Ahoj, mám problém. V květnu jsem koupil letenky Norimberk - Crotone na 17.8.2019 asi za 20 Euro s tím, že letenky Crotone - Norimberk na 31.8. koupím, až jejich cena klesne. Bohužel cena do dnešního dne neklesla za celou dobu pod 150 Euro, aktuálně se letenky nabízí cca za 250 Euro a už je asi beznadějný, že by nějak výrazně klesly. Máme na tenhle termín (17-31.8.) dovolenou a potřeboval bych někam do Evropy k moři.Koupím klidně dva dny před odletem, jen potřebuju něco koupit. Má někdo zkušenosti s koupí last minute letenek, případně celých last minute zájezdů? Poradí někdo kde se dá něco koupit, případně kdy je nejlepší koupit (odlet ideálně Norimberk nebo Praha, případně Mnichov)? Moc díky za tipy a rady!! .

Letenky last minute letenky/zájezdy - tipy

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

24 reakcí

Ahoj, mám problém. V květnu jsem koupil letenky Norimberk - Crotone na 17.8.2019 asi za 20 Euro s tím, že letenky Crotone - Norimberk na 31.8. koupím, až jejich cena klesne. Bohužel cena do dnešního dne neklesla za celou dobu pod 150 Euro, aktuálně se letenky nabízí cca za 250 Euro a už je asi beznadějný, že by nějak výrazně klesly. Máme na tenhle termín (17-31.8.) dovolenou a potřeboval bych někam do Evropy k moři.Koupím klidně dva dny před odletem, jen potřebuju něco koupit. Má někdo zkušenosti s koupí last minute letenek, případně celých last minute zájezdů? Poradí někdo kde se dá něco koupit, případně kdy je nejlepší koupit (odlet ideálně Norimberk nebo Praha, případně Mnichov)? Moc díky za tipy a rady!!

0

Tak to jste provahal. Last minute letenky nebyvaji. Tam je naopak lepsi kupovat first minute. U zajezdu je to neco jineho.

0 Citovat

Webu na prodej last minute zajezdu je spousta. Staci zadat do google.

0 Citovat

To jsi teda projevil svatou trpělivost s tím čekáním na výraznou slevu v době největší špičky na konci italských prázdnin. Na last minute letenky zapomeň (nejen o prázdninách). S last minute zájezdy zkušenost nemám, ale stačilo mi napsat do googlu "last minute reisen nurnberg" a vyjela mi např. tato stránka, kde si můžeš nastavit různé požadavky:

https://lastminute.ab-flughafen.com/Nuernberg


0 Citovat

A nešlo by tedy letět do Crotone a vrátit se pak z jiného města poblíž? Např. Ryanair teď nabízí Lamezia Terme - Berlin Tegel za 33 EUR na 26.8., Bari-Praha 30.8. za 62 EUR (1 letenka) a tak podobně. To by mohlo jít, ne?

0 Citovat

Chtěli jsme se ubytovat v městečku Tropea, to je do Bari cca 400 km, tak moc nevím, jak se tam případně dostat...:-(

0 Citovat

Tak to je do Lamezie co by kamenem dohodil... Berlín jako zpátečka nevyhovuje?

0 Citovat

Vzhledem k cenám ubytování, jaké teď pro město Tropea ukazuje booking.com, bude mnohem levnější nějaký zájezd z Německa.

0 Citovat

Tak zrovna Tropea na posledni chvili... je tam spousta levnejsich mist, ale o italske prazdniny to je drahe vse.

0 Citovat

Berlín zpátky je špatnej, bydlíme kousek od hranic s Německem, ale směr Norimberk nebo Mnichov :-(

0 Citovat

V Itálii kup nějaké jeté auto na kšeft a dojeď s ním domů ;-)

0 Citovat

brichta napsal(a):

Berlín zpátky je špatnej, bydlíme kousek od hranic s Německem, ale směr Norimberk nebo Mnichov :-(

No tedka si vymyslet moc uz nemuzete, muzete pockat, jestli se z Prahy neobjevi letenky s QS na Etravelu pripadne

0 Citovat

rsaf napsal(a):

V Itálii kup nějaké jeté auto na kšeft a dojeď s ním domů ;-)

To není úplně blbej nápad  :-)
0 Citovat

brichta napsal(a):

Chtěli jsme se ubytovat v městečku Tropea, to je do Bari cca 400 km, tak moc nevím, jak se tam případně dostat...:-(


A jakou logiku pak má letět do Crotone, když Lamezia Terme je výrazně blíž? Mimochodem, z L.T. letí 30.8. Smartwings za 100 EUR tj. včetně 23 kg odbaveného zavazadla: https://flug.idealo.de/flugroute...nyId=W5URS

0 Citovat

Koukám, že na konci srpna je to s návratem z Itálie úplně zabité... Jedině jsem našel možnost letět z Lamezie do Krakova 29.8. za 90e, a pak druhý den z Krakova do Prahy nebo Norimberka za cca 160 PLN, to je tak nejlevnější varianta. (Edit: kromě výše uvedené :-)) Prohlídka Krakova jako bonus. Anebo prostě zapomenout na Itálii v srpnu.

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Tak zrovna Tropea na posledni chvili... je tam spousta levnejsich mist, ale o italske prazdniny to je drahe vse.


Jaký místa bys doporučoval?
0 Citovat

Petr76 napsal(a):


A jakou logiku pak má letět do Crotone, když Lamezia Terme je výrazně blíž? Mimochodem, z L.T. letí 30.8. Smartwings za 100 EUR tj. včetně 23 kg odbaveného zavazadla: https://flug.idealo.de/flugroute...nyId=W5URS


Logiku to má tu, že jsem celou dobu počítal s tím, že seženu letenky zpátky do Norimberka za podobnou cenu jako z Norimberka, nechám si tam u letiště auto a bude to tak pro mě nejsnažší...
0 Citovat

Ryanair má nejlevnější letenky 2-3 měsíce před odletem, tzn +- v době kdy jste kupoval letenku tam. Navíc jde o termín na konci prázdnin.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Ryanair má nejlevnější letenky 2-3 měsíce před odletem, tzn +- v době kdy jste kupoval letenku tam. Navíc jde o termín na konci prázdnin.


To já vím, ale nečekal jsem, že ty letenky za celý tři měsíce neklesnou pod 150  Euro, když letenky tam jsem koupil za 15 Euro...:-(
0 Citovat

Co je spatne na Berlinu ? Napriklad   z Lamezie  do Neapole  vlak za 20 euro 

z Neapole  Berin Tegel   Ryanair  20 euro (odlet ve 20.00 ) na toho  31.8.  a  bus do Norimberka  25 euro

s prijezdem  1.9. v  5.20 rano  Prilet do Berlina je  v 22.15  bus odjizdi v 23.30 (Flixbus)


https://app.italiarail.com/results

https://www.ryanair.com/ie/en/bo...1//1/0/0/0

https://shop.flixbus.cz


0 Citovat

Čas mikire, čas. 

0 Citovat

@Petr76

Tak jiste, neni to zadne terno , ale vlak z L.M. jede  jen neco pres  3 hodiny , celkem na  to navaze ten 2 a ctvrthodinovy ley a pak uznavam  ten Flixbus nic moc 

Pak tedy muze letet tim Smartwingsem, jak pises ,nebo jeste chvili cekat a pak to Crotone ozelet a letet nekam jinam 

Ale konec koncu  muze vycerpat tu dovolenou do posledniho dne ,jak chtel a jestli je doma v sobotu a stoji ho to treba pulden,  nebo do  toho musi vlozit  tu noc v tom Flixbusu , to uz  bych tak  dramaticky neprozival , navic kdyz si chtel nechat auto v Norimberku

0 Citovat

Tak nakonec Eurowings 1.9. Lamezia Terme-Düsseldorf-Norimberk za 14500 za 4 letenky...

0 Citovat

Aneb jak vyhodit 4,000 oknem. Gratulki.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Aneb jak vyhodit 4,000 oknem. Gratulki.


No jo, když ono se dvěma malýma dětma fakt moc na výběr nebylo..:-(
0
24 reakcí