Přestup v Londýně

Napsal K8ISGR8 2014-10-07T11:54:44+02:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
22 odpovědí

Dobrý den, mám takový dotaz ohledně přestupu. Je to má první cesta s přestupem, tak jsem přeci jen velmi opatrná.
Jedná se o let z Prahy do New Yorku s přestupem v Londýně, na který bychom měli čas přesně 2hod. 40min. Chci se zeptat zda je tato doba optimální pro přestup, jestli se dá vše pohodě stihnout? Když pominu nějáké vyjímečné situace ohledně velmi velkého zpoždění letadla atd. tak jestli je to OK...? Na checkmytrip mi to navíc ukazuje, že přiletíme na terminál 3 v Londýně a z terminálu 3 taky budeme pokračovat do NY, tak mi příjde že pokud nebudeme muset absolvovat nějáký zdlouhavý přestup mezi terminály tak by snad vše mělo být ok, ale přeci jen se chci zeptat zkušenějších.
A další věc, taková drobnost, se zavazadly je to tak, že mi je automaticky přehodí do dalšího letadla, nebo budu muset na svůj kufr čekat a poté ho znovu odbavit...?

Děkuji mnohokrát za odpověd

Doba na přestup je úplně bezproblémová. Zavazadla budou automaticky přeposlána do NY, ale musí to být kupováno jako jedna letenka PRG-NY.

Ano, je to uplne v pohode. Jen dalsi security check chvili zabere. Ten se provadi znova, protoze se jedna o primy let do Ameriky. Ale ten cas mate idealni a pokud je to ze stejneho terminalu, tak neni co resit.
Stastnou cestu! smiley

Ahoj, dá se v Londýně Stanstedu stihnout přestup, když moje letadlo tam přilétá v 19:10 a další letí ve 20:55 (obojí Ryanair, takže dvě samostatné letenky)- nebo byste to neriskovali? Díky moc:-)

Tak to bych neriskoval s nejakym Ryanair

Truhlika vubec necti, je to nejakej ubozak co ma buhvi jake problemy smiley
Prestup by mel byt v pohode, Ryanair leta v podstate na cas . smiley

Letěli jsme naprosto stejně před pár měsíci a v Londýně jsme měli jen 1 hod. 20 minut. Samozřejmě s tím, že kufry šly přímo do JFK. Stihli jsme to bez problému za nějakých 35-40 minut i s tím, že na scanningu byly nějaký komplikace. Většinou se přejíždí z terminálu 2/3/4 na 7, což je asi 15 minut busem a pak už je to jen na tom, jak rychle chodíš smiley

Díky moc. Jasně, poletíme jen s kabinovkou, ale i tak je nutné projít odbavením při příletu a před odletem, ne? Což může někdy zabrat dost času, když jsou dlouhé fronty a tak...

S Ryanairem a přes Stansted jsem nikdy neletěl, ale standardně to funguje tak, že pokud se člověk odbavil přes internet a má vytisknutou boarding pass, stačí vylézt z letadla, někde najít ceduli k Departures, případně prijít bezpečnostní kontrolou a jít pak bráně pro další let.

Zatim jsem letel na tyhle lowcost navazne letenky jenom 2x, ale pokazde se snazim udelat si nejakou delsi rezervu - napr. ted pri posledni ceste (prosinec 2014) letel Pegas z Prahy o hodinu pozdeji a zpatky taky o neco... A kdyz jsme vylezli na SAW tak par lidi tam resilo, ze nestihli pripoj (myslim do Hurghady - ale meli tam fakt hodne malou mezeru) - kazdopadne pokud priletis pozde, chce to trochu asertivity - pokud vysvetlis (anglicky idealne smiley) lidem ve fronte ze spechas na pripoj a doprovodis to dostatecne utrapenym vyrazem, tak te kazdy rad necha predbehnout..

Stihnout se to 100% da, ale nahoda je blbec.. smiley

Naštěstí je angličtina můj denní chleba smiley Bohužel nás asi poletí docela dost, cca 10 lidí smiley , tak se trochu bojím, abych nezpůsobila problém všem (protože to organizuju).

Ahoj,

řeším podobný problém, chtěla bych koupit letenku od American Airlines (přímo na jejich stránkách) PRG-JFK s přestupem LHR, na který je ale pouze 1:10, myslíte, že by to stačilo?

AA takto vcelku letenku samy nabízí, tak bych řekla, že to musí mít nějak pořešené, ale zase tolik zkušeností nemám, tak se radši zeptám. Letenky v jiné časy s delšími přestupy jsou dražší.

Díky,

M.

tak ked to nebude stacit, poletis dalsim letom ... medzi JFK a LHR lieta kazdym smerom cca 20 priamych letov denne, z toho polovica OW (AA/BA), takze tu by som sa velmi nebal.

Když procházíš z T3 tak po cestě pořád řvou zaměstnanci AA na last-call odlety. Mají to ošéfovaný :)

Děkuji za odpovědi.

Snažím se letenky koupit, ale bohužel se mi vždy po zadaní jmen objeví error, že se daný tarif změnil. Když si ale znovu vyhledám lety (vše přímo na stránkách AA), tak se tam opět normálně objeví. Nevypadá to na nějakou chybnou cenu (cca 13 tis. zpáteční), tak teď moc nevím, co s tím.

Případně nějaký tip, kde hledat letenky pro 5 osob na srpnový termín (tento byl 3.8.-18.8, pro mě ideální)? Snažila jsem se už koupit u Swiss Airlines, ale ty zase nepodporují platbu debetní MasterCard (nicméně jsem zkoušela i Visu a stejně to nešlo). Po telefonu mi řekli, že to nějak vyřešíme, ale moc se mi nechce někomu diktovat číslo karty a další údaje nezabezpečeně po telefonu, tak to si nechávám zatím v záloze.

Tak to kupte přes solidního prodejce, zaplaťte převodem a problém je vyřešen, ne?

Například?

Myslela jsem, že oficiální stránky budou dostatečně solidní... :)

Pokud vám nefunguje karta pro platby online, tak bych celkem logicky hledal schůdnou alternativu... https://www.cestujlevne.com/letenky

Mně karta funguje bez problémů, ozkoušeno minulý týden u Ryanair a Norwegian. Swiss prostě debetní MasterCard nebere (a Visu, kterou by měl brát, také zamítnul).

Konkrétně na těchto stránkách jsem se dočetla, že u delších a dražších letů je nejbezpečnější koupit letenky přímo u letecké společnosti, tak se podle toho snažím zařídit. Bohužel mi asi není přáno :D

michy.6 napsal(a):

jsem se dočetla, že u delších a dražších letů je nejbezpečnější koupit letenky přímo u letecké společnosti,

Nevím kdo to psal, ale tohle tvrzení je jednoduše blbost. Bavíme se samozřejmě o standardních prodejcích, SA, Letuška apod. ne o šmejdech jako gotogate, tripsta apod. Platba převodem má přidanou hodnotu i v tom, že si je možné rezervaci před zaplacením zkontrolovat (např. správnost uvedených jmen, což má neuvěřitelný počet lidí problém zvládnout).

Díky moc! Brala jsem obecně všechny zprostředkovatele, ani nevím, jak jsem na to přišla. Už mám přes vyhledávač výše rezervováno :)

AA,BA jsou Oneworld.

Diky, opravene...vela Delty som tam videl :D

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!