Dneska opet  klasicka ukazka  neprofesionality na prazskem letisti.. odlet linky Ryanair  do Dublinu Nastup do busu  a cekani v busu pred terminalem ,, prichazeji  2 lide  jiz pozde  ,ovsem busy stale stoji , ale  lide nebyli vpusteni  i kdyz se busy rozjizdeji  az  po  dalsich minutach dialogu  obsluhy s lidmi ..chapu  zrejme uz  odeslana listina cestujicich ,, ale opravdu je neslo jeste  vpustit , kdyz tam busy staly ,navic nastup byl  zbytecne brzo  a lidi stali  v 3 busech a nic se nedelo ,,prijezd k letadlu   a  teprve  vystupovali  lidi a za par minut  odjizdely  busy z lidmi  od letadla  ,,nase  tri pristavily najednou  a najednou vypustily cestujici ,,tedy  priority  krome moznosti  zavazadla  navic zcela k nicemu Jiste  nastup  ma jakasi presna pravidla a casovy  harmonogram ,ale i tak mi to prislo  jako  neprofesionalni  prustup   a co se tyka  priority  ,to je  v Praze o nicem pokazde ,,,a Ryanairu bych to  nedaval  za vinu .... .

Letiště Praha a nástupní proces

Založil ve fóru Letiště

Dneska opet  klasicka ukazka  neprofesionality na prazskem letisti.. odlet linky Ryanair  do Dublinu

Nastup do busu  a cekani v busu pred terminalem ,, prichazeji  2 lide  jiz pozde  ,ovsem busy stale stoji , ale  lide nebyli vpusteni  i kdyz se busy rozjizdeji  az  po  dalsich minutach dialogu  obsluhy s lidmi ..chapu  zrejme uz  odeslana listina cestujicich ,, ale opravdu je neslo jeste  vpustit , kdyz tam busy staly ,navic nastup byl  zbytecne brzo  a lidi stali  v 3 busech a nic se nedelo ,,prijezd k letadlu   a  teprve  vystupovali  lidi a za par minut  odjizdely  busy z lidmi  od letadla  ,,nase  tri pristavily najednou  a najednou vypustily cestujici ,,tedy  priority  krome moznosti  zavazadla  navic zcela k nicemu

Jiste  nastup  ma jakasi presna pravidla a casovy  harmonogram ,ale i tak mi to prislo  jako  neprofesionalni  prustup   a co se tyka  priority  ,to je  v Praze o nicem pokazde ,,,a Ryanairu bych to  nedaval  za vinu ....
0

mikire při boardingu z busů ten bus musí prakticky vždycky čekat a nijak nevyřešíš priority, kromě toho, že tam budeš stát dýl. Některé aerolinky posílají extra bus pro business cestující, ale toho si myslím, že se u FR nikdy nedočkáš. Takže pláčeš na špatném hrobě, tohle sděl tvému guru MOL, jelikož FR chce boardovat z busu a CC dávají pokyn, kdy boarding může začít.

0 Citovat

Ach jo a vysvetluj těmto lidem, ze za 25min neotocis FR ikdyby jsi stavěl stojky na hlavě.... Škoda reagovat zase. 

0 Citovat

Asi jsme si nerozumeli. co kritizuju , lidi cekaji na gate , jsou pristaventy  busy , ktere ale treba jeste  20 minut nejedou  k letadlu,  .ptam se , proc musim 20 minut stat v buse jak trubka  kdyz bus  jeste k letadlu nepojede .,to prece neni vec Ryanairu ,ale tecch kdo zabezpecuji prepravu  k letadlu. maji snad nejake spojeni  mezi  sebou a vedi kdy busy  muzou k letadlu  vyjet   a nastup do busu je treba otazka 5 minut ,tak snad muzu nechat nastoupit lidi az tehdy , kdyz vim .ze po nastupu bus hned odjede k letadlu...

Druha vec ,kterou jsem kritizoval ,byla ta , ze busy jeste neodjely od nastupniho mista  ,personal diskutje  nejakou dobu s cestujicimi  co prisli pozde  ,misto aby je proste pustil nastoupit do busu ,coz by trvalo kratsi dobu ,nez byl rozhovor a gestikulace  cestujicich ,kde sice byla vina na jejich strane , ale ty busy tam proste staly ,kdyby uz odjely tak je to jasne ,ale ony tam staly ...nevim jaky je postup .ale podle meho se to  dalo opet vyresit  komunikaci mezi letadlem a obsluhou gate ,pokud treba  soupiska cestujich byla odeslana  a uzavrena 

A konecne treti vec je to priority  ,mam k dispozici  3 busy  , necham zaplnit  jeden bus   priority a ten snad muze  odjet k letadlu  o neco drive  ,nez ty druhe dva  ,pripadne dalsi bus poslu  opet o neco drive, nez ten posledni  .co je na tom sloziteho ? Nakonec i samotny nastup do letadla by byl rychlejsi ,nez kdyz se lidi vyhrnou najednou ze  3 busu  

Nejak nechapu, co to ma spolecneho s 25 minutama ,od letadla odjizdely jine autobusy nez  byly  ty, s kterymi jsme prijeli my a nakonec nekrituzuju  to . ze busy musely jeste cekat u letadla nez odjedou ty co nabiraly   cestujici co prileteli .ale kritizoval jsem zbytecny predcasny nastup do busu  a neochotu vzit jeste dva opozdilce 

0 Citovat

Určitě měli odeslanej seznam cestujících, takže i kdyby tam busy stály hodinu, tak je do letadla nepustí.... museli přijít pozdě, bohužel,  zrovna u nízkonákladovek raději chodit rozhodně včas.

0 Citovat

mikir: je tak složité pochopit, že za 25 minut sotva stihneš co nejrychleji vyházet lidi z letadla a letadlo naboardovat??? Protože FR tak tlačí na to, aby to bylo co nejrychleji stojiš ty v buse a čekáš nachystaný, kdy dají CC z letadla pokyn že může začít boarding, který je závislý na tom, jak rychle se jim podaří to letadlo vyprázdnit! Co na tom nechápeš??? To stejný s těmi busy, prostě to letadlo potřebujou naboardovat co nejdřív, proto tam pošlou všechny hned. Pokud s tím máš problém, kup si letenku s někým jiným a je větší šance, že se tomuto vyhneš, protože třeba LH točí letadlo za hodinu, tedy 2x tolik času. A hlavně, tohle je problém FR, oni stanovují čas na rotaci, dávají pokyn k zahájení boradingu, kdy mají poslat busy atd. Takže opakuju, pláčeš na špatném hrobě.

0 Citovat

Nějak nechápu, jak založením tohoto vlákna mikir přispěl k lepší praktické informovanosti o čemkoliv ohledně cestování. Vnímám to jen jako "vlákno za každou cenu", které nikomu nic nepřináší, nikoho o ničem důležitém neinformuje, nesděluje nic, co by mělo jakýkoliv praktický smysl pro cestovatele.

0 Citovat

divan napsal(a):

Nějak nechápu, jak založením tohoto vlákna mikir přispěl k lepší praktické informovanosti o čemkoliv ohledně cestování. Vnímám to jen jako "vlákno za každou cenu", které nikomu nic nepřináší, nikoho o ničem důležitém neinformuje, nesděluje nic, co by mělo jakýkoliv praktický smysl pro cestovatele.

Smyslem je klasicky mikirův totálně mimo výlev, tentokrát k PRG, která si dovoluje boardovat letadla FR busem!!!! s ještě se nedají koupit v automatu důchodcovské lístky, takže je to letiště naprosto na nic!

0 Citovat

To čekání v busu není problém Ryanairu ani 25 minutové rotace. Čekal jsem takhle v Praze podobně s ČSA i Wizzem a to u prvního ranního letu. Jednou to bylo v zimě cestou na jih. Většina lidí bez bundy, venku sníh a čekali jsme asi 15 minut ve studeném busu s otevřenými dveřmi. 

0 Citovat

Já čekal v Kunmingu 10-15 minut v buse, než se do něj natlačí dost lidí. Zkrátka takové věci patří k cestování...

0 Citovat

T napsal(a):

To čekání v busu není problém Ryanairu ani 25 minutové rotace. Čekal jsem takhle v Praze podobně s ČSA i Wizzem a to u prvního ranního letu. Jednou to bylo v zimě cestou na jih. Většina lidí bez bundy, venku sníh a čekali jsme asi 15 minut ve studeném busu s otevřenými dveřmi. 

Přesně tak. Tady jsou zase všichni chytří jak prase a zase proti mikirovi. Ať je informační hodnota tohoto vlákna diskutabilní, tak mě přijde fakt směšný, jak se zas všichni do mikira navazeji. Pravda je, že Praha to NĚKDY prostě opravdu nezvládá a rozhodně není normální, že letadlo je teprve na přiblížení (ani ne na finále) a autobusy už narvané. Nemohu si vzpomenout, jestli se to stalo někde jinde, ale v Praze několikrát. Dokonce se i stalo, že autobus znova otevřel dveře a cestující se potulovali kolem. To mi někdo chce tvrdit, že je normální? To nemá nic společnýho s Ryanem a nějakými 25min, ale neschopnost zaměstnanců nacasovat boarding tak, aby bylo stání v autobuse alespoň v rozumných mezích . 

0 Citovat

divan napsal(a):

Já čekal v Kunmingu 10-15 minut v buse, než se do něj natlačí dost lidí. Zkrátka takové věci patří k cestování...

10min je ok, Prah umí někdy i desítky minut. 

0 Citovat

Zažil jsem boarding busem a čekání v něm x minut na mnoha letištích světa, takže NĚKDY to nezvládají všude možně. Naposled jsem takhle nesmyslně dlouho čekal ve Frankfurtu. Ale on Vám to určitě vysvětlí Roiman4, pokud bude mít sílu, který na letišti pracuje.

A buďte si jisti, že systém boardingu určuje aerolinka, letiště ho pro něj pouze zajišťuje dle jejich požadavků.

0 Citovat

Libore, boarding opravdu určuje aerolinka, to je zkrátka fakt. To, že se v Praze častěji čeká, je holt dáno skladbou aerolinek, které parkují v poli a brzký boarding vyžadují, ať už z důvodu krátké otočky nebo krácení zpoždění (tj. ty, které jsi vyjmenoval - typicky ČSA, Ryanair, Wizz Air). 

Dlouhé čekání v busu jsem zažil naprosto všude po světě, Praha v tomhle směru opravdu nijak nevyniká. 

0 Citovat

Diky T  a Liborovi , kteri  pochopili a  priznam ,ze jsem cekal , ze se ozvou  rypalove -)  budiz , cestovatelskou hodnotu to skutecne velkou nema, ale proste  ke kulture cestovani to patri a  kazde letiste ma  taky sve  hodnoceni

 Praha je v TOP 100 na 92 miste ,coz neni zrovna vysledek ,kterym by se dalo chlubit,  Jinak eremi ,vsadil  bych se ze ,kdyz by poslali  3 busy kazdy co 3-5 minut , tak vysledny cas bude rychlejsi  v nastupu, nez kdyz poslou vsechny  3 najednou ,je to jen a jen o organizaci prace,  rad si poslechnu nazor  Roimana4 , z jakeho duvodu musi odjet vsechny 3 busy soucasne a klidne i to proc tam lidi musi stat v buse  treba  tak jak pise  T ,a ano deje se to obcas i na jinych letistich ,ale v Praze proste pravidelne

A jeste k Alusce  ,ano seznam byl asi odeslany ,prisli pozde ,ale v danem pripade ze zmineho letadle teprve vystupovali posledni cestujici ,nezdrzelo by to odlet, ani nastup do letadla ,mozna by tim byl poruseny nejaky predpis ,ale ne vzdy se musi  kazdy predpis ctit  100 % bez urcite  tolerantosti a lidskosti to by tam pak nemusel byt clovek ,ale stacil by stroj   a nejak nevim, v cem by to bylo slozite  ,rozumnel bych tomu ,kdyz by je nepustili uz pres security ,odlet byl z B 10,  kde se zavazdla kontroluji  prakticky tesne u gate , pripadne kdyz by na B10 personal uz nebyl ,ale jestli tam jsou a busy staly jeste  nejkou tu minutu  ,tak je to  ciste jen o  dokazovani si sve  nadrazenosti a neochote vyjit trosku vstric tem lidem

Krystofe  ,chapu ze boarding urcuje aerolinka ,ale snad  neurcuje jak si mam ten boarding organizovat ,aerolinka treba muze chtit ze bude  nastup z busu  ,muze chtit  tech  25 minut ,ale uz prece nerika ,ze lidi maji stat v busu  20 minut nebo ze musi prijet k letadlu 200 lidi soucasne...sorry

0 Citovat

Chlapi to je těžký. Já netvrdím, že to nevyžaduje dopravce. Ale chcete mi říct, že čekat 30-40min v plným buse je normální? Stačí, když napíšete, že ano a ok, se sklopenou hlavou odcházím. Samozřejmě myslím normální situaci, ne žádný go-around apod.

0 Citovat

Tohle není v Praze normální,nikdy jsem to nezažil a to jsem z Prahy letěl desítky letu.A to co tam normální je (čekání 10 - 15 minut),je normální i všude ve světě.

0 Citovat

Už se v tom nechci moc vrtat, ale to je právě ono. Ja se nebavím o takto dlouhém čekání, ale ještě o delším, které jsem minimálně v období 4 roky zpět několikrát zažil, na druhou stranu netvrdím, že je to nějaký standard, to zase ne.  Jen jsem si toho také vsimnul a přijde mi to divné podobně jako mikirovi. Eremi já mám též desítky letů ročně, a to hlavně s lowcosty a já ty problémy prostě zažil. Možná by mě jen zajímala posledni věc. Dostane tedy personál konkrétní pokyn k boardingu nebo řekněme třeba jen čas očekávaného nástupu.? Myslím od aerolinek. 

0 Citovat

Ono vše chvíli trvá a doba trvání je, bohužel, proměnlivá. Zdrží se příjezd schodů, výstup,  úklid,  autobus, prostě cokoliv. Když je na rotaci hodina, není to takový problém, protože bus stačí přivolat třeba až ve chvíli, kdy končí úklid. Ale pokud je na rotaci 25min a konkrétní zaměstnanec nechce riskovat, že on bude viníkem zdržení, musí se ten bus objednat dříve. A pokud se pak cokoliv zdrží, čekají lidi v BUSu.

Pokud má dopravce pasažára za dobytek, stává se to častěji. Tam, kde si pasažéra váží, dávají si na to větší pozor. 

Zlepší se to jedině tak, že si pasažéři nenechají srát na hlavu - stížnost jedna za druhou na všechny strany, asertivně se dožadovat vypuštění z BUSu z pět do terminálu... I kdyby to mělo ve finále přinést hodinové zpoždění...

0 Citovat

mikir napsal(a):

 Praha je v TOP 100 na 92 miste ,coz neni zrovna vysledek ,kterym by se dalo chlubit, 

Myslíš to hodnocení Skytraxu ve kterém je LHR mezi top 10?


0 Citovat

Praha má při boardingu do autobusu jednu nevýhodu, hlavně pokud jde o gate v přízemí. Boarding pass se pípá až u východu do autobusu a tedy musí hnát lidi rovnou do autobusu. Není tedy možnost odbavit lidi předem a pak je nahnat rychleji ze zóny do autobusu. Takže při kombinaci minimálního času parkování na stojánce, velké vzdálenosti od gate, nevhodného odbavení na gate a menšího zmatku dojde k takové situaci docela jednoduše.

0 Citovat

Teď si teda marně vybavuji letiště, kde se boarding pass nepípá až u východu do busu? To je snad všude, ne? (Nepočítám low-cost letiště, kde si člověk pípne a pak ho naženou do prostoru nikoho bez ničeho).

0 Citovat

K těm opozdilcům... když tedy už byl odeslán seznam, tak jak to, že je pustili přes gate dál? A když už je tedy pustili přes gate, proč byl pak problém pustit je do busu? To jako jsou 2 různé, nezávislé instituce, gate a bus?

0 Citovat

Mirjur: taková situace asi není možná. Projít přes gate (tedy pípnout si bp) = nastoupit do letadla. Opozdilci tedy museli přijít v momentě, kdy už byl gate uzavřen (seznam odeslán). 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

K těm opozdilcům... když tedy už byl odeslán seznam, tak jak to, že je pustili přes gate dál? A když už je tedy pustili přes gate, proč byl pak problém pustit je do busu? To jako jsou 2 různé, nezávislé instituce, gate a bus?




Tipuju, že přišli pozdě ke gate a celá diskuze probíhala tam, nikoliv u busu. V tu chvíli už je to na lidech, jestli přimhouří oko a pustí je, nebo si hrajou na tvrďáky. Nedávno jsem to viděl v Bologni, kdy ovšem kluk od Rynairu naopak mával směrem k busu, telefonoval, něco tisknul a pouštěl dvě opozdilé holky...
0