Ahoj, mam otazku. Nepremysleli, nebo neresili jste nekdy jak se situace s cestovanim v zmeni pro lidi po prodelani covidu ? Nabizi se k tomu nekolik otazek a moznosti co a jak muze byt jinak. Ale vsude se aktualne jen resi predpoklad, ze clovek nebyl pozitivni a maximalne prijede s negativnim testem nebo si jej udela na miste pripadne jde karanteny.  .

Cestovani po prodelani covidu

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

18 reakcí

Ahoj,

mam otazku. Nepremysleli, nebo neresili jste nekdy jak se situace s cestovanim v zmeni pro lidi po prodelani covidu ?


Nabizi se k tomu nekolik otazek a moznosti co a jak muze byt jinak. Ale vsude se aktualne jen resi predpoklad, ze clovek nebyl pozitivni a maximalne prijede s negativnim testem nebo si jej udela na miste pripadne jde karanteny.

0

Ahojte, sice bylo toto téma bez odpovědi, ale ať nezakládám nové..

 

Vy, co jste prodělali covid, za jak dlouho po nemoci jste si zaletěli na výlet? 

Ležím teď týden s moribundusem, a 13.11. mám letět do Španělska. Tak přemýšlím, jestli to vůbec hrotit nebo nechat tak. Infekční už bych zdá se býti neměla, ale případný test by ještě mohl odhalit ještě nějaký zbytkáč.

Za jak dlouho jste se vykurýrovali a vydali do světa?

0 Citovat

Letěla jsem týden po skončení 10ti denní karantény, ale taky jsem letěla bez "normálně" provedeného testu ze strachu, že by mi test ještě mohl vyjít pozitivní....

0 Citovat

A jak vypadá "nenormálně" provedený test?

 

0 Citovat

pred aplikovanim spajdle do nosa sa najprv strci do zadku

0 Citovat

Markéta_1987 píše, že letěla bez "normálně" provedeného testu ze strachu, že by byl pozitivní. Tak jsem byla zvědavá, jak teda vypadal ten "nenormálně" provedený test, na který odletěla. 

0 Citovat

Test mi byl laboratoří vystaven, aniž bych na něj musela 

0 Citovat

Smutný

0 Citovat

Dnes jsem se přesvědčila, že cestování tam, kde i po očkovaných požadují testy, je jako hrát ruletu. Já i manžel jsme oba očkovaní, dokonce v prosinci i 3.dávkou. Včera jsme se rozhodli jít na PCR test, jen tak, spíše kvůli plánované návštěvě u malých dětí. Žádné příznaky nemáme, není nám vůbec nic, takže jsme to brali spíše jako takové potvrzení naší jistoty, že jsme zdraví. No a před chvílí nám přišly výsledky a oba jsme POZITIVNÍ. To nás tedy velice překvapilo. Takže si nedovedu představit, že bych teď někam chtěla letět, byla bych přesvědčená, že po 2.dávkách a žádných příznacích jsme OK a najednou by nám vyšel pozitivní test. Čili bychom v lepším případě zůstali v Praze a vrátili se domů, nebo v horším případě by se nám to stalo někde v zahraničí. V listopadu jsme byli v Mexiku, naštěstí oba testy negativní, byly vyžadovány společností BA, kvůli trase PRG-LHR-MIA-CUN. Takže je to fakt sázka do loterie. Doufám, že maximálně v březnu už se to vše uklidní, jinak bych teď měla strach kupovat letenky. 

0 Citovat

Prave preto som zatial v tejto dobe cestoval iba tam, kde pozadovali max test pred odletom tam. Prinajhorsom by sme zostali doma. Pri navrate som tuto ruletu nechcel riskovat.

0 Citovat

@torpy68: To by sis ale musel kupovat letenky těsně před odletem (a stejně by to mohli změnit ze dne na den i během cesty), aby ses tomu riziku vyhnul viz nedávné změny v Německu pro očkované Janssenem bez prodělání. Nebo holt být poslušný a maximálně naočkovaný, což snižuje pravděpodobnost požadavků na testy (ne ovšem pravděpodobnost nakažení omikronem - šašek Trudeau by mohl vyprávět).

0 Citovat

Asi mam zatim stesti a zadny test mi nikdy pozitvni nevysel a to ani antigen ani PCR Ockovany nejsem a ani nehodlam byt , asi ani tou novotou  Novawax ktrou by meli snad zacit taky uznavat pro cestovani

0 Citovat

Bohužel např. USA stále vyžadují test 24 hodin před odletem i u kompletně očkovaných. A to je právě ten problém, kterého se obávám, zvláště teď u Omicronu, kdy je většina lidí úplně bez jakýchkoliv příznaků a stejně může vyjít pozitivní výsledek. Takže teď jsem, ač očkována 3 dávkami, od včera pozitivní a nevím, zda můžu být opět pozitivní i třeba za měsíc, 2 měsíce? Tomu totiž stále nějak nerozumím. 

0 Citovat

Ano, vypadá to, že roste počet bezpříznakových pozitivních případů. Známá mi minulý týden vyprávěla, že ve třídě jejího syna byla najednou polovina žáků pozitivních, ale nikdo neměl žádné příznaky... Tady podle mě už testování ztrácí smysl. Buď jsi nemocný (horečka, bolesti hlavy, ...) nebo nejsi a šmytec. Nějaká pozitivita... k čemu to je? Nic mi není a musím sedět doma, být v karanténě? Tak si řekněme, že jsme všichni pozitivní a bude klid.

2 Citovat

Neletěl teď někdo do USA pouze s očkováním a potvrzením o prodělání Covidu?

Na webu CDC píšou, že člověk musí mít potvrzení o prodělání Covidu + potvrzení od lékaře, že můžu cestovat. Nevíte, jak takové potvrzení má vypadat? Nestačí jim případně potvrzení o prodělání z webu ocko.uzis.cz?

"If you recently recovered from COVID-19, you may instead travel with documentation of recovery from COVID-19 (i.e., your positive COVID-19 viral test result on a sample taken no more than 90 days before the flight’s departure from a foreign country and a letter from a licensed healthcare provider or a public health official stating that you were cleared to travel)"

0 Citovat

firefly+ napsal(a): Bohužel např. USA stále vyžadují test 24 hodin před odletem i u kompletně očkovaných. A to je právě ten problém, kterého se obávám, zvláště teď u Omicronu, kdy je většina lidí úplně bez jakýchkoliv příznaků a stejně může vyjít pozitivní výsledek. Takže teď jsem, ač očkována 3 dávkami, od včera pozitivní a nevím, zda můžu být opět pozitivní i třeba za měsíc, 2 měsíce? Tomu totiž stále nějak nerozumím. 

Naštěstí do USA stačí antigen(i video samotest), takže daleko menší šance odhalení případného omicronu.

 
0 Citovat

Michaela _8 napsal(a):

Ahojte, sice bylo toto téma bez odpovědi, ale ať nezakládám nové..

Vy, co jste prodělali covid, za jak dlouho po nemoci jste si zaletěli na výlet? 

Ležím teď týden s moribundusem, a 13.11. mám letět do Španělska. Tak přemýšlím, jestli to vůbec hrotit nebo nechat tak. Infekční už bych zdá se býti neměla, ale případný test by ještě mohl odhalit ještě nějaký zbytkáč.

Za jak dlouho jste se vykurýrovali a vydali do světa?

7 hodin po konci karanteny a uzival si ze prodelani nemoci snad otvira hranice nejvic... pak nikoho nezajimaji testy nebo ockovani

0 Citovat

Hermanitto napsal(a):

Neletěl teď někdo do USA pouze s očkováním a potvrzením o prodělání Covidu?Na webu CDC píšou, že člověk musí mít potvrzení o prodělání Covidu + potvrzení od lékaře, že můžu cestovat. Nevíte, jak takové potvrzení má vypadat? Nestačí jim případně potvrzení o prodělání z webu ocko.uzis.cz?

Nestačí... je třeba potvrzení od healthcare provider or a public health official

0 Citovat

danny_1 napsal(a):

[citace="Hermanitto "]

Neletěl teď někdo do USA pouze s očkováním a potvrzením o prodělání Covidu?Na webu CDC píšou, že člověk musí mít potvrzení o prodělání Covidu + potvrzení od lékaře, že můžu cestovat. Nevíte, jak takové potvrzení má vypadat? Nestačí jim případně potvrzení o prodělání z webu ocko.uzis.cz?

Nestačí... je třeba potvrzení od healthcare provider or a public health official

[/citace]

Díky. To si radši udělám asi ten antigen, než shánět ještě potvrzení od lékaře v angličtině.

0
18 reakcí