Ahoj lidi, prosím zkušené cestovatele o radu.  Letíme trasu Praha - Londýn - Chicago - Cancun a po příletu do Chicaga máme 1 hod a 50 minut na přestup z terminálu 3 na terminál 5. Údajně se musí vstoupit na území US a projít imigračním a kdo ví co ještě. No mám z toho dobré nervy, protože jsem nepočítal s tím, že budeme podstupovat všechno jako kdybychom v US měli zůstat. Co si tedy musím všechno vyřídit, aby to klaplo? Letíme 21.12.2021...možná :o(  .

Let Praha - Cancun přes USA

Založil ve fóru Letecké společnosti

21 reakcí

Ahoj lidi,

prosím zkušené cestovatele o radu.  Letíme trasu Praha - Londýn - Chicago - Cancun a po příletu do Chicaga máme 1 hod a 50 minut na přestup z terminálu 3 na terminál 5. Údajně se musí vstoupit na území US a projít imigračním a kdo ví co ještě. No mám z toho dobré nervy, protože jsem nepočítal s tím, že budeme podstupovat všechno jako kdybychom v US měli zůstat. Co si tedy musím všechno vyřídit, aby to klaplo? Letíme 21.12.2021...možná :o(

0

Ahoj, při jakémkoliv přestupu v USA, musíš vstoupit na území USA a mít všechny potřebné doklady/dokumenty/víza etc.. 

0 Citovat

Jestli to mas na jedne letence, tak je to fuk, kdyz to nestihnes, daji te na dalsi letadlo (kterych jenom ten den urcite poleti nekolik).. Musis vylezt z letadla, projit imigracni, sebrat kufr, dojit na vnitrostatni checkin a hodit tam znova kufr a projit securitou - v Chicagu se to za 1:50 dalo pre-Covid stihnout, kdo vi co se na international arrivals bude odehravat ted, navic letis v peak season, cela Amerika na Vanoce lita, mrkni na Sam doma.. :D

Jestli sis ten Cun koupil na separatni letence, ses sociopat a zacni mit poradne nervy :D jestli to mas na jedny letence, hod se do klidu, na OHarre delaj dobry Margarity :)

0 Citovat

Na jedné letence to mám, ale zpáteční cesta bude to stejné... Dallas a let směr Londýn přestup 1:50

Mimochodem s kým a jak se řeší případné prebookovani letu na další?

0 Citovat

S aerolinkou.

0 Citovat

:-)))))

0 Citovat

Vy jste ale zlí kluci :-)

0 Citovat

@Romarius: https://www.cestujlevne.com/blog...na-letisti

 

0 Citovat

Zítra letím trasu PRG-LHR-MIA-CUN, s British Airways a stejnou cestu i za 14 dnů zpět. V MIA máme na přestup 2 a půl hodiny, tak jsem na to zvědavá. Každopádně sem pak napíšu, jak to vše probíhalo. Máme EU Covid pass, PCR test, vstupní formulář pro Británii (i když se na LHR zdržíme jen 2 hodiny), ESTA pro vstup do USA, vstupní formulář do Mexika a pak pro návrat do Česka Příjezdový formulář. Před odletem z Mexika budeme zase muset vyplnit ten vstupní formulář do Británie a jít někde v Cancúnu na test. Je to teda děsný opruz, ale snad to bude stát za to. 

 

0 Citovat

V MIA alespoň nemusíte překládat kufry, to klapne.

0 Citovat

"V MIA alespoň nemusíte překládat kufry, to klapne."

Tak to se divím, myslela jsem automaticky, že i v MIA budeme muset kufry vyzvednout a znovu odbavit. Pokud ne, tak to je samozřejmě lepší. No uvidíme zítra.

0 Citovat

MIA je jedno z mála letišť v USA, které umožňují international-international přestup bez vyzvednutí a znovupodání zavazadel, vyzkoušeno osobně před 3 lety u BA/AA PRG-LHR-MIA-GCM.

0 Citovat

No tak to by bylo senzační! Snad to platí i teď v době covidové. Moc děkuji za příjemnou zprávu.

0 Citovat

Tak jsem se vrátila z Cancúnu a musím říct, že to co se mi stalo cestou tam, bych nepřála nikomu. US goverment totiž lidem, co měli ESTA platnou v době covidu, jí stornovali a nenamáhali se to mailem ani jinak oznámit. Takže já měla vytištěnou ESTA s vyznačenou platností do 8.3.2022 a v Londýně zjistili, že byla stornována. Takže okamžitě vyplnit novou žádost a letadlo do Miami nám samozřejmě uletělo, museli nám vyndat kufry. Čekali jsme na letišti 10 hodin, než přišlo schválení nové ESTA, takže jsme přespali v hotelu IBIS na LHR a druhý den ráno se vrátili na terminál. Naštěstí jsme dostali poslední 2 volná místa v přímém letu do CUN, ovšem z Gatwicku, kam jsme se museli přesunout taxikem ( 150 liber), jinak bychom to nestihli. Bylo nám řečeno, že nejsem jediná, že takových případů se zrušenou ESTA bylo ten den již hodně a že se dokonce úředník BA dotazoval přímo na USA Homeland Security, co to znamená a tam mu klidně sdělili, že to prostě zrušili a že nemají žádnou povinnost to lidem sdělovat. Nevím, koho by napadlo kontrolovat, jestli mu náhodou ESTA nebyla zrušená, když vidím na papíře platnost do 2022. Mě to teda bohužel nenapadlo. Takže jsme přišli o 1 zaplacenou noc v hotelu v Cancúnu. Nejhorší ovšem bylo to čekání na výsledek žádosti o ESTA. Byla jsem zvyklá, že vždy, když jsem si o ESTA žádala, tak to bylo do 15 minut vyřízené a teď to teda trvalo 10 hodin. Tak jen chci upozornit lidi, aby si to radši zkontrolovali, aby nedopadli jako já. 

0 Citovat

Imperialisti, to by se ti v Rusku nestalo...

0 Citovat

Rozumím tomu tak, že jste dostali nové lety z Gatwicku zdarma?? 

0 Citovat

[citace="firefly+"]

Tak jsem se vrátila z Cancúnu a musím říct, že to co se mi stalo cestou tam, bych nepřála nikomu. US goverment totiž lidem, co měli ESTA platnou v době covidu, jí stornovali a nenamáhali se to mailem ani jinak oznámit. Takže já měla vytištěnou ESTA s vyznačenou platností do 8.3.2022 a v Londýně zjistili, že byla stornována. Takže okamžitě vyplnit novou žádost a letadlo do Miami nám samozřejmě uletělo, museli nám vyndat kufry. Čekali jsme na letišti 10 hodin, než přišlo schválení nové ESTA, takže jsme přespali v hotelu IBIS na LHR a druhý den ráno se vrátili na terminál. Naštěstí jsme dostali poslední 2 volná místa v přímém letu do CUN, ovšem z Gatwicku, kam jsme se museli přesunout taxikem ( 150 liber), jinak bychom to nestihli. Bylo nám řečeno, že nejsem jediná, že takových případů se zrušenou ESTA bylo ten den již hodně a že se dokonce úředník BA dotazoval přímo na USA Homeland Security, co to znamená a tam mu klidně sdělili, že to prostě zrušili a že nemají žádnou povinnost to lidem sdělovat. Nevím, koho by napadlo kontrolovat, jestli mu náhodou ESTA nebyla zrušená, když vidím na papíře platnost do 2022. Mě to teda bohužel nenapadlo. Takže jsme přišli o 1 zaplacenou noc v hotelu v Cancúnu. Nejhorší ovšem bylo to čekání na výsledek žádosti o ESTA. Byla jsem zvyklá, že vždy, když jsem si o ESTA žádala, tak to bylo do 15 minut vyřízené a teď to teda trvalo 10 hodin. Tak jen chci upozornit lidi, aby si to radši zkontrolovali, aby nedopadli jako já. 

Loni zrušený let PRAHA -MIAMI (přes LHR) 10 dnů před odletem Trumpeta zrušil tehdy všechny vydané ESTY

0 Citovat

Jj, to, že zrušili všechny vydané ESTy, jsem vloni zachytil. Dělal jsem nové i pro manželku před 3 týdny a schválení trvalo to asi 45 minut. Divím se, že vám BA nezjistily neplatné/neexistující ESTy už při odbavení už v Praze.

0 Citovat

Asi jim v Praze stačil ten papír. Proto asi taky dostali ty nové letenky zdarma, protože to bylo pochybení na straně BA.

0 Citovat

V Praze vůbec ESTA nekontrolovali, tam je zajímal pouze test PCR a certifikát o očkování.  Letenky z Gatwicku jsme dostali zdarma, uznali, že to není má chyba a také říkali, že se na to mělo přijít už v Praze. Blbé bylo také to, že jsme měli Premium Economy, což v tom letadle z Gatwicku nešlo uplatnit, dali nám 2 poslední volná místa, takže jsme si to užili až při zpátečním letu, ten nám zachovali tak jak původně byl, čili CUN-MIA-LHR-PRG. 

0 Citovat

Je divný, že to neviděli přímo v systému, já sebou papírovou ESTU nikdy nevozím, ale vždy se při odbavení ptají, na co cestuji a měl jsem za to, že to vždy kontrolují v počítači se skutečností. Tak hlavně, že to nakonec relativně dobře dopadlo.

0 Citovat

No oni na to v Praze dost kašlou. Já bych mohl vyprávět. Světluška ještě dopadla skvěle. Proto jsem se ptal.BA zřejmě dobrý oddíl. Budu si to pamatovat. 

0
21 reakcí