Zatial tu citam temy vacsinou o tom ako prebiehaju lety a pripadne dovolenky v ramci EU. Kedze sa vsak pomaly zacinaju otvarat hranice aj mimo EU a letecke spolocnosti obnovuju postupne linky ( uvidime dokedy ) mozno by nezaskodilo zalozit temu o cestovani mimo EU a podelit sa o skusenosti s tym spojene... Osobne mam zatial uz "zarez" v podobe zrusenej pracovnej cesty do Ciny ktoru som mal obsolvovat zaciatkom septembra. Rovnako tu mam uz rok kupene letenky v C s katarcami na Seychelly ( aktualne posunute na koniec oktobra ), ale cim viac sa to blizi, tym viac mam pocit ze najlepsia volba bude poziadat o refund a mat s tym pokoj. Predsa len to mala byt rodinna dovolenka aj s dvoma malymi detmi a veru nemam chut aj pred cestou tam a aj po navrate davat nam vsetkym robit PCR testy a ako bonus po navrate si dat aj domacu karantenu. To ze by clovek mal mat pocas celej cesty lietadlom na tvari minimalne rusku by som nejakom prezil, ale na druhu stranu sa mi to nespaja s pozitkom a pohodlnou cestou v C... A ake su momentalne vase "skusenosti"?  .

Cestovanie mimo EU v koronakrizovej dobe

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Zatial tu citam temy vacsinou o tom ako prebiehaju lety a pripadne dovolenky v ramci EU. Kedze sa vsak pomaly zacinaju otvarat hranice aj mimo EU a letecke spolocnosti obnovuju postupne linky ( uvidime dokedy ) mozno by nezaskodilo zalozit temu o cestovani mimo EU a podelit sa o skusenosti s tym spojene...

Osobne mam zatial uz "zarez" v podobe zrusenej pracovnej cesty do Ciny ktoru som mal obsolvovat zaciatkom septembra.

Rovnako tu mam uz rok kupene letenky v C s katarcami na Seychelly ( aktualne posunute na koniec oktobra ), ale cim viac sa to blizi, tym viac mam pocit ze najlepsia volba bude poziadat o refund a mat s tym pokoj. Predsa len to mala byt rodinna dovolenka aj s dvoma malymi detmi a veru nemam chut aj pred cestou tam a aj po navrate davat nam vsetkym robit PCR testy a ako bonus po navrate si dat aj domacu karantenu. To ze by clovek mal mat pocas celej cesty lietadlom na tvari minimalne rusku by som nejakom prezil, ale na druhu stranu sa mi to nespaja s pozitkom a pohodlnou cestou v C...

A ake su momentalne vase "skusenosti"?

0

Plánovala jsem cestu v září na cca tři měsíce na Srí Lanku, ale hranice jsou stále zavřené a jakmile je otevřou, jsou nastavené takové podmínky cestování, že to pro mě ztrácí význam (několik testů na covid, ubytování pouze u vládou schválených poskytovatelů, údajný zákaz turistům cestovat veřejnou dopravou atd.). A úplně původně jsem se chystala do Kanady, což je v současné době taky úplně passé. Tak se snažím vybrat nějakou asijskou alternativu, jestli to vůbec bude možné. Takže si taky ráda počtu zkušenosti ostatních. 

0 Citovat

já mám na konec října Gruzii a Arménii - no nevidím to moc růžově :(

0 Citovat

Ja mám na Vianoce plánované Maledivy a zatiaľ to vidím tak 50/50 .

Pokiaľ dovtedy nezavedú  povinné testy po prílete tam, tak po návrate by som ich aj bol ochotný absolvovať keďže tu asi budú povinné. No a kedže budú Sviatky tak ani tá karanténa by nebola až taký problém.

Uvidím ako sa to celé vyvinie. Zatial sú otvorené iba rezorty a ostrovy s domácimi sa otvoria bohvie kedy. 

0 Citovat

inak tie Vianoce sme zvazovali aj my, ze po navrate by sa dala zniest doma aj ta karantena ( v tom case mame vo firme konecne volno, takze tam by to zapasovalo ). Druha vec vsak je ako sa budu vyvijat ceny pocas sviatkoch v tych par rezortoch ktore budu pripadne otvorene na Seychelloch a Maledivach ( to moze byt tiez zaujimave )

Ako keby ideme len sami dvaja so zenou, tie testy by sme asi v pohode dali tam aj naspat, ked si vsak predstavim cestu s malymi, davat robit testy aj im, napominat ich celu cestu v lietadle kvoli ruskam a podobne...no, nemame nejako extra chut to absolvovat :)

0 Citovat

Rád bych někam od Mexika na jih, Madagaskar, Mauricius, popřípadě JV Asie (Vietnam, Bali). Pokud se nemýlím, tak aktuálně nic z toho nelze, nebo máte někdo jiné informace?

0 Citovat

Myslím, že Mexico by šlo. Alespoň tedy Cancún nevyžaduje test ani karanténu. Roušky jsou ale povinné všude na veřejnosti, řada památek a atrakcí zavřených, veřejné pláže mimo rezorty taky. Z ČR či okolních zemí se dá zřejmě letět pokud člověk vynechá mezipřistání v USA a Kanadě.

0 Citovat

sonic napsal(a):

inak tie Vianoce sme zvazovali aj my, ze po navrate by sa dala zniest doma aj ta karantena ( v tom case mame vo firme konecne volno, takze tam by to zapasovalo ). Druha vec vsak je ako sa budu vyvijat ceny pocas sviatkoch v tych par rezortoch ktore budu pripadne otvorene na Seychelloch a Maledivach ( to moze byt tiez zaujimave )

Ako keby ideme len sami dvaja so zenou, tie testy by sme asi v pohode dali tam aj naspat, ked si vsak predstavim cestu s malymi, davat robit testy aj im, napominat ich celu cestu v lietadle kvoli ruskam a podobne...no, nemame nejako extra chut to absolvovat :)


No pokial sa neotvoria domace ostrovy tak cesta padne. Tie ceny za rezorty nie som ochotny platit. 

Uvidim co bude. Mozno aj QR este vymyslia nejaku akciu na rebooking.

0 Citovat

Za týden mám letět do akčního Naghpuru, tak přemýšlím, jestli jsou reálný Filipíny v březnu 2021. Nejlepší bude to asi posunout na prosinec a v prosinci udělat finální změnu na příští rok...

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Myslím, že Mexico by šlo. Alespoň tedy Cancún nevyžaduje test ani karanténu. Roušky jsou ale povinné všude na veřejnosti, řada památek a atrakcí zavřených, veřejné pláže mimo rezorty taky. Z ČR či okolních zemí se dá zřejmě letět pokud člověk vynechá mezipřistání v USA a Kanadě.

Našel jsem ten Cancún z Vídně s AF za 9.236 czk (přímo web AF). Přemýšlím o tom, ale nerad bych aby to dopadlo jako letošní Vietnam...

0 Citovat

Ja som bola na zaciatku optimista. Ze to trojmesacne Peru z jara presuniem na podzim. Potom to teda zacalo vyzerat, ze to bude skor jaro 2021 a teraz ked sa pozeram na tie ich cisla, tak to bude zavrete bud niekolko rokov, alebo sa do toho jara nakazi vacsina a uz im to bude jedno.

0 Citovat

No, třeba přijde ta nejen ruská vakcína a pro očkované bude všechno jako dřív. Osobně zatím věřím Oděse v červnu, Kazachstánu v červenci nebo Abú Dhabi v příštím říjnu. Maroko v únoru, pravda, je už dost nahnuté. 

0 Citovat

My máme v plánu v Březnu Mexiko, letenky necháme na Leden až, ale moc tomu nedávám šanci asi.

Zajímalo by mě, jak se mají ti, co nakoupili v Březnu USA na podzim... 

0 Citovat

@Roiman4: Máme se přímo skvěle! Kupoval jsem to teda myslím někdy v únoru, před covidem, těšil jsem se na skvělý výlet - den a půl v Lisabonu, pak 10 dní na Floridě, z čehož jsem plánoval si zaletět na pár dní na Kubu a hlavně projet si komplet Floridu a místo toho mě čeká boj s TAPem.

0 Citovat

Mám se tak, že se snažím vytáhnout peníze z Tapu, který absolutně nekomunikuje v jakémkoliv komunikačním kanálu. Takže nejspíš chargeback, vyzkoušení pojištění storna, právní ochrany atd. atd, takže o podzimní zábavu postaráno :-D

0 Citovat

Mně zrovna přišla SMS z Oman Air, že mi ruší let do Nepálu plánovaný na 30.9. Nevíte jak je to s Tureckýma aerolinkama? Našla jsem si náhradní let a ještě levnější, jen nevím zda mne z ČR přes Turecko pustí, když tam jen přesednu na jiné letadlo Jsem z těch nařízení už fakt jalová a nevím kam se smí a nesmí.

0 Citovat

Jste si jistá, že vás k sobě pustí Nepál? Na klasickou turistickou cestu se to nezdá.

https://www.mzv.cz/newdelhi/cz/k...nepal.html

0 Citovat

z CR te pusti do kterekoliv zeme na Zemi... i do KLDR. Nastuduj si podminky pro vstup do Turecka a Nepalu. Do 1.9 je travel ban do Nepalu. Dal je to s ?.

0 Citovat

Právě proto píšu, jestli je k sobě pustí Nepál. Uzavření hranic sice končí k 1.9., ale to je prozatím a s vyhlídkou na prodloužení, a poté je otázka za jakých podmínek umožní Nepál cizincům vstoupit (karanténa, test, účel cesty, pojištění apod.).

0 Citovat

@Jarda, matej15: na boj s nekomunikujícím TAPem jsou potřeba silné nervy. Doporučuji na FB TAPu požádat soukromou zprávou o refund (detailně tam vypsat co nejvíc podrobností typu číslo rezervace, termíny letů, svůj kontaktní mail, telefon, ... atd. atd.), počkat tak 2 týdny (mě asi týden po odeslání zprávy na FB odpověděli, že mi pošlou během týdne mail s detaily refundace; od té doby přes 2 měsíce mlčí), udělat screenshoty z FB a zažádat o chargeback.

Pokud s chargebackem neuspěju - běží už 2 měsíce, banka mě upozornila, že to bude trvat delší dobu - zkusím pojištění storna, stížnost u Portugalského úřadu pro letectví atd. Je to činnost na dlouhé zimní večery... Ale těch 21 tis. Kč jim věnovat úplně bez boje nechci.

0 Citovat

Delta nám dnes vrátila peníze za NY v září. Teď ještě musím vyřídit AirBnb. Zatím, pokud to jen trochu půjde, tak chceme alespoň do Cancúnu v prosinci. Letenky necháme na konec listopadu. 

0 Citovat

@divan na FB jsem jim napsal 28.7., přišla automatická zpráva že odpoví "as soon as possible", každopádně od té doby totální ignor. 14.8. jsem ji znovu psal, že pořád nemám odpověď a opět ignor. Dám jim čas do konce srpna, aby to byl měsíc a  pak to začnu řešit s bankou.

0 Citovat

@matej15: já jim napsal (po předchozích tel. a mailech - oboje k ničemu) na FB v půlce června. Po aut. zprávě že odpoví "ASAP" mi za týden skutečně napsali, ať jim sdělím kontaktní mail, na který mi pak do týdne pošlou info o refundu. Mail jsem jim obratem sdělil a od té doby se neozvali. Teď běží už 2 měsíce chargeback, dám vědět výsledek, až nějaký bude.

0 Citovat

  • ECUADOR otevren,nutný negat.PCR ne starší 10ti dnu. Zdroj US Embassy napr. Nevím jak zde vkládat funkční odkazy,pardon.

0 Citovat

Tady je latinská Amerika přehledně. Moc toho není:

https://www.traveloffpath.com/la...g-borders/

0