V souvislosti s rušení letů do Maroka sdílím svůj ověřený tip na levnou letenku. Koupit lety z Maroka kamkoliv (nejlevnější je kupovat přímo v marockych dinarech) a nejnižší ceny jsou 50 MAD. Během několika hodin a dnů budou tyto lety zrušeny. Ryan umožňuje tyto lety prebookovat na jakoukoli jejich trasu v rozpětí +-14 dnů s tím ale že se mi zatím vždy podařilo získat rebook cca +21 dní   .

Letenky s Ryan kamkoliv za 10ecek

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Pokud chcete změnu na Velikonoce, tak si zkuste počkat na Fabia C , kterého už doporučoval @mirjur. Neměl s tím problém, ale samozřejmě musí počkat na potvrzení od supervizora. Tenerife z Vídně, co je teď skoro za 9000Kč, za 14Eur LIS - AGA - LIS.

0 Citovat

Díky. Zkusím ho

0 Citovat

mikir napsal(a):

Proc by to melo bolet  my litame na Kanary jen od listopadu do dubna  o prazdniny vlastne zajem nemam vubec nikam ,letos prelom cervence a srpna byla vyjimka ten Rhodos ,vzpominam ze jen jednou jsem mel takovy termin do Fara  jinak ne  a Kanary za tohle ? Ze by uspora byla 33K  a jeste GC ?  Bezne nemivam Kanary zpatecku  pod 50 euro / os  a  Ryanair bude v 5 a 10 eurovych akcich pokracovat i v pristim roce  I kdyz by za 20 euro a litame max ve dvou ,,Koupil jsem jen jednu letenku uz je vymenena, potvrzena a jsem max spokojeny a nesmutnim ze  jich nemam vic . treba me jako neockovaneho 60 + ani nikam nepusti,,,,to by bolelo to mas pravdu 

Mikire, tady nikdo neříká, že bych to za těch 35k koupil. Vzhledem k tomu, že jsem zabral prvních 5 míst v letadle je evidentní, že o takto naceněné letenky zájem není.

Jestli bude mít Ryanair akce a půjde ta letenka sehnat levněji než za aktuálních 250 EUR? Určitě! Věřím tomu, že bude možné se ze střední Evropy (Berlín, Vídeň, Bratislava, Polsko,...) dostat ně nějaké datum z těchto letišť někam na Kanáry za 50 EUR na týden na os. Těžko ale říct kdy a kam.

S tím souvisí nabalené služby. Nádherné ubytko 150m od pláže, s vlastním parkováním, třemi ložnicemi a terasou jsem booknul včera večer za 9k - kolik bude stát podobné ubytování při rezervaci ty 3 týdny před nákupem letenek (až budou za 50 EUR a o kterých nevíš, na který ostrov a kdy budou směřovat)? To samé auto. Aktuálně mám z Cicar Peugeot 2008 za 180 EUR ... tam nebude později nic, stejně jako v PlusCar a budu šťastný za Pandu z Autoreisen za 320 EUR.

Takže ano, budou levnější letenky, ale celkově suma sumárum to tu dovolenou příliš nezlevní.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

[citace="cali "]

Nevím, jestli to tu padlo... 17/12/2021-10/01/2022 12/02/2022-21/02/2022 14/04/2022-24/04/2022 black dates.

Padlo Cali, ale taky někteří psali, že jim to bylo změněno na Velikonoce.

[/citace]

To jsem byl asi já;-)

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="Jan Vidim"]

[citace="Danny.709 "]

Před hodinou mi prošla změna zpáteční letenky na květnovou Gran Canarii pro 5 osob, reálná úspora je proti běžné ceně letenek asi 33k. Nějak nevím, co by mohlo být více do očí bijící.

auu, to bude v irsku bolet

[/citace]

Proc by to melo bolet  my litame na Kanary jen od listopadu do dubna  o prazdniny vlastne zajem nemam vubec nikam ,letos prelom cervence a srpna byla vyjimka ten Rhodos ,vzpominam ze jen jednou jsem mel takovy termin do Fara  jinak ne  a Kanary za tohle ? Ze by uspora byla 33K  a jeste GC ?  Bezne nemivam Kanary zpatecku  pod 50 euro / os  a  Ryanair bude v 5 a 10 eurovych akcich pokracovat i v pristim roce  I kdyz by za 20 euro a litame max ve dvou ,,Koupil jsem jen jednu letenku uz je vymenena, potvrzena a jsem max spokojeny a nesmutnim ze  jich nemam vic . treba me jako neockovaneho 60 + ani nikam nepusti,,,,to by bolelo to mas pravdu 

[/citace]

Že by to v Irsku bolelo, protože z Irska je Ryanair? :)))))

0 Citovat

Hlásím mírný posun.

Po chatu s operátorem mi konečně přišly změnové itineráře na VIE-AGA a AGA-VIE. Ale stále chybí v profilu.

Co se týče neměnných zrušených rezervací, stále nemůžu přistupovat k toolu change flight.

Zrušená půlka letů AGA-VIE na dnešek se přes operátora přehodit nedá, protože tvrdí, že rezervace nemůže být do tří zemí. Toolu se zdálo, že to nevadilo. Ale nefunguje mi pro tuto rezervaci. Včera fungoval.

0 Citovat

@Danny.709  Ale ano souhlasim co pises,  jen to beru s pohledu nepracujiciho,  s moznosti se sebrat a odetet kdykoliv  a nebyt omezeny datem  Zena to ma podobne, ale  trosku vic dopredu to vedet musi  Jasne to co uvadis k ostatnim sluzbam asi plati  i kdyz my bereme  prevazne apartman bez jidla  a tam ty rozdily tak markantni nejsou, myslim vseobecne kamkoliv 

 A nekdy i booking,com slevni i ty proflaknute terminy,  dival jsem se pred par dny na Fue  na Esquinzo  s polopenzi  tyden pro dva od 28.12  sleva Genius   pres 600 euro  a za par dnu pres 500 euro   jinak pucovny  vseobecne skocily 

Jasne letenka nebude hlavni polozka,  jako tomu bylo kdysi pri letenkach 10K a vic ,ale pri cestovani ve dvou s toho ze koupim letenku za  5 euro a pak ji vymenim za neco, o cem nevim zda se mi bude hodit, jen s tim ze jinak to pak bude stat mnohonasobne vic  s toho zase tak nejak nesilim  i kdyz samozrejme je to fajn a je to skutecne vanocni darek Ryanairu vsem ,ale myslim ze vedi co delaji , bezhlave  jejich podnikani nikdy nebylo a neni 

0 Citovat

když už to v podstatě umřelo, mohl bych poprosit o vysvětlení pro lamu? Na co si dát bacha, úskalí atd.? Jestli jsem to celé dobře pochopil, tak objednám letenky na let, který vím, že je v podstatě už zrušený, ale aerolinka udělala chybu a pořád prodává (nebo podle všeho čekám že let zrušený bude).
Pak zažádám o změnu letenky. Jestli jsem dobře pochopil, tak se musí s živým agentem, předpokládám na chatu, nebo tel?. Na základě čeho to pak vymění za podstatně dražší, proč si netrvají jen na změně termínu, respektive vrácení peněz. Je to něco jako kompenzace/omluva za jejich "chybu"?
Proč se musí jednat o jednosměrné letenky a ne zpáteční. Dupli je myšleno duplicitní, teda že si na sebe samého koupím víc letenek na jeden let? Proč jen u Rayneaiu?
Sry, nemám s tím zkušenost a myslím, že by to pomohlo i ostatním míň zběhlým.

0 Citovat

mikir napsal(a):

@Danny.709  Ale ano souhlasim co pises,  jen to beru s pohledu nepracujiciho,  s moznosti se sebrat a odetet kdykoliv  a nebyt omezeny datem  Zena to ma podobne, ale  trosku vic dopredu to vedet musi  Jasne to co uvadis k ostatnim sluzbam asi plati  i kdyz my bereme  prevazne apartman bez jidla  a tam ty rozdily tak markantni nejsou, myslim vseobecne kamkoliv 

 A nekdy i booking,com slevni i ty proflaknute terminy,  dival jsem se pred par dny na Fue  na Esquinzo  s polopenzi  tyden pro dva od 28.12  sleva Genius   pres 600 euro  a za par dnu pres 500 euro   jinak pucovny  vseobecne skocily 

Jasne letenka nebude hlavni polozka,  jako tomu bylo kdysi pri letenkach 10K a vic ,ale pri cestovani ve dvou s toho ze koupim letenku za  5 euro a pak ji vymenim za neco, o cem nevim zda se mi bude hodit, jen s tim ze jinak to pak bude stat mnohonasobne vic  s toho zase tak nejak nesilim  i kdyz samozrejme je to fajn a je to skutecne vanocni darek Ryanairu vsem ,ale myslim ze vedi co delaji , bezhlave  jejich podnikani nikdy nebylo a neni 

Vzhledem k tomu, že v lednu letím ve dvou na Lanzarote, a shánění ubytka i auta bylo fakt voser, tak vím, co tvrdím ohledně cen těchto služeb. Nevybírám z toho co chci, ale ze zbytků. Na flexibilitě tady nezáleží. Ano - auta poskočila, to nic nemění na tom, že měsíc před odletem stojí obvykle 2x tolik než půl roku dopředu.

Rovněž si myslím, že vědí, co dělají, když se provizorně rozhodli zrušit všechny lety do/z Maroka do konce ledna. Jsem si celkem jistej, že pokud se tohle párkrát zopakuje a systém si najde více fanoušků Ryanu, tak to brzy skončí stejně jako kreditová množička u Wizz " Neváhej a toč! "

0 Citovat

@mmkvestky nejjednodušší bude když si pečlivě přečteš toto vlákno. Druhá varianta je že se najde někdo kdo to po osmé zopakuje 

0 Citovat

Očekávám zopakování podobné situace u Jordánska.

Btw on není zákaz letů do Izraele? 🤪

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

@mmkvestky nejjednodušší bude když si pečlivě přečteš toto vlákno. Druhá varianta je že se najde někdo kdo to po osmé zopakuje 



sry, jdu na to. Průběžně jsem to sledoval, ale pak to začalo celkem naskakovat a většinou jsem jen zachytil rady který let zbývá a komu se co (ne)povedlo. 

0 Citovat

Zákaz letů není, je zákaz vstupů cizincům a podle cenovek to všechno poletí 

0 Citovat

mmksvestky napsal(a):

když už to v podstatě umřelo, mohl bych poprosit o vysvětlení pro lamu?

Zkusím to, sám se taky opakovaně ptám na kraviny. :-)

mmksvestky napsal(a):

Jestli jsem to celé dobře pochopil, tak objednám letenky na let, který vím, že je v podstatě už zrušený, ale aerolinka udělala chybu a pořád prodává (nebo podle všeho čekám že let zrušený bude).
Pak zažádám o změnu letenky.

Ano. Ale musíš počkat, až máš let zrušen v rezervacích, dopředu to měnit tímto způsobem nejde.

mmksvestky napsal(a):

Jestli jsem dobře pochopil, tak se musí s živým agentem, předpokládám na chatu, nebo tel?. Na základě čeho to pak vymění za podstatně dražší, proč si netrvají jen na změně termínu, respektive vrácení peněz. Je to něco jako kompenzace/omluva za jejich "chybu"?

Ano, s živým agentem, protože online to jde změnit jen na stejné trase anebo v rámci 14 dní od původního termínu. Agent může udělat libovolnou změnu, pokud mu to umožňuje jeho systém a/nebo  jeho nadřízený. Kompenzace nebo omluva to asi není, prostě to tak mají nastaveno.

mmksvestky napsal(a):
Proč se musí jednat o jednosměrné letenky a ne zpáteční. Dupli je myšleno duplicitní, teda že si na sebe samého koupím víc letenek na jeden let? Proč jen u Rayneaiu?

Nemusí, klidně můžeš měnit i zpátečku. Dupli - ano, víc stejných letenek. A není to jen u Ryanairu, ale i jinde, jen záleží, jak má která společnost nastaveny podmínky refundací a změn letu. U Ryanu to teď funguje takto, za měsíc to může být úplně jinak.

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Očekávám zopakování podobné situace u Jordánska.

Btw on není zákaz letů do Izraele? 🤪

U toho Jordánska bych si tím nebyla tak jistá. Spíš tam lidi pustí, ale hned pošlou do karantény. Lety do Maroka jsou zrušené i na leden, ale ani to nemusí být konečná. 

0 Citovat

@mirjur - moc dík. Sypu si popel na hlavu, skutečně to tady ve vlákně vše je, ale musel jsem se proklikat tak na 10 stránku, abych to posbíral. Pro někoho jasné, já na to čumím s otevřenou hubou. 

0 Citovat

s tema terminama co jsou na black listu… lze to objejit… ted jsem to z dlouhy chvile zkousel… terminy na vanoce i velikonoce… ikdyz to pro vetsinu nebude asi komfortni a nepujde do toho. Staci u tech zrusenych rezervaci zadat novy destinace a terminy ve vasem prehledu cest na osobnich strankach ryanairu… ve finalni fazi to pak chce zaplatit rozdil v cene letenek… pouzil jsem cislo karty, kterou mam bloknutou (mozna by i prosla karta s nulovym zustatkem) tzn. ze platba neodesla… v podstate se na prvni pohled po stisknuti tlacitka zaplatit nestane nic, ale kdyt po minute vlezete na sve rezervace, tak se vam tam zobrazi jiz s novym terminem i destinaci… pak uz je to stejne… live agent a napsat mu, ze zrusili let, zmenil si to a nemas email o zmene… v jednom pripade mi napsali, ze to musim doplatit, tak sem napsal, ze zmena je zdarma… v druhem pripade, ze to musi preposlat jinam… do hodinu v obou pripadech mi prisli potvrzujici emaily

0 Citovat

@Eda Novak To se fakt směju jaký jsme podvodníci :D

0 Citovat

Tak já jsem neuspěla. Přehazovali si mě jako horký brambor a prý posun jen o těch 14 dní 

0 Citovat

Znova zkusit!

0 Citovat

A jak na ně? Chtěli jinak doplatek. A já, že chci mluvit se supervisorem. Tak prý OK, že mu můžu volat, ale že se nedozvíme nic nového.

0 Citovat

Už jsou jednoduše unavení a takových vykuků už mají prostě dost. Zkus to zítra ráno :-) Pokud to nepůjde, mají zřejmě nové instrukce a  je po srandě.

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Očekávám zopakování podobné situace u Jordánska.

Btw on není zákaz letů do Izraele? 🤪

Proč zrovna v Jordánsku??

0 Citovat

Já si myslím, že je to jen otázka toho, na koho narazíš. Viz můj případ. Takže zkoušet znovu, jak radí JV, dokud to u někoho neprojde. Myslím, že víc pokusů než 2 zatím nikdo nepotřeboval.

0 Citovat

Mám rezervaci, která se z půlky proletělo a let zpátky zrušený (Maroko, co jsem fakt chtěl letět). Existuje nějaký způsob, jak přimět agenta změnit let zpátky na jinou trasu v rámci 14 dnů? Zkoušel jsem to a neuspěl jsem. Na daném letu je klikátko na výběr letu rozbité a nejde spustit. Zatím jeden argumentoval, že na zpátečním letu nejde mít tři země. Nejsmutnější je, že včera klikátko fungovalo.

Koukal jsem i do kódu a odkaz tam chybí. Jsou tam jen skriptové parametry. + Mám separátní OW letenku pro další osobu. Tam klikátko nefunguje taky, ale přes chat by to změnit jít mělo. 

0