Ahoj, máte prosím někdo zkušenosti, jak to aktuálně vypadá na Maledivách? Četla jsem, že nefunguje veřejná doprava, tedy trajekty, jaký ostrov je tedy dobré zvolit, aby speedboat nestála majlant? Zatím mne asi nejvíc zaujalo Thoddoo, jen mne trochu odrazuje nutnost PCR testu při odjezdu z ubytování v guesthousech...neví někdo, jak testování probíhá? Případně ocením tipy na cenově dostupnější rezorty. Díky!  .

Maledivy během COVIDu

Založila ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ahoj, máte prosím někdo zkušenosti, jak to aktuálně vypadá na Maledivách?

Četla jsem, že nefunguje veřejná doprava, tedy trajekty, jaký ostrov je tedy dobré zvolit, aby speedboat nestála majlant? Zatím mne asi nejvíc zaujalo Thoddoo, jen mne trochu odrazuje nutnost PCR testu při odjezdu z ubytování v guesthousech...neví někdo, jak testování probíhá?

Případně ocením tipy na cenově dostupnější rezorty. Díky!

0

Veřejná doprava z letiště normálně funguje. Pokud hledáš něco levnějšího, doporučují ostrov Malé. Seženeš tam cenově dostupné ubytování i alkohol a je tam dostatek obchodů i restaurací a je tam i pláž. A za speedboat neutratíš majlant.

0 Citovat

No teda říkat ostrovu Male, že jste na Maledivách je asi jako ukázat někomu Chodov a říct, že to je z Prahy všechno :D za sebe doporučuji: Dhigurah :) dlouhá pláž a super ubytování.

0 Citovat

Madam chtěla Maledivy lowcost (asi kvůli instáči).

0 Citovat

Dhigurah je hezký, ale alkohol i bikini můžou být problém. Navíc během Covidu tě prý ani nepustí pořádně do místního obchodu si koupit opalovák. A pak taky bacha na ISIS 

https://www.theguardian.com/worl...g-a-bikini

https://www.bbc.com/news/world-asia-51399357

Kdepak, All-Inclusive resort nebo nic :)

0 Citovat

Děkuji všem, jelikož zvažujeme i resort, úplný lowcost to nebude :) Ale letíme jen na pár dní a je pravda, že pak se mi nechce platit dalších 300 USD na osobu za dopravu z letiště do resortu...uvítám tedy i tipy na resorty/ubytka blíž Male.

@Alejandra, o těch obchodech jsem taky slyšela, asi by bylo lepší vzít ubytko s plnou penzí i v případě domácího ostrova, pro jistotu..

0 Citovat

Já byla Meeru Island Resort & Spa, je to 45 minut člunem z male za 160 USD/osoba zpátečka ;)

0 Citovat

Děkuji za doporučení :)

0 Citovat

Ahoj. My sme sa minuly tyzden vratili prave s Thoddoo. Ostrov urcite mozem odporucit. Je krasny. Hned by som sa tam vratil.Cesta s letiska speedboatom stala 40$ na osobu one way. Testy sa robia okolo 21:30 v miestnom zdravotnom stredisku 2 dni pred odletom a stoja 80$ na osobu.  Tiez sme s toho mali trochu respekt, ale nakazit sa tam v podstate nemas kde. Inak na tomto ostrove este nemali pozitivny pripad vobec nikdy.

Ubytko uplne staci s polpenziou. Obchody funguju uplne normalne, aj restauracie.

Ak by si mala nejake otazky kludne sa ozvi kludne aj sz. Vedel by som mozno aj odporucit ubytko a podobne.

Osobne by som do rezortu nesiel. Prave Maledivy su prave na tychto ostrovoch. Hned by sme sa vratili.

0 Citovat

Rezort je vlastně takový slum pro bohatší.

0 Citovat

elentravel: Protože islandhoppind mezi obydenými ostrovy s penziony, jak jsme ho absolvovali minule,  je teď defakto nemožný,  chceme jet v únoru na resort. Chceme si jen odpočinout od té pakárny tady. Zvolili jsme jeden z nejlevnějších resortů. Na luxusní ubytování si nepotrpíme, stejně jsme pořád ve vodě. Koukni na Embudu Village - základní ubytování, ale skvělý house reef(šnorchlování), zpáteční doprava na resort stojí jejich speedboatem jen 78 USD(oproti jiným za hubičku) a můžeš si dát i pivo nebo drink(u místních ne) A protože to je jen 20 minut od Male, nechají tě až do poslední chvíle na resortu a nemusíš trčet půl dne na letišti. Rezervaci můžeš bezplatně zrušit klidně den před příjezdem a nepotřebuješ test při odletu domů.Cena tě překvapí, je nižší než v mnohých penzionech.

Pokud chceš být u místních, koukni na Ocean Beach Inn na ostrově Hangnaameedhoo. Také krásný housereef, milí majitelé a doprava speedboatem 60 USD.

0 Citovat

Petr Soukup napsal(a):

elentravel: Protože islandhoppind mezi obydenými ostrovy s penziony, jak jsme ho absolvovali minule,  je teď defakto nemožný,  chceme jet v únoru na resort. Chceme si jen odpočinout od té pakárny tady. Zvolili jsme jeden z nejlevnějších resortů. Na luxusní ubytování si nepotrpíme, stejně jsme pořád ve vodě. Koukni na Embudu Village - základní ubytování, ale skvělý house reef(šnorchlování), zpáteční doprava na resort stojí jejich speedboatem jen 78 USD(oproti jiným za hubičku) a můžeš si dát i pivo nebo drink(u místních ne) A protože to je jen 20 minut od Male, nechají tě až do poslední chvíle na resortu a nemusíš trčet půl dne na letišti. Rezervaci můžeš bezplatně zrušit klidně den před příjezdem a nepotřebuješ test při odletu domů.Cena tě překvapí, je nižší než v mnohých penzionech.

Pokud chceš být u místních, koukni na Ocean Beach Inn na ostrově Hangnaameedhoo. Také krásný housereef, milí majitelé a doprava speedboatem 60 USD.

Embudu Village je takový omšelý levnější resort, potvrzuji skvělý house reef, a byla tam výborná kuchyně (sněz co můžeš k večeři). Transport jsme měli dokonce levnější bez speedboatu, je to hned u Malé. Value for money vynikající, hned bych se tam vrátil.

0 Citovat

Moc děkuji za všechny odpovědi, pomohlo mi to s plánováním. Nakonec zvolíme nejspíš ten Embudu Village, vybavení moc neřeším, hlavní je pěkný korálový útes a dobré jídlo :). Druhá varianta je Holiday Cottage Thoddoo, tak uvidíme.

0 Citovat

Skuste este Thoddoo Sun Sky Inn. Tam sme boli my. Majitel super. Ceny tiez. 

0 Citovat

Jako alternativa k Embudu  stojí za zvážení taky Malahini - celkem nový resort 10 minut speedboatem od letiště (85$ rt). Cenově podobné, akorát je potřeba si dát pozor, že většina pokojů nejsou bungalovy.

0 Citovat

Malahini jsme byly pres vanoce... speedboat se da chytnout v akci i zadarmo. Byly jsme na 8 noci all in za 22k. Bungalov jsme nemeli a byly jsme i radi... jak jsou bungalovy blizko plazi, tak tam samozrejme byly vyvaleny lidi vcetne nas.-) Lepsi vzit normalni dvouluzak. Za ty penize to je bezkonkurencni pomer cena/vykon. Ikdyz samozrejme... neni to vila nad vodou.

0 Citovat

Vily nad vodou bych zakázal. Hyzdí vzhled ostrovů a stejně na ně praží celý den slunce. Za mě jedině bungalov pod palmami jsou ty pravé Maledivy. :)

0 Citovat

@mxp. Děkujeme za názor jak mají vypadat ty pravé Maledivy a posíláme CD Martina Maxy

0 Citovat

No jestli se tu takhle snadno odměňuje, tak začnu psát názorů víc. Mykat si, doufám, nemusím.

0 Citovat

Prave Maledivy su na ostrovoch kde ziju domaci. Rezortove ostrovy nemaju s pravymi Maledivami nic spolocneho. 

0 Citovat

A co jsou to pravé Maledivy? Troufám si tvrdit, že většina turistů tam nejezdí proto, aby poznala přívětivou tvář a kulturu místních ortodoxním muslimů, ale za krásami moře a podmořského světa. 

Vždycky mě baví když někdo, kdo na něco nemá, tak se to aspoň snaží pohanit. A podotýkám, že jsem tam nikdy nebyl, ani to neplánuji. 

0 Citovat

Jasně že resorty jsou umělý svět a použít termín pravé Maledivy nebylo úplně šťastné. Měl jsem na mysli spíše mojí ideální představu Malediv. A ta je: malinký ostrůvek s pár bungalovy pod palmami, s pláží bez lidí kolem dokola, s dobrým house reefem přístupným ze břehu, s jednou restaurací a barem, s žádnými nesmysly typu bazén, welness, water villa, davy turistů, atd.

Trvalo několik pokusů, než jsem takový ráj objevil - a pak se na něj léta vracel. Naposled jsem tam byl s 10 přáteli a kromě nás tam byli jen 2 další hosti. Celý ostrůvek jsme měli jen pro sebe. Po snídaní nakrmit rybičky z mola, pak zašnorchlovat, trochu opalovačku na prázdné pláži před obědem, po obědě odpočinek na lehátku ve stínu palem, další šnorchlovačka, před večeří volejbálek s personálem, po večeři posezení na baru, případně rybářská výprava, aby bylo co jíst další den. Na týden totální vypnutí a relax.

Na domorodé ostrovy se jezdilo jen na výlety a popravdě neviděl jsem na nich nic, co by mě lákalo tam pobýt déle.

@Bič boží: tohle už je aspoň na dvojalbum, ne?

0 Citovat

@torpy68 - zasílámé remasterované LP Máma od Lunetiku, zůstaňte prosím na drátu ať si zapíšeme adresu.

k věci: pokud jste prožili svou maledivskou dovolenou v guesthousu na obydleném ostrově, kam jste přijeli za pár šušňů trajektem a jste spokojeni tak SUPER. Naplnilo to vaši představu o Maledivách? Ano? Vše ve zlatě! No problemo here, seňor!

Osobní zkušenost - mám za sebou hotel na obydleném ostrově, stravoval jsem se u milých domorodců, i těch cca 300metrů na bikini pláž pro bělokožce bylo OK. Nějak mně vadil ten jejich bordel na který srali a ty jejich pohledy na ne příliš zahalené dívky/ženy (že by jsi měl na muslimských ostrovech respektovat muslimská pravidla je samozřejmost, ale prostě 15ti letá dcera tam zahalená chodit nebude kdybych se rozkrájel). Pak jsme letěli hydroplánem do vily na kůlech v resortu s all inclusive a to naplnilo mou představu o Maledivách beze zbytku. Je to honeymoon destinace, prostě se vyplácnout, šukat, žrát, spát, probouzet se s výhledem přes prosklenou stěnu na širý, blankytně modrý oceán.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

A co jsou to pravé Maledivy? Troufám si tvrdit, že většina turistů tam nejezdí proto, aby poznala přívětivou tvář a kulturu místních ortodoxním muslimů, ale za krásami moře a podmořského světa. 

Vždycky mě baví když někdo, kdo na něco nemá, tak se to aspoň snaží pohanit. A podotýkám, že jsem tam nikdy nebyl, ani to neplánuji. 

Ale ved ja netvrdim, ze sa tam nechodi kvoli podmorskemu svetu a oddychu.Ale prave v tomto ziadny rozdiel nevidim. Reef maju skoro vsade. Niekde lepsi, niekde horsi. To plati aj pre rezorty, aj pre ostrovy. Neviem kde vidis nejakre pohanenie. Ani nikomu neprikazujem kam ma ist.

A to ze niekto nejde do rezortu nemusi nutne znamenat ze na to nema.

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

Pak jsme letěli hydroplánem do vily na kůlech v resortu s all inclusive a to naplnilo mou představu o Maledivách beze zbytku. Je to honeymoon destinace, prostě se vyplácnout, šukat, žrát, spát, probouzet se s výhledem přes prosklenou stěnu na širý, blankytně modrý oceán.

+1, lepé bych to nenapsala :)

0