Koupil jsem voucher na letenky od Swissu, od jedné osoby, která si teď vymýšlí a chce víc a víc.  Nějakým způsobem zjistil let, a momentálně vyhrožuje že v případě že mu nepošlu 100€, tak hned jak doletím do dané destinace let zruší.  Otázka tedy zní. Je možné, aby zrušil zpáteční let poté co dolétnu do dané destinace ? Jedná se o SWISS, letenky psané na moje jméno a doplácené z mé karty, voucher byl na jeho jméno.  Díky   .

Zrušení letenky třetí osobou.

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

18 reakcí

Koupil jsem voucher na letenky od Swissu, od jedné osoby, která si teď vymýšlí a chce víc a víc. 


Nějakým způsobem zjistil let, a momentálně vyhrožuje že v případě že mu nepošlu 100€, tak hned jak doletím do dané destinace let zruší. 


Otázka tedy zní. Je možné, aby zrušil zpáteční let poté co dolétnu do dané destinace ? Jedná se o SWISS, letenky psané na moje jméno a doplácené z mé karty, voucher byl na jeho jméno. 


Díky 

0

Kontaktuj policii CR

0 Citovat

Možná bych nejdřív napsal nebo zavolal do SWISS, třeba ti tam řeknou, že to ani zrušit nejde z jeho strany, nebo nějak jinak pomůžou.

0 Citovat

Kdo zná rezervační číslo (někde i číslo letenky) a příjmení, může letenku spravovat. Tyhle informace jsou obvykle v emailu, který přijde po zakoupení letenky. Viděl jej? Pokud jo, zkusil bych napsat aerolince, že došlo k prozrazení rezervačního čísla a zda jej může změnit. Pokud neviděl, tak si vymýšlí - ať to dokáže.

0 Citovat

Tohohle bych se nebál. Pouze to zkouší, nicméně kontaktováním policie nic špatného neuděláš. Jinak jediné co mne napadá je, že mu při aktivaci voucheru přišla informace do mailu.

0 Citovat

Taky bych šel rovnou na PČR. Takový vydírání bych si nenechal líbit. A rovnou to řekni aji prodávajícímu. Tím by měl nastat klid.

0 Citovat

doufám, že to není nikdo odsud :D

0 Citovat

Dotyčný je z Belgie, takže s policií to bude zbytečný. Znal pouze moje jméno. Děsí mě to, že zjistil na jaký let jsem voucher použil. Takže nechci aby se fakt stalo že bych tam dolétl, on letenku zrušil a já to pak kupoval jako last minute za +500€ :D 

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Kdo zná rezervační číslo (někde i číslo letenky) a příjmení, může letenku spravovat. Tyhle informace jsou obvykle v emailu, který přijde po zakoupení letenky. Viděl jej? Pokud jo, zkusil bych napsat aerolince, že došlo k prozrazení rezervačního čísla a zda jej může změnit. Pokud neviděl, tak si vymýšlí - ať to dokáže.

Nejspíše mu to dorazili po využití voucheru. Zkusím zavolat, jestli to změní.  Jiná šance již zde nejspíše není, že?

0 Citovat

V nejhorším pojedeš zpátky busem (kam je ta letenka? ) , pořád lepší než nějaký vydírání... 100éček navíc bych mu nedala už z principu.

0 Citovat

Docela by mě zajímalo jak byl ten voucher výhodný,když to bylo kupováno bůhví od koho a bůhví odkud ?!

0 Citovat

No taky bych si to nelajznul. Už jen technicky - jak ten nákup probíhal? Šly napřed peníze nebo voucher?

0 Citovat

Dominik napsal(a):

Děsí mě to, že zjistil na jaký let jsem voucher použil. Takže nechci aby se fakt stalo že bych tam dolétl, on letenku zrušil a já to pak kupoval jako last minute za +500€ :D 


Jméno pasažéra a číslo letu jsou málo, aby něco zmohl.

0 Citovat

Ahoj. Stala se mi takova vec, ze jsem zakoupil 3 letenky a jedna z osob se na me nastvala a komplet rezervaci par dni pred odletem zrusila. Email a veskere kontaktni info bylo na me. Penize vratili tez na muj ucet ale to mi bylo prd platne.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Jméno pasažéra a číslo letu jsou málo, aby něco zmohl.

Proč by to mělo být málo? Naopak to dle mne stačí k tomu, abych pokud mám účet u Swiss, tu rezervaci zrušil. Dokonce je možné, že ta rezervace se tam přidá automaticky po tom uplatnění voucheru, který je vydán na konkrétní osobu. 


0 Citovat

presne, ved ked to kupoval niekto na voucher, tak on je spravca rezervacie (nikdy som nekupoval nic cez swiss, ale myslim, ze vsade to je rovnake na identifikaciu - mena pasazierov, emailova adresa, prip. tel.cislo a rezervacny kod)

Osobne som sa uz dostal niekolkokrat do spravy rezervacie roznym "travelhackerom" co sa na instagram alebo na facebook "pochvalili" letenkou .. dokonca aj Ryanair, kde treba emailovu adresu ... nic co by sa zvycajne nedalo vygooglit. Vzdy som ich samozrejme na to upozornil, no niekedy ten "cancel" bol u par osob velmi lakavy :D

0 Citovat

floodland napsal(a):

Proč by to mělo být málo? Naopak to dle mne stačí k tomu, abych pokud mám účet u Swiss, tu rezervaci zrušil. Dokonce je možné, že ta rezervace se tam přidá automaticky po tom uplatnění voucheru, který je vydán na konkrétní osobu. 

Neplést si číslo letu s číslem letenky. To, že někdo letí s Ryanair ze Stanstedu v pátek odpoledne, přece nemůže postačovat k manipulaci s letem. Na tom není nic tajného.

0 Citovat

Nerozumím. Číslo letu jsi tady zmínil poprvé ty. Bral jsem to tak, že jde o překlep a měl jsi na mysli číslo rezervace. Vycházíme z premisy, že k prodávajícímu se dostalo jak číslo rezervace, tak jméno kupujícího (respektive jméno objednavatele). Jinak číslo letenky lze samozřejmě použít jako identifikaci místo čísla rezervace, ale to už záleží na daném systému.

0 Citovat

1) "Kdo zná rezervační číslo (někde i číslo letenky ) a příjmení, může letenku spravovat."

2) "Jméno pasažéra a číslo letu jsou málo, aby něco zmohl."

0
18 reakcí