Ahoj, mam prosbu koupila jsem dve letenky do pisy od spolecnosti raynair ale partner nemuze jen a kdyz chci udelat zmenu jmena tak chteji za to vice penez nez za letenky tak se chci zeptat jestli jeho letenku muzu nechat propadnoout a ze bych odbavila jen sebe? Nebo jestli poradite neco uzitecnejsiho.Dekuju .

Lze nechat propadnout 1 letenku z rezervace?

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

20 reakcí

Ahoj, mam prosbu koupila jsem dve letenky do pisy od spolecnosti raynair ale partner nemuze jen a kdyz chci udelat zmenu jmena tak chteji za to vice penez nez za letenky tak se chci zeptat jestli jeho letenku muzu nechat propadnoout a ze bych odbavila jen sebe? Nebo jestli poradite neco uzitecnejsiho.

Dekuju

0

Ahoj, ano můžeš ji nechat propadnout. Nic se nestane :)

0 Citovat

Odbav oba dva, můžeš si pak vybrat ze dvou míst kam si sednout. :-)

0 Citovat

Jan Čermák napsal(a):

Odbav oba dva, můžeš si pak vybrat ze dvou míst kam si sednout. :-)

good point, je málo pravděpodobné, že by 2x na tebe vyšla prostřední sedačka.....

0 Citovat

Tak pravděpodobné to klidně může být.Letěli jsme ve čtyřech s Ryanair do Ammánu a všichni jsme "vyfasovali" prostředek... 

A z Ejlatu do Budapešťi to bylo obdobný...,ze 4 byly 3 prostředky.Naštěstí jsme se při obou letech popřehazovali.Půlka letadla byla vždy čechů a slováků,takže o to bylo jednodušší :-) Sedačky si měnili skoro všichni a kupodivu bez nějakých hádek... 

0 Citovat

Jan Čermák napsal(a):

Odbav oba dva, můžeš si pak vybrat ze dvou míst kam si sednout. :-)


A pak to pridava starosti jinym.... 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):


A pak to pridava starosti jinym.... 


Jakou starost? Naopak, někdo bude mít volné místo vedle sebe.

0 Citovat

Podle toho, co pises, tak urcite nepracujes na letisti. Jinak by jsi vedel a nepsal tohle, at na nej udela ch-in. 

0 Citovat

To me ze zvedavosti zajima. V teoretickem pripade, ze koupim 2 letenky vedle sebe a druhy clovek na posledni chvili neleti, muzu odbavit obe letenky a v letedle si uzivat trosku vice prostoru? Nebo ta druha dopadne jako no-show a nekoho mi tam stejne soupnou na posledni chvili?

0 Citovat

Na poslední chvíli letenku neprodají, takže teoreticky ano.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Podle toho, co pises, tak urcite nepracujes na letisti. Jinak by jsi vedel a nepsal tohle, at na nej udela ch-in. 

Roiman, môžeš pre zaujímavosť uviesť, aké problémy to prináša, ak niekto spraví check-in, a na let nenastúpi?
0 Citovat

rakalet napsal(a):

To me ze zvedavosti zajima. V teoretickem pripade, ze koupim 2 letenky vedle sebe a druhy clovek na posledni chvili neleti, muzu odbavit obe letenky a v letedle si uzivat trosku vice prostoru? Nebo ta druha dopadne jako no-show a nekoho mi tam stejne soupnou na posledni chvili?

To že druhý človek neletí zistia až po zavretí gatu takže nemajú kedy predať novú letenku.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Podle toho, co pises, tak urcite nepracujes na letisti. Jinak by jsi vedel a nepsal tohle, at na nej udela ch-in. 

 


Jo, nepracuju a moc rád se něco dozvím. Povídej, v čem je problém pro zaměstnance na letišti?

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

To zjisti drive bo neprojde security kde  si nepipne boarding pass.

Při tranzitu nemusíš procházet security, tohle neplatí vždy.

0 Citovat

Jan Čermák napsal(a):

Při tranzitu nemusíš procházet security, tohle neplatí vždy.

A neplati ani taky pres security kdyz prochazis nebo pasovkou primo. Nezjistis vse nebot u nekterych to neni dohledatelne. (Spolecnost letecka).


K tomu odbaveni. Vetsinou, kdyz projde jeden, tak se tak nejak pocita, ze leti i ten druhy. Nebo kdyz skupine chybi nekdo. Vetsinou to jde na chybu ctecky, ze to pipla a ono nic v systemu. Clovek to pak musi fyzicky overit a kdyz se specha.. Kvuli slotu treba. Tak ta minuta/dve rozhoduji. 

Pak jsou tu i exemplare, kdy si odbavi i kufr na toho kdo neleti... 

Ale v posledni dobe nektere skupiny informuji dopredu, ze nekdo z nich neleti a usetri to cas ve finale. 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

K tomu odbaveni. Vetsinou, kdyz projde jeden, tak se tak nejak pocita, ze leti i ten druhy. Nebo kdyz skupine chybi nekdo. Vetsinou to jde na chybu ctecky, ze to pipla a ono nic v systemu. Clovek to pak musi fyzicky overit a kdyz se specha.. Kvuli slotu treba. Tak ta minuta/dve rozhoduji.

Vám řve systém, že chybí člen ze skupiny? Mě se párkrát stalo, když neprošel průchod čtečkou, že pracovník přepsal číslo sedadla na klávesnici. Jsem myslel, že tenhle problém už je odbourán, nikdo neprojde bez systémového průchodu. 

0 Citovat

Ted jsme leteli skupina 4 lidi z Porta na Azory a prvni dvojice se primo ptali, jestli leti i druha cast skupiny nebo ne. Ti se jen zdrzeli na kafi..

0 Citovat

Jan Čermák napsal(a):

Vám řve systém, že chybí člen ze skupiny? Mě se párkrát stalo, když neprošel průchod čtečkou, že pracovník přepsal číslo sedadla na klávesnici. Jsem myslel, že tenhle problém už je odbourán, nikdo neprojde bez systémového průchodu. 


Systém zařve, ale občas je to náladové. Jo, stačí to udělat manuálně na klávesnici. Ale nikdy nevíš. Nic není na 100% spolehlivé na tomto světě. 

0 Citovat

Takze to mohu nrechat propadnout nebo mam udelat check in a pak druhy  clovek nepojede?

0 Citovat

Pokud chcete jet sama, musíte udělat online check-in nehledě na to, jestli partner pojede nebo ne. Pokud nechcete jet, nic nedělejte a nechte propadnout.

0 Citovat

Mě už se jednou stalo, že jsem udělal online checkin na dvě letenky ze čtyř (děti marodily) a v den odletu onemocněla i manželka, takže jsem letěl sám. A v letadle letušky hledaly manželku, když měla udělaný checkin. Takže někde to fakt hlídají.

0
20 reakcí