Easyjet letenky a zavazadla

Napsal David b 2015-01-03T17:59:26+01:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
6 odpovědí

Ahoj.V létě poletím do Sardinie a našel jsem letenky s easyjet PRG-MXP-OLB a zpět, ale nenabízí se to jako jedna letenka,takže bych musel kupovat dvě zpáteční letenky.Chtěl bych se zeptat, jestli se to dá koupit jako jedna přestupní letenka a pokud ne, tak jestli se dá nějak zařídit, abych si při přestupu v Miláně nemusel znovu odbavovat zavazadla.Děkuji za odpověď.

Odpovedi na tvé dvě otázky jsou jednoduché: 1. Nedá 2. Nedá smiley

Easy Jet je klasická nízkonakladovka.
To znamená, že se každý let považuje za samostatný a u každého úseku si musíš zavazadlo znovu odbavit a pak zase vyzvednout.
Pokud máš zpoždění a nestihneš dálší úsek letu, nikdo na tebe nepočká a ani se o tebe nebude starat.
Všechny úseky se dají koupit na jednou, když zadáš první zpáteční letenku Praha-Malpenza a zpět je tam i tlačtko přidat další let.
Jedinou výhodou je, že zaoplatíš jen jeden poplatek za vystavení letenky / je zahrnut v ceně - nevypisuje se zvlášť/, jinak jsou to ve zkušenosti čtyři samostatné letenky.
Nezapomeň, že k letence máš jen jedno příruční zavazadlo 55x45x25. Odbavené zavazadlo si musíš dokoupit.
V.

Tak, tak. Přesně, jak je napsáno. My letěli podobný routing, PRG-MXP-OLB a zpátky AHO-MXP-PRG, a měli jsme spíše opačný problém s nuděním se na Malpense, takže bych se času na přestup nebál (pokud nezměnili letový řád, tak přílet do MXP byl někdy okolo 13:50 a odlet někdy po 18h), zpátky to bylo podobné. Samozřejmě platí, že si dávej pozor na každý centrimetr příručního zavazadla, v Praze to hodně řešili při našem posledním letu, hmotnost se naopak u EZY neřeší vůbec. P.S. my za ten routing z Prahy na Sardinii a zpět platili celkem cca 3200 Kč/os. bez odbavení zavazadel, to jen pro představu ať víš, za kolik se dá sehnat.

Zdravím. Chcem sa opýtať, či je možné vziať si so sebou ako príručnú batožinu zloženú kovovú kolobežku (pokiaľ neprekračuje povolené rozmery). Vďaka.

Chtěl bych se zeptat, jestli může představovat problém v odbaveném zavazadle přeprava domácí slivovice ve skle bez etikety a kolku (v schengenském prostoru)?

nie, len si to dobre zabal, nech sa to nerozbije smiley

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!