Množí se nám tu dotazy na nákup letenek skrze pofiderní společnosti, které nachází světlo světa jen díky agregátorům jako je kayak, skyscanner či momondo. Portály typu gotogate, viajar, rumbo, tripsta, edreams atd, k nákupu NEDOPORUČUJI! Proč jsou levnější? Levnější jsou jen zdánlivě, většinou se na přední pozici ve srovnávači dostanou podstřelením ceny na kreditní kartu, kterou vlastní mizivé procento uživatelů. Ostatní karty pak bývají s tučným příplatkem. Někdy jsou letenky skutečně levnější, cca o 2 až 3 sta korun, pokud budeme uvažovat nulovou ztrátu na kurzovém přepočtu. Proč nechci ušetřit 200 korun za letenku? Dané společnosti zcela postrádají jakýkoliv klientský přístup, včetně podpory. - v případě změny letenky musíte vše řešit s prodávající agenturou (let. společnost vám nepomůže, neprodala letenku) - servis agentur není v českém jazyce, mnohdy hovoříte indskou angličtinou - servis je jen v určený čas a mimo víkendy - za infolinku se platí poplatek operátorovi při volání do zahraničí + bývají zpoplatněny samotné infolinky - neposílá se info o změně letu či zrušení (neplatí vždy) - vrácení peněz v případě zrušení letenek není automatické, je zdlouhavé a nejisté! - při zrušení letu vám účtují poplatky za vrácení peněz (neprávem, ale jinak než soudně je zpět nezískáte) - koupě chybného tarifu je 50:50, pokud je rezervace zrušena, vztahují se na ní předchozí problémy Nebudete první, kdo bude potřebovat řešit problém s letenkou na druhé straně planety a jako na potvoru v Evropě je noc a tím pádem se nikomu nedovoláte. Ba nebudete ani první, když vám díky špatné ceně stornují letenku a peníze vám nebudou 3 měsíce vráceny. Recenze: https://www.trustpilot.com/review/fluege.de Kdy mohu letenky i přesto koupit na těchto portálech? Naleznete-li chybu, která dovolí snížit letenku ne o pár stovek, ale tisícovek. Pak samozřejmě převažují výhody nad nevýhodami a váha mění pozice. Nebo jsem natolik zkušený cestovatel, že mne ani ind se slovníkem v ruce dostupný 6 hodin denně od pondělí do čtvrtka nezastaví. Koho tedy zvolit? Jediný kdo nabízí 24 hodinovou podporu včetně pobočky na letišti nonstop je náš partner Student Agency (http://letenky.cestujlevne.com). Doporučit se samozřejmě může i Letuška, Expedia, eBookers a další velcí hráči na trhu. .

Proč nechci ušetřit 200,- na letence?

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

Vcera som prvy krat kupil jednu letenku cez air-vekslakov a akosi nechapem ako to u nich funguje. Niektore lety aegeanu+olympic air mali za nizsiu cenu ako samotny prepravca, potom tam boli kombinacie ktore prepravcovia oficialne neponukali, ale dali sa vyskladat ak si clovek kupil samostatnu letenku u aegeanu a samostatnu u olympic air ... no a jeden taky mix mi predal aj vekslak za tretinu ceny suctu leteniek na strankach dopravcov smiley Etickety dosli a su aj confirmed na checkmytrip, zaujimave finty toto smiley

0 Citovat

tak to kombinacia viacerych faktorov - ak by si siel priamo cez nich a bol neskuseny, urcite naklikas rozne poistky, pouzijes "zlu" kartu a vyjde to nakoniec viacej. A potom preco to je lacnejsie? Lebo sa ukazu na prvom mieste vo vyhladavacoh smiley Ale len pri splneni roznych podmienok, ako obskurna platobna karta smiley
No a to, ze sa daju rozne kombinacie nakombinovat, ktore ani letecka spolocnost neponuka, to je skor dane tym obchodnym kanalom a co dovoli GDS.

0 Citovat

Na Aegean jsou super. Hledám teď hlavně přes Momondo a tam to najde zajímavé kombinace pro Aegean s různě dlouhýma přestupama. Klidně i 24 hodin v Athénách. Celkem se dá najít plno zajímavých letenek po evropě a jsou z toho i slušné míle do Turkish Miles&Smiles.

0 Citovat

aegean a ukrajinci, moje srdcovky smiley

0 Citovat

Chlapci, príde rybár k rybároví a hovorí - takého kapra som chytil pred týždňom, že neuveríš. To tý čo to zverejnia v Rybárovi sa môžu skryť. A pred včerom štuka parádna, dlhá ako nohy Verešovej, a dnes som ti bol zase a ešte väčší kapor, ked nemal aspon 29,5kg, tak nech nejem dnes.
A ten druhý rybár hovorí - Si borec. Tak ešte 1 poldeci na teba, to musíme oslavíť.

0 Citovat

@Lucx: flugladen.de ... napr. na 17. septembra sa dala taka letenka za 32 € - 8:00 odlet z Heraklionu do Thesalonik, potom vecer o 23:00 odlet z Thesalonik do Aten, druhy den 15:50 odlet do Budapesti. Tusim 11. Septembra ide kupit za 26€ s Wizzom Budapest - Heraklion ... dovolenka za facku smiley

0 Citovat

I mistr tesař.... smiley smiley

0 Citovat

Aj mna by zaujimali odpovede na tieto otazky smiley Hrabem sa dalej v letenkach od vekslakov, nasiel som dalsiu pre mna zaujimavu kombinaciu s Aegeanom, ale neni mi jasne ako to v tomto biznise funguje smiley Vpodstate uz mam nedavno kupene lety registrovane u Aegeanu, ich system mi dovoluje prebookovat let alebo aj dokupit batozinu, takze k comu mi je este flugladen? alebo vsetko musi ist stale cez sprostredkovatela a on prebera zodpovednost aj za pripadne zmeny ci problemy?

0 Citovat

Kamarád kupoval letenku se Smartwings z Ostravy do Dubrovníku na Tripsta (nebo něčem podobném), letenky Smartwings zrušily (do dané destinace přestali létat). Po několika urgencích a cca 8-10 měsících mu peníze z Tripsta vrátili na účet. Děsivá zkušenost.

Navíc bych se obával, že tyto pochybné servery ani klienta neinformují, pokud dojde ke změně letu, takže se může stát, že na letiště přijedete a odlet byl změněn na jiný čas/den a letadlo již odlětělo = jste bez jakékoliv náhrady.

0 Citovat

Kajícně se přiznávám, že občas využiji tyto prodejce, pokud je tam jednak úspora a případné riziko mě nějak neohrozí (ostatně asi jako většina cestovatelů smiley
Nejhorší zkušenost - o 20 parníků v čele je eDreams a naopak velmi dobrou zkušenost mám dlouhodobě s bravofly/rumbo a asi nejlepší vůbec s airtickets24. Tam jsem si připadal jak se supportem s Platinum Card smiley

0 Citovat

Naopak Ryan je zlatý, co se týkalo a částečně ještě týká možností smiley
Poslední nákup viewtopic.php?f=52&t=2317&start=150#p34688

0 Citovat

nikde jsem nenašel vlákno ke zdejšímu galileu, tak to hodím sem (prosbu).

prosím o doplnění (jestli je to ve Vašich silách) letiště MZG Magong Airport

dík

0 Citovat

Ahoj.
Jen bych potřeboval vědět, jestli to půjde doplnit to letiště do GDS zdejšího nebo ne.

Děkuji smiley

0 Citovat

V novém CL bych uvítal wiki stránku s přehledem a kategorizací všech vyhledávačů a prodejců. A ideálně také hodnocením či komentáři. Po loňských zkušenostech vím, že záleží, u koho letenku koupím. Ale až budu zase něco kupovat a uvidím 15 prodejců, nemám šanci je googlovat, kdo je jak seriózní. Přehledová tabulka by hodně pomohla.

0 Citovat

A jedna, doufám že dobrá, zpráva: https://www.rockawaycapital.com/cs/2016 ... -v-evrope/

Investiční skupina Rockaway dnes oznámila, že podepsala dohodu o koupi portálů cestovního ruchu z portfolia německé společnosti Unister. Součástí transakce, na které se spolu s Rockaway podílí skupina CEFC, je největší německá online cestovní agentura ab-in-den-urlaub.de (AIDU) a online prodejce letenek fluege.de. Ve společném portfoliu Rockaway a CEFC už figuruje cestovní agentura Invia, působící na čtyřech trzích.

0 Citovat

Předchozí vlastník nebyl zrovna populární, jde to dohledat. Zákaznický servis byl mizerný. Když se spojí s Invií, je naděje, že se zlepší. A třeba bude i v češtině. Já se třeba nedokázal dostat přes automat v němčině k živému operátorovi.

0 Citovat

Jeden rychlodotaz (chce rezervovat co nejdříve):

- víte jak je to s prostředním jménem při rezervaci?

Jedná se o cizince, tzn to prostřední jméno má napsané v cestovním pasu.


Ale jsou jen dvě políčka jmeno a prijmeni


a) napsat to oboje do jmena
b) vubec tam to prostedni jmeno neuvadet i kdyz ho ma v cestonim pase uvedeno.

Díky

0 Citovat

Určitě možnost a), tak aby se kompletní údaje na letence shodovaly s údaji v pase (drobnosti jako chybějící mezera mezi dvěma jmény, pokud to systém prodejce spojí, vadit nebude, ale kompletní chybějící jméno by vadit mohlo). Sám jsem to tak několikrát dělal.

0 Citovat

vseobecne by tam malo byt to co je v pase, aj ked co pozeram nejake skusenosti, niekto nedava stredne meno vobec.
Ososbne by som dal do kolonky NAME: krstne meno a stredne meno a do SURNAME/FAMILY NAME: priezvisko, ale urcite sa nic nestane ak sa da stredne meno spolu s priezviskom. Ved kolko krat sa stane, ze meno priezvisko je prehodene a nic sa nedeje.

0 Citovat

Dává se jen 1. jméno a příjmení. Indové mají třeba 6 jmen smiley ale určitě v tomto případě nebude vadit ani varianta tu zmíněná.

0 Citovat

Never ending story... Neinformování o zrušeném letu a následná tahanice a ukazování na viníka.


gotogate-zruseny-let.png

0 Citovat

do not GO TO GATE

0 Citovat

Ja to robim tak isto :) vzdy ked idem niekam dalej ako do europy tak pelikan :) vzdy je cca o 20-40€ drahsie, ale uz sa mi par krat stalo, ze trebalo nieco menit a podobne a so slovakom sa lepsie dohodnes ako s niekym niekde v spanielsku japonsku a podobne :D tak isto ubytko len booking hotels a hoteltonight :D

0 Citovat

A není řešením obav ze změn letu aplikace Check my trip?

0 Citovat

No hej,check my trip upozorní,ale čo keď letecká spoločnosť zruší let, treba prebojovať,ale zrazu OTA ticho

0