OK plus

Napsal David Eiselt 2012-03-25T19:32:42+02:00 ve fóru Frequent flyer programy

Bonus 50.000 milí k založení Citi ČSA kreditní kartě. Za tuto sumu můžete např. využít bonusovou letenku na Hawai.

Více info: https://www.citibank.com/czech/personal ... cc_csa.htm

s timhle se da celkem slusne vyjebat,prakticky se da letat kamkoli zadarmo a nestoji vas to ani korunu.ted uz davaji jen 20tis. mil,ale ostatni neni problem behem chvilky nasbirat a neni potreba utracet sve penize.

Kdy se ty míle přičtou prosím? Letenky mám zaplacené a potvrzené ale nikde nic... Díky

O jake letenky se jedna?

Jsou to letenky od Alitalie do NY. Kupoval jsem je na konci srpna a letíme za týden. Psal jsem ale email na Alitalii a dostal jsem potvrzení, že ty čísla účtů jsou zadané dobře. Chceš vypsat přesně lety?

Tak to je vse v poradku. Mile se nacitaji az proletis ty lety. Jediny co bys sem mohl dat, je tarifni trida - najdes ji kdyz se kouknes na tu rezervaci na strankach alitalie nebo u saudu.
Nekdo pry totiz nema tarif, ktery pridava mile.

Jen pro jistotu, vzdy kdyz letis, tak katricku / cislo programu davej i u check inu. Mnohdy se to automaticky neudela a pak se mile neprictou.

Letím poprvé někam dál a tak přesně nevím, co to je tarifní třída? Já jsem kontroloval letenky na My booking. U saudu nevím co znamená? A na tom booking ty všechny lety začínají AZ, jestli myslíš toto.
A jinak checkin jsem ještě nedělal. Na oficiál stránkách to nejde a zjistil jsem, že se checkin dělá až na letišti před odletem. Prý příjdu s pasem na přepážku Alitalia a ti mně letenky vytisknou... Doufám že se nepletu...
Jinak díky za informace smiley

Mrkni k saudům a úplně vpravo je kolonka "Fare Class", tak napiš jaký písmena tam máš. Já mám S,S,L tzn. že za lety PRG-MXP a MXP-JFK dostanu u ČSA 50% mil, ale za Lkový status nic nedostanu, takže na letišti v JFK předložím kartičku od Delty smiley tam je 100%, ale bonus je v dáááli.

Jinak k letům do USA online check-in neuděláš, tam jsou kontroly přísnější, alespoň na oko.

Zdravím, mám dotaz ohledně načtení mil na OK PLUS. Před letem s ČSA jsem si založil konto OK plus, ale při koupi letenky jsem zapomněl zadat číslo konta, a tak nemám na kontě míle. dá se to nějak dodatečně udělat, aby se mi přičetly?
díky

Ahoj, nevím jak je to s bonusem za nákup přes stránky ČSA (1.000 mil), ale klasicky předlož kartičku (číslo OKP) na přepážce u odbavení a oni tě do systému dodají. Vše by pak mělo projít bez chyb smiley Obdržíš 2.000 mil za založení členství, míle za let (pokud jsou) a případně i bonusové míle za destinaci.

Případně zkus mrknout do rezervace, zde by mělo jít také číslo doplnit.

Tak se přihlaš do OK Plus a tam je někde reklamace mílí - online formulář. Ale tuším, že je tam nějaký časový limit do kdy lze podat žádost.

ZA PRG-MXP určitě míle do OK Plus nedostaneš. Tuto trasu operuje totiž společnost Air One, která není členem Sky Teamu. Míle za tento let obdržíš pouze do FFP Alitalie.

Je přeci jedno s kým ve skutečnosti letíš, rozhodující je, od koho máš letenku. A dle tarifu S, máš nárok na míle do OK Plus.

Pokud bych měl letenku od AirOne, tak tam nic nedostanu - to souhlasím.

V tomhle Dave nemáš pravdu. Není rozhodující, u koho si letenku koupil. Přidělování mil se řídí podle operující společnosti, ne prodejce. A u Airone se přičtou míle jen a pouze do FFP Alitalie.

Takže pokud jsem zakoupil přes Alitalii letenku, ale let bude operovaný Deltou - budou se mi přičítat míle dle tabulky pro Deltu ?

Ano, ČSA mají pro všechny letecké partnery vypsané míle za prolet jednotlivých segmentů. Pokud let koupíš u Alitalie a bude ho operovat Delta, načtou se ti míle podle tabulky pro Deltu.

Tak díky smiley zase jsem o něco moudřejší.

smiley tak se kluci dohodněte... Já to rozlousknu až v březnu.

Letím v třídě S, za což bych míle dostat měl.

A máš letenku koupenou pod kódem AZ ?

Pokud ano a máš třídu "S", měl by jsi dostat 50% z proletěných mil.

EDIT: Nicméně já letěl třídou "G" pod kódem AZ (PRG-PSA-PRG operováno Air One), nejprve se míle připočetly za první segment a za druhý nikoliv. Tak jsem napsal do ČSA, poslal jsem jim všechny potřebné dokumenty a oni jen dodali, že za třídu "G" se mi pod kódem AZ nic nenačte. A ještě ke všemu, mi smazali i ty míle za první segment smiley. (Třída G je z načítání mil pod kódem AZ do OK PLUS vyloučena).

smiley Tak to já zase letěl PRG - FCO - JFK a dostal jsem míle jak do OK Plus, tak i do Delty smiley

No, na rozdíl od tebe jsem jim nepsal o načtení zpáteční cesty smiley (zapomněl jsem předložit kartičku! smiley )

smiley tak to je vskutku dobrá nabídka.. Zajímalo by mne podle čeho budou zájemce prosívat.

Pánové,

potvrzuji že tento výrok je nepravdivý:

===
oc_balor:
Ano, ČSA mají pro všechny letecké partnery vypsané míle za prolet jednotlivých segmentů. Pokud let koupíš u Alitalie a bude ho operovat Delta, načtou se ti míle podle tabulky pro Deltu.

==-

Míle se načítají podle kódu dopravce na letence a ne podle operujícího dopravce:

Příklad: Letím s letenkou delty, tj. DLXXXX na trase LAX-CDG s Airbusem A380 Air France. Načítám míle dle tabulky Delty, která dává i za discounted economy vždy 100% mil.

Co se týče Alitalie, tak za S dostanete 50% mil. Já např. mám jeden segment MIA-FCO u AZ ve W, což tě opravňuje rovněž načerpat 50% mil.

No ale to musí chtít právě každej.. Tak podle čeho to vybíraj smiley

Tak pak nahoď nějaký foto-report.. Jsem zvědav jak to mají ti poláci vymazlený.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!