Brno (BRQ)

Založil před 11 lety David Eiselt ve fóru Letiště

Jak říkali dnes v rádiu, to už bude nějaký komplot, chtějí Brno prostě izolovat, odříznout.

Letiště ořezává lety, D1 je čím dál horší, vlakové nádraží taky v rozkladu... :D
0 Citovat

Mikir, oni nechávali cenu 250,- skoro pořad. S tou cenou prakticky nehybali. Za 47k na jeden let nezaplatí pomalu nic. Vem si, kolik stojí přelet nad územím... palivo, posádku a jsi v červených číslech a to jsi ani neodstartoval. 

0 Citovat

Ale mikir to píše v podstatě správně, jen z opačného úhlu. Dražší letenky můžeš prodávat tam, kde je poptávka, která zaplní většinu letadla. Jestli jsou lety obsazené z 1/3 při ceně 10 Euro, tak prostě poptávka není. Zvýšení ceny odradí i většinu z té 1/3 a pár jednotlivců, kteří kupují na poslední chvíli bez ohledu na cenu, to nezachrání.

Je to stejný příběh jako Ostrava, Pardubice, Karlovy Vary, České Budějovice. Na jedné straně je malá spádová oblast se slabší kupní silou a omezená nabídka letů a na druhé straně jsou snadno dostupná letiště s širokou nabídkou (Vídeň, Katovice, Praha), která většinu poptávky stejně stáhnou k sobě.

Na nějaký obrat by bylo nutné postavit velké letiště, provozovat desítky letů denně a přetáhnout lidi z těch velkých letišť. To by stálo desítky nebo stovky miliard. A ten bod zlomu je tak daleko, že to je utopie.

Tak se utrácí o pár řádů méně, ale vlastně je to plýtvání, protože dobrého výsledku z principu dosáhnout nelze. Jen si za veřejné peníze pár místních politiků honí triko a někdo si z toho něco odkloní pro sebe. 

0 Citovat

Velkolepý plán na příští sezónu:

https://brnensky.denik.cz/zpravy...deira.html

0 Citovat

Jsou to chartery a Čedok na 99% bude prodávat pouze zájezdy. 

1 Citovat

Přesně tak, píšou to hned v první větě.

0 Citovat

I když bych to velmi přivítal (mám to do Brna blízko), tak se moc nebojím, že by kromě charterů (proti kterým nic nemám) nabídlo nějaké zajímavé pravidelné linky. Konkurence v okolí je velká - Vídeň, Praha, Polsko, trochu i Bratislava.

0 Citovat

A co jako? Tak si koupí zájezd, když bude chtít letět z Brna. Pokud bude dobrá cena v nějaké akci, klidně do toho pujdu 😉. Jenom teda ten salonek a SW mě trochu  odrazují 😄. Ale nějaký last minute za fajnovou cenu do pěkného hotelu by mě možná přesvědčil. 

1 Citovat

Jasně, já to nemyslel vůči zájezdům zle.
Jen jsem nabyl dojmu, že avizovatel akce to pojal jako super zprávu o normál necharterových spojeních.
Pokud se brněnskému letišti podaří díky charterům zvýšit vytížení, třeba přibyde i jedna, dvě klasické linky. 

1 Citovat

ked mozu lietat chartre z Piestan, mozu aj z Brna :D

0 Citovat

Vcera let z  Brna na Stansted,pokud by meli treba alespon Bergamo jako drive,nebo jinou nabidku Byvala i Barcelona Girona tak urcite by zajem stoupnul  Bohuzel krome neprijemneho Stanstedu  a chaterovyh letu nic ,stejne jako Ostrava Pardubice taky jen Alicante pritom potencial by byl na vic

0