemůže mít během jedné cesty všechno, ale já bych dal při 1. cestě přednost vodopádům. Případná druhá by mohla být na podzim.

img-0088.jpg
img-0132.jpg

0 Citovat

cali napsal(a):

Byl jsi tam? Píšeš podle fotek...  Pro mě, jestli vodopády s tisíci lidmi nebo průjezd přes Tioga Pass a zastávky okolo, tak volím jednoznačně. Ale chápu, každý má jiné preference. 

Na Tioga Pass jsem nebyl, ale stejně raději chodím na delší výlety či treky než krátké výlety od silnice. O několik dní později jsem se procházel z druhé strany hor pod Mt. Whitney (v úseku, kam lze bez permitu) a v Onion Valley v horní části i po sněhu, kde jsem kromě kluka jdoucího PCT (zrovna na odbočce do Independence) nikoho nepotkal.

Kempy byly plné, ale tisíce lidí na vodopádech určitě nebyly. Na výletě nad hlavním vodopádem bylo už jen minimum lidí a z vyhlídky kolmo dolů na jeho horním okraji jsem se díval jen s pár lidmi. Na okruhu okolo Nevada Falls bylo taky jen pár lidí.

0 Citovat

Když se tu rozvinula diskuze o Tioga Pass:  Je nepředstavitelný rozdíl jestli jedete do Yosemit ze strany od San Francisca, nebo z východu přes Tiogu. V době, kdy je Tioga uzavřena se dá jet jen do Valley /ano, šlo by jet směrem k Tioga, ale pak se vrátit/, někdy jde i vylézt až nahoru na vodopád Vernal /když je led, tak jen k můstku v půli cesty/.Pak vyjet tunelem směr Fresno a vyjet na Glacier Point. Kdežto při možnosti jet přes Tiogu stoupáte z roviny do velehor, vidíte krásná jezera, louky, skály a můžete kdekoliv zastavit a jít na trek. Pak teprve přijedete do Valley. Když se letí v květnu, tak je loterie jestli bude Tioga otevřena a je dobré mít  varianty pro Yosemite z obou stran. Rozhodnutí musíte udělat až na místě podle situace. Když ale víte -při pozdějších termínech cesty, že je Tioga otevřena, tak já doporučuji jet směr celého okruhu proti směru ručiček. A je jedno, jestli máte výchozí bod San Francisco, Los Angeles, nebo Las Vegas. Na trase klasického základního okruhu po Západu USA mám ještě 2 místa, kde je lepší průjezd tímto směrem. Je to Sequoia NP a Zion NP. Do Sequoia  /když jedete z Fresna/ jedete táhlým stoupáním a pak prudce klesáte mnoha zatáčkami. Zion po silnici č.9 také projedete se shora dolů. Např. z Los Angeles: LA - Las Vegas - Hoover Dam - Grand Canyon - Monument Valley - Arches - Bryce - Zion - Las Vegas - Death Valley - Mammoth Lakes - Yosemite - San Francisco - Fresno - Sequoia NP - Los Angeles. Celé je to cca 4200 km, potřebujete alespon 15 dní.

0
15 reakcí