Ahoj, je možné přepravovat potraviny v kabinovém zavazadle? Kamarád se semnou hádá, že to není možné, ale já nikde nenalezl, že by to bylo zakázané. Díky PS cestujeme do Londýna .

Přeprava potravin v kabinovém zavazadle

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

8 reakcí

Ahoj, je možné přepravovat potraviny v kabinovém zavazadle? Kamarád se semnou hádá, že to není možné, ale já nikde nenalezl, že by to bylo zakázané. Díky

PS cestujeme do Londýna

0

Nikdy som s tym nemal problem, a to stale ked cestujem len s prirucnym si nosim nejake sladkosti, pecivo ani z reznom nebol problem smiley no bratovi sa raz stalo, ze mu potraviny vyhodili... skor moze byt problem s nejakymi pastekami ktore mozu povazovat za tekutinu... napriklad na island sme leteli cez londyn a niesli sme niekolko sackov dehydrovanej stravy v prirucnej a nebol problem

0 Citovat

Dokonce i v Londýně mají samoobsluhy s potravinami, takže pro tradiční českou úchylku jakou je paštikářství není duvod.

0 Citovat

Nikdy jsme neměli problém s pečivem, ovocem, pytlíky s polívkou, cukrovinkami.... Problém můžou být zmiňované paštiky a podobně, pozor na marmelády a další věci které mají "tekuté nebo gelové skupenství".

0 Citovat

Potraviny nepatří mezi zakázané předměty, vyjma tekutých (jogurty, přesnídávky). Ty se mohou přepravovat pouze s limitem 100 ml.

0 Citovat

Jak říkají ostatní, pokud nejsou potraviny tekuté, tak žádný problém. Potom když už člověk vyjede mimo Evropu, tak může být problém s výrobky z masa, ovocem, nebo zeleninou.. ale to až při příjezdu, takže pokud to spořádáš při letu, tak v pohodě smiley

0 Citovat

Díky všem za info, šlo mi hlavně o pečivo. A pro rejpaly, paštiky nejím a nemám problém si něco v Londýně koupit, ale když přiletím, nechce se mi hned hledat supermarket. smiley

0 Citovat

Paštikářství nesouvisí s pojídáním paštik jako takových, ale s fenoménem českých koupáků, kteří léto co léto transportují tuny konzerv a řízků do Chorvatska k nemalému pobavení domorodců. Generace jejich dětí to posunula dál a teď pašuje uherák, tatranky a čínské polívky letecky až do Austrálie a nejspíš i rejži do Thajska

http://www.cuketka.cz/forum/topic.php?id=2294

0 Citovat

Někde na letišti jsem před kontrolami příručních zavazadel viděla i zákaz přepravy ovoce. A například před cestou na Havaj nás v letadle z L.A. informovali o tom, že si odtamtud nesmíme žádné ovoce kromě ananasu odvést. Ale konkrétně když jsem letěla do Londýna, tak jsem měla v příručáku nějaké ovoce a problém nebyl. Jo a náhodou jsem tam měla i paštiku smiley a kontrolou prošla také bez problému. S pečivem problém mít určitě nebudou smiley

0
8 reakcí