https://www.skyscanner.cz/doprav...ref=home#/ .

[LO] Katovice - Bejrút 3.992 Kč

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

https://www.skyscanner.cz/doprav...ref=home#/


ktw-bey.png

0

To samé pro toho, kdo má blízko Wroclaw. Pro někoho může být ideální pátek až středa za stejnou cenu.

0 Citovat

Díky za tip. Je to takhle výhodnější než přes Kypr?

0 Citovat

tak hlavne nemusis riesit separatne letenky a mas este k tomu aku taku normalnu prirucnu batozinu

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Díky za tip. Je to takhle výhodnější než přes Kypr?


To asi (určitě) ne, ale máš to přímý let. Minulý rok jsem sledoval letenky z Kypru a šli sehnat i za 20 USD, teď tam navíc začal lítat i Ryanair. Ten Beirut mě teda dost láká, ale zatím jsem si netroufl. :-(

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Ten Beirut mě teda dost láká, ale zatím jsem si netroufl. :-(


Proč netroufl?

0 Citovat

Michael napsal(a):


Proč netroufl?

Kvůli mojí mizerné jazykové vybavenosti. V rámci států EU to nějak překlepu, ale tady se bojím, že bych byl v pytli, kdyby se něco stalo. 

0 Citovat

Popřípadě s Air Serbia z Prahy o cca 1000kč dráž včetně zavazadel. To je ale taková normální cena.


airserbia.jpg

0 Citovat

moc hezké! Já vyhlížím, jestli to ten ten ten Ryanair podrží i od dubna 2020, případně ještě nerozšíří o další destinace. Anyways dobré vědět, že jde udělat Libanon pod čtverku z Katowic :)

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Kvůli mojí mizerné jazykové vybavenosti. V rámci států EU to nějak překlepu, ale tady se bojím, že bych byl v pytli, kdyby se něco stalo. 


Mno jakoze nejprve nasrotis arabstinu? :D Chapal bych bezpecnostni situaci, siitsky Hizbullah, ale jazyk?. Ziju v predstave, ze cestovatel ma mit anglictinu zmaklou jako zaklad. Dalsi jazyky dle preferenci.
0 Citovat

Michael napsal(a):

Proč netroufl?

Libanon coby tzv. failed country? 

0 Citovat

az tak tragicky by som to nevidel. za mna to bola jedna prijemna a rozmanita krajina s vybornym jedlom.

0 Citovat

L_K napsal(a):


Mno jakoze nejprve nasrotis arabstinu? :D Chapal bych bezpecnostni situaci, siitsky Hizbullah, ale jazyk?. Ziju v predstave, ze cestovatel ma mit anglictinu zmaklou jako zaklad. Dalsi jazyky dle preferenci.

No to sice máš pravdu, že by měl mít, nicméně já nemám. A až do minulého roku, kdy jsem začal jezdit bez cestovky, jsem to ani nepotřeboval. Ty dva semestry se mi už dávno vykouřily z hlavy a ani před těma cca 30 lety to nebyla žádná sláva. Nicméně v Libanonu by se stejně víc hodila francouzština, aspoň v křesťanských oblastech. Z bezpečnostní situace tam strach nemám. Na jih ani jet nechci.

0 Citovat

tonic napsal(a):

az tak tragicky by som to nevidel. za mna to bola jedna prijemna a rozmanita krajina s vybornym jedlom.

Jj, četl jsem to (závistivě :-) ) na tvých stránkách.

0 Citovat

Libanon je super a ani bych neviděl nějaký větší problém s jazykem, pokud člověk umí základy anglický.

0 Citovat

Dá se poskladat Krakow -Larnaca - Paphos - Bejrut a zpět okolo 2500 Kč.

06. listopadu KRK - Larnaca 66 zl

06.listopadu Paphos - Bejrut 19 Euro

11.listopadu Bejrut - Paphos 30 Euro

13.listopadu Paphos - Krakov 30 Euro

0 Citovat

Len tie dva dni cestou naspäť na Cypre to kazia

0 Citovat

tonic napsal(a):

Len tie dva dni cestou naspäť na Cypre to kazia

To musí bavit. Pak to jde. :-)

0 Citovat

no jo, ale ked je tvoj ciel iba Libanon, tak to radse s LOTom. alebo za podobnu cenu v zime byvaju aj s Pegasom akcie cez SAW.

0 Citovat

Loni v zimě byly 2x v akci i lety se Cyprus airways z PRG za 3,5k (na jedné letence s krátkým přestupem), tak by se mohlo urodit i letos..

0 Citovat

tonic napsal(a):

no jo, ale ked je tvoj ciel iba Libanon, tak to radse s LOTom. alebo za podobnu cenu v zime byvaju aj s Pegasom akcie cez SAW.

Mně to nevysvětluj. Já čas ani chut někde 2 dny tvrdnout v listopadu a ještě k tomu na Kypru nemám. Rozdíl 1,5 tis. vrazíš do ubytka a transportů, neušetříš nic, ba právě naopak, ale budeš mít dobrý pocit. A to je pro někoho to nejdůležitější :-). Chápal bych to ještě v létě či září, že dáš koupel, ale v půlce listopadu? Ale jak jsem psal. Když to někoho baví a má času na rozdávání proč ne.

0 Citovat

Život je otázkou priorit, ne vše se krouží kolem pragocentrismu a snahou bylo jen info, že existují i jiné/nové trasy z Kypru, které lze nakombinovat. BTW  mít přilet ve tři ráno a odlet ve čtyři je také slušný masochismus + k tomu časté opoždení Lotu. 

0 Citovat

Tie libanonské prílety/odlety o tom čase sú v tomto regióne normálne. Rovnako sme mali aj Pegasus

0 Citovat

Asi už jsem vypil moc piv, ale tu zmínku o  pragocentrismu jsem nejak nepobral. Jinak ja nepsal, ze bych tam letěl s Lotem, ale ze bych neletel, abych byl 3 dny na cestě. Odlety a příletu v časných ranních hodinach rozhodne nejsou pro mě :-) 

0 Citovat

Když jsem tam hledal letenku a chtěl jsem, aby všechno bylo na jedný letence (abych nebyl 3 dny na cestě), tak všechno za nějaký rozumný peníze bylo s příletem takhle v noci.  Tam je to prostě takhle normální. Jedině si pak připlatit za TK nebo LH.

0