[LO] Katovice - Bejrút 3.992 Kč

Napsal Lukáš Horák 2019-08-21T10:08:11+02:00 ve fóru Tipy na levné letenky

To samé pro toho, kdo má blízko Wroclaw. Pro někoho může být ideální pátek až středa za stejnou cenu.

Díky za tip. Je to takhle výhodnější než přes Kypr?

tak hlavne nemusis riesit separatne letenky a mas este k tomu aku taku normalnu prirucnu batozinu

Jakub Langer napsal(a):

Díky za tip. Je to takhle výhodnější než přes Kypr?

To asi (určitě) ne, ale máš to přímý let. Minulý rok jsem sledoval letenky z Kypru a šli sehnat i za 20 USD, teď tam navíc začal lítat i Ryanair. Ten Beirut mě teda dost láká, ale zatím jsem si netroufl. :-(

Martin V napsal(a):

Ten Beirut mě teda dost láká, ale zatím jsem si netroufl. :-(

Proč netroufl?

Michael napsal(a):

Proč netroufl?

Kvůli mojí mizerné jazykové vybavenosti. V rámci států EU to nějak překlepu, ale tady se bojím, že bych byl v pytli, kdyby se něco stalo. 

Popřípadě s Air Serbia z Prahy o cca 1000kč dráž včetně zavazadel. To je ale taková normální cena.

airserbia.JPG

moc hezké! Já vyhlížím, jestli to ten ten ten Ryanair podrží i od dubna 2020, případně ještě nerozšíří o další destinace. Anyways dobré vědět, že jde udělat Libanon pod čtverku z Katowic :)

Martin V napsal(a):

Kvůli mojí mizerné jazykové vybavenosti. V rámci států EU to nějak překlepu, ale tady se bojím, že bych byl v pytli, kdyby se něco stalo. 

Mno jakoze nejprve nasrotis arabstinu? :D Chapal bych bezpecnostni situaci, siitsky Hizbullah, ale jazyk?. Ziju v predstave, ze cestovatel ma mit anglictinu zmaklou jako zaklad. Dalsi jazyky dle preferenci.

Michael napsal(a):

Proč netroufl?

Libanon coby tzv. failed country? 

az tak tragicky by som to nevidel. za mna to bola jedna prijemna a rozmanita krajina s vybornym jedlom.

L_K napsal(a):

Mno jakoze nejprve nasrotis arabstinu? :D Chapal bych bezpecnostni situaci, siitsky Hizbullah, ale jazyk?. Ziju v predstave, ze cestovatel ma mit anglictinu zmaklou jako zaklad. Dalsi jazyky dle preferenci.

No to sice máš pravdu, že by měl mít, nicméně já nemám. A až do minulého roku, kdy jsem začal jezdit bez cestovky, jsem to ani nepotřeboval. Ty dva semestry se mi už dávno vykouřily z hlavy a ani před těma cca 30 lety to nebyla žádná sláva. Nicméně v Libanonu by se stejně víc hodila francouzština, aspoň v křesťanských oblastech. Z bezpečnostní situace tam strach nemám. Na jih ani jet nechci.

tonic napsal(a):

az tak tragicky by som to nevidel. za mna to bola jedna prijemna a rozmanita krajina s vybornym jedlom.

Jj, četl jsem to (závistivě :-) ) na tvých stránkách.

Libanon je super a ani bych neviděl nějaký větší problém s jazykem, pokud člověk umí základy anglický.

Dá se poskladat Krakow -Larnaca - Paphos - Bejrut a zpět okolo 2500 Kč.

06. listopadu KRK - Larnaca 66 zl

06.listopadu Paphos - Bejrut 19 Euro

11.listopadu Bejrut - Paphos 30 Euro

13.listopadu Paphos - Krakov 30 Euro

Len tie dva dni cestou naspäť na Cypre to kazia

tonic napsal(a):

Len tie dva dni cestou naspäť na Cypre to kazia

To musí bavit. Pak to jde. :-)

no jo, ale ked je tvoj ciel iba Libanon, tak to radse s LOTom. alebo za podobnu cenu v zime byvaju aj s Pegasom akcie cez SAW.

Loni v zimě byly 2x v akci i lety se Cyprus airways z PRG za 3,5k (na jedné letence s krátkým přestupem), tak by se mohlo urodit i letos..

tonic napsal(a):

no jo, ale ked je tvoj ciel iba Libanon, tak to radse s LOTom. alebo za podobnu cenu v zime byvaju aj s Pegasom akcie cez SAW.

Mně to nevysvětluj. Já čas ani chut někde 2 dny tvrdnout v listopadu a ještě k tomu na Kypru nemám. Rozdíl 1,5 tis. vrazíš do ubytka a transportů, neušetříš nic, ba právě naopak, ale budeš mít dobrý pocit. A to je pro někoho to nejdůležitější :-). Chápal bych to ještě v létě či září, že dáš koupel, ale v půlce listopadu? Ale jak jsem psal. Když to někoho baví a má času na rozdávání proč ne.

Život je otázkou priorit, ne vše se krouží kolem pragocentrismu a snahou bylo jen info, že existují i jiné/nové trasy z Kypru, které lze nakombinovat. BTW  mít přilet ve tři ráno a odlet ve čtyři je také slušný masochismus + k tomu časté opoždení Lotu. 

Tie libanonské prílety/odlety o tom čase sú v tomto regióne normálne. Rovnako sme mali aj Pegasus

Asi už jsem vypil moc piv, ale tu zmínku o  pragocentrismu jsem nejak nepobral. Jinak ja nepsal, ze bych tam letěl s Lotem, ale ze bych neletel, abych byl 3 dny na cestě. Odlety a příletu v časných ranních hodinach rozhodne nejsou pro mě :-) 

Když jsem tam hledal letenku a chtěl jsem, aby všechno bylo na jedný letence (abych nebyl 3 dny na cestě), tak všechno za nějaký rozumný peníze bylo s příletem takhle v noci.  Tam je to prostě takhle normální. Jedině si pak připlatit za TK nebo LH.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!