Ahojte, poštěstilo se někomu letos v létě stihnout nějakou exotiku? Latinská Amerika vypadá docela nadějně a Brazílie je pak turistům zcela otevřená. Byl bych rád, kdybyste sem napsali své zkušenosti i plány :) Díky  .

Exotika v době COVIDu

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ahojte, poštěstilo se někomu letos v létě stihnout nějakou exotiku? Latinská Amerika vypadá docela nadějně a Brazílie je pak turistům zcela otevřená.

Byl bych rád, kdybyste sem napsali své zkušenosti i plány :) Díky

0

Zacinam mit pocit, ze ty to tu normalne trolis 😂

0 Citovat

Viděl jsem fotky Honzy Mikulky z Ekvádoru. Takže očividně se dá cestovat do latinské Ameriky i v těchto dnech :)

0 Citovat

Ale jen do nekolika zemi: https://www.traveloffpath.com/la...g-borders/

0 Citovat

Ano, aktuálně se dá cestovat do několika zemí Latinské Ameriky (Brazílie, Ekvádor, Kostarika, Mexiko a další) a do pár zemí především východní Afriky (Tanzanie, Keňa). Ovšem vždy s testem/karanténou po návratu. A samozřejmě s velkým rizikem náhlých změn.

0 Citovat

Tak do Mexika prý moc ochotně nepouští. Někteří pohraničníci realizují obdobu výslechu a jakmile se věrohodně nedoloží důvod cesty jiný než turismus, tak vrací. Co na tom, že oficiálně to zakázáno není... 

0 Citovat

Michale, tu informaci máš odkud?

0 Citovat

Mexiko je fakt problém a vzhledem k přestupům při cestách do dálkových destinací může být problém úplně vše. Kupovat něco takového dopředu je loterie a reálně se lety mohou uskutečnit, ale ty nemáš šanci se k odletu dostat (např. nyní odlety z Budapešti).

https://www.lidovky.cz/cestovani...uality_ape

 

0 Citovat

Dík, padrino. Ten odkaz jsem teď skrz roaming nemohl najít. 

0 Citovat

Myslím si, že je to skutečně "jedna baba povídala," Michale. Snažila jsem se dohledat relevantní zdroje, a nikde jsem nenatrefila na to, co zmiňuješ Ty. Vím, že je to na stránkách ministerstva zahraničí, nicméně zrovna tento odstaveček nebyl aktualizován od jara. 

Nadcházející trend vypadá spíš nějak takto: https://www.prcentral.com/en/est...ovid-19-2/

Samozřejmě těžko říct, jak to bude za pár měsíců. Pořád to vypadá jako jedna z mála destinací, kam se v prosinci bude dát jet na líbanky, tak tiše doufám .) Kdybych věřila v Pánbíčka, tak se snad i pomodlím.

0 Citovat

Momentální záblesky Karibiku... jsem to ani nevěděl, ale když jsem v Amsterdamu viděl jak turisti nastupují do Dreamlineru TUI a zjistil jeho cílovou destinaci Curacao, vypadá to, že i pro nás s testem otevřeno. 

0 Citovat

Ano, to je pravda, dokonce bych řekl, že snad většina karibských ministátů/závislých území je turistům otevřená, byť vždy s testem. 

0 Citovat

Kamarádka je na Guadeloupe a kromě neg. testu nic víc potřeba. A skoro minimum lidí, takže je spokojená. Jen nevím, jak to bude mít po návratu přes CDG :D 

0 Citovat

Dominikánská republika od 15.září pro Čechy bez testu:

https://www.ttg.cz/dominikanska-...e-15-zari/

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Kamarádka je na Guadeloupe a kromě neg. testu nic víc potřeba. A skoro minimum lidí, takže je spokojená. Jen nevím, jak to bude mít po návratu přes CDG :D 

S testem nemusí být karanténa? Na stránkách MZV je, že do zámořských území musí být test i karanténa. Pokud by stačil test z ČR, tak by to mohlo mít význam. 

0 Citovat

To možná platí teď, dní může být vše jinak.

0 Citovat

Máme v plánu exotiku leden/únor. Zatím to vypadá na ten Karibik, moc ráda bych Mexiko, což by snad za současných podmínek šlo, ale uvidíme, co čas přinese.

Kdo máte v plánu někam takto letět, jak dlouho dopředu máte v plánu kupovat letenky? Je jasný, že ideálně ze dne na den, ale ráda mám vše do puntíku naplánováno a jímá mě hrůza při pomyšlení na takovou improvizaci :D 

0 Citovat

Chci koupit koncem listopadu na začátek prosince. Asi už v té lhůtě 14.dnů do odletu.

0 Citovat

Tak já mám na únor nakoupeno asi od června... děj se vůle boží.

0 Citovat

Spousta kamosu nakupuje jak silena cokoliv po novym roce, ale vzhledem k tomu, ze jestli se Pfizeru podari schvalit vakcinu v rijnu jak planuje, tak pry bude trvat cca dalsich 6 mesicu, nez to bude v CR v prodeji pro bezne obcany - a moc si nedovedu predstavit, ze se tohle nesmyslne medialni silenstvi bez vakciny nejak zmeni.. :(

Pozitivni je, ze mi v cestovnim fondu (potom, co se mi vratili krome jednoho C uz vsechny penize) mam pekne tucnou castku, takze jakmile se to konecne odspuntuje, tak to vezmu frontalnim utokem a planuju minimalne druhou cast roku travit popijenim sampanskyho v loungich vsude po svete.. :D

Za par let pro nas bude exotika i nakup autem do Drazdan :D:D:D

0 Citovat

Ahoj všem.

Celý rok 2020 jsem dodržoval vládní nařízení, myl si ruce, nosil roušky a dodržoval rozestupy a nikam jsem letos nevycestoval, i přesto jsem se Covidem nakazil. Nyní jsou to 2 měsíce co jsem zdráv a už mi z těch všech nařízení a zákazů jde hlava kolem, proto jsem přemýšlel kam před tím vším zmizím. Napadlo mě Mexiko. Problem je, že se to nedá vzít přes USA tak se to musí vzít trochu obklikou. Nemá někdo zkušenosti jak je to s tranzity v tuhle dobu? Pořád se to mění a jak čtu, tak už se v tom ztrácím. Chci letět PRG-CDG-FRA-CUN a zpět CUN-FRA-PRG teď na začátku prosince. Nevíte, zda-li se na tyto destinace vztahují nějaké covid restrikce? Nemam v plánu opouštět letiště a zůstat jen v tranzitních prostorech, krom Mexika samozřejmě.

Děkuji za odpověď,

David.

0 Citovat

Několik poznámek:

Na letiště CDG 90 % cestovatelů nadává, že se jedná o peklo.

Čím méně přestupů, tím teď víc addidas a menší pravděpodobnost problémů. Ideálně bookovat, co nejpozději před odletem. I týden dva mohou být příliš dlouhá doba.

To, že chceš do Mexika, (zatím) žádné vládní nařízení neporušuješ - viz výjimka č. 9 z omezení volného pohybu. Ale kdoví dokdy vydrží, že...

Existují urban legends, že v současnosti sem tam někoho do Mexika nechtějí pustit za účelem turismu. Tyto drby se většinou týkají MEX a ne CUN. 

0 Citovat

Dobrý den,

rád bych někam utekl na 2 až 3 týdny. Nejlépe mi vychází Maledivy, let s Emirates na začátku listopadu. Nemá někdo aktuální info z Malediv? Případně nějaké tipy? 

Děkuji

0 Citovat

Michal napsal(a):

Několik poznámek:

Na letiště CDG 90 % cestovatelů nadává, že se jedná o peklo.

Čím méně přestupů, tím teď víc addidas a menší pravděpodobnost problémů. Ideálně bookovat, co nejpozději před odletem. I týden dva mohou být příliš dlouhá doba.

To, že chceš do Mexika, (zatím) žádné vládní nařízení neporušuješ - viz výjimka č. 9 z omezení volného pohybu. Ale kdoví dokdy vydrží, že...

Existují urban legends, že v současnosti sem tam někoho do Mexika nechtějí pustit za účelem turismu. Tyto drby se většinou týkají MEX a ne CUN. 

Spíš bych se bál co tam, až si pro něj přijde Covid. Nebo pro někoho z blízkých tady doma a on bude tam. Není to jednoduché rozhodování.

 

 

0 Citovat

Covid jsem měl i celá moje rodina a to, že bychom se nakazili podruhé po tak krátké době je nepravděpodobné, příznaky mírné, nic hrozného to nebylo a nebudu žít ve strachu a schovávat se doma další rok.

0