Množí se nám tu dotazy na nákup letenek skrze pofiderní společnosti, které nachází světlo světa jen díky agregátorům jako je kayak, skyscanner či momondo. Portály typu gotogate, viajar, rumbo, tripsta, edreams atd, k nákupu NEDOPORUČUJI! Proč jsou levnější? Levnější jsou jen zdánlivě, většinou se na přední pozici ve srovnávači dostanou podstřelením ceny na kreditní kartu, kterou vlastní mizivé procento uživatelů. Ostatní karty pak bývají s tučným příplatkem. Někdy jsou letenky skutečně levnější, cca o 2 až 3 sta korun, pokud budeme uvažovat nulovou ztrátu na kurzovém přepočtu. Proč nechci ušetřit 200 korun za letenku? Dané společnosti zcela postrádají jakýkoliv klientský přístup, včetně podpory. - v případě změny letenky musíte vše řešit s prodávající agenturou (let. společnost vám nepomůže, neprodala letenku) - servis agentur není v českém jazyce, mnohdy hovoříte indskou angličtinou - servis je jen v určený čas a mimo víkendy - za infolinku se platí poplatek operátorovi při volání do zahraničí + bývají zpoplatněny samotné infolinky - neposílá se info o změně letu či zrušení (neplatí vždy) - vrácení peněz v případě zrušení letenek není automatické, je zdlouhavé a nejisté! - při zrušení letu vám účtují poplatky za vrácení peněz (neprávem, ale jinak než soudně je zpět nezískáte) - koupě chybného tarifu je 50:50, pokud je rezervace zrušena, vztahují se na ní předchozí problémy Nebudete první, kdo bude potřebovat řešit problém s letenkou na druhé straně planety a jako na potvoru v Evropě je noc a tím pádem se nikomu nedovoláte. Ba nebudete ani první, když vám díky špatné ceně stornují letenku a peníze vám nebudou 3 měsíce vráceny. Recenze: https://www.trustpilot.com/review/fluege.de Kdy mohu letenky i přesto koupit na těchto portálech? Naleznete-li chybu, která dovolí snížit letenku ne o pár stovek, ale tisícovek. Pak samozřejmě převažují výhody nad nevýhodami a váha mění pozice. Nebo jsem natolik zkušený cestovatel, že mne ani ind se slovníkem v ruce dostupný 6 hodin denně od pondělí do čtvrtka nezastaví. Koho tedy zvolit? Jediný kdo nabízí 24 hodinovou podporu včetně pobočky na letišti nonstop je náš partner Student Agency (http://letenky.cestujlevne.com). Doporučit se samozřejmě může i Letuška, Expedia, eBookers a další velcí hráči na trhu. .

Proč nechci ušetřit 200,- na letence?

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

David Eiselt napsal(a):

Tak mi dnes banka zamítla reklamaci, ale stále se ještě řeší chargeback skrze karetní společnost... Nicméně vyhlídky mizivé :) Travelgenio a -43 €...

https://evropskyspotrebitel.cz/ stačí popsat problém, doložit nejlíp nějakej screen a do měsíce budou koruny zpátky...vyzkoušeno na airline-direct.de :-D

0 Citovat

Vyzkouším, díky... Jojo, AZ v C.

0 Citovat

To je zajímavý...jakou máš banku? ČSOB mi to normálně vrátilo.

0 Citovat

Vážení cestovatelé, chtěla bych vás požádat o radu.

Přes OTA agenturu jsem před 3 měsíci zakoupila ( za výhodnou cenu) jimi nabizené letenky pro 3 čl. rodinu DXB-SIN ve třídě FIRST.

Mám na emailu potvrzenou elektronickou letenku , kde stojí :

Aerolinka: Singapore Airlines

Flight no .: 494

Served: SQ

Class: First

Když jsem letenku kontrolovala v manage booking je ve třídě Premium economy.

Kontaktovala jsem OTA agenturu, ta cca 4 dny dělala že neví co po nich chci a poté mi slečna začala vysvětlovat že v SA je Premium E označována jako FIRST.... Posleze zacla že je to chyba systému a že mi vrátí penize a že mi jinak nemuže pomoci a zavěsila . Od té doby se tam nemohu dovolat.

Mám letet přesně za týden .

Moje otázka zní : mám kontaktovat přímo leteckou společnost Singapore A nebo je to zbytečné?

Shrnu problém : mám zakoupenou a na emailu potvrzenou knihovací třídu FIRTS i na el letence .

V originalních web stránkách SA v manage booking letenka figuruje jako Premium economy.

Mohli by jste mi prosim nekdo poradit jak mám dále postupovat a jestli mám vůbec nějakou šanci uspět s reklamací a u koho zda u OTA nebo u letecké společnosti ? Vztahuje se na to reklamace o snížení knihovací třídy ?

Ptám se ještě na to kdybych to neřešila a prostě se s touto el letenkou do FIRST dostavila k odletu ?

děkuji předem za odpoved

0 Citovat

Na webových stránkách SA... jako Student Agency?

Směrodatnou je asi knihovací třída na kterou byla letenka vystavena, u SQ je první třída A a F. Identifikace knihovací třídy najdete na elektronické letence.

Odpověď na ostatní dotazy najdete v názvu tohoto vlákna. Věci jste měla řešit okamžitě po vystavení letenky.

0 Citovat

SA bude předpokládám zkratka pro Singapore Airlines. Jinak jak píše Petr, pokud se jednalo o tak výhodnou cenu, tak ještě před koupí bych si zkontroloval bookovací třídu.

Se Singapore nevyřešíš nic, nebudou s Tebou komunikovat, pokud je letenka kopena přes OTA

Co je v mailu od OTA je irelevantní, rozhodující je bookavací třída.

Reklamace je možná maximálně u OTA, jelikož s tím jsi uzavřela smluvní vztah, nicméně mám obavy, že max. co lze získat je to, co už nabídli při prvním kontaktu, tedy vrácení peněz, o což bych požádal a byl o zkušenost chytřejší, že v případě podezřele levných letenek je třeba kontrolovat booking class. Velmi těžko by jsi sama našla error letenku ve first bez toho, aby to proběhlo světem...

0 Citovat

Opět další díl oblíbeného seriálu "Bolek i Lolek na wakacjach". Promiň, ale tak nějak mně nepřipadáš jako protřelý lovec letenek, pokud nedovedeš ani použít správné IATA code. Pokud by to bylo reálné, už dávno by si o tom štěbetali všichni vrabčáci minimálně našich severních sousedů:-) Tohle je klasická chybka OTA nebo možná i trochu jejich nefér promotion a hejling.

Jak píše Petr76 a eremi, s SQ nic nenaděláš a obávám se, že s OTA také nic, většinou toto mají dobře ošetřené, tedy něco ve smyslu, že nepřebírají odpovědnost za škody vzniklé z jejich webových stránek atd. Výhra bude, pokud to stornují a vrátí peníze. Otázka je, zda to pro Tebe něco řeší.

Vždycky, pokud je nějaký podezřelý tarif, chce to ověřit! Bývalý kolega takto letěl v C do Thajska. samozřejmě to byla klasická holzklasse a ještě s šíleným routingem, ale nevěřil a žil v tom, že zrovna on objevil Ameriku:-)

0 Citovat

Když se vrátím k jádru tohoto téma, tak myslím, že se každou letenku vyplatí před nákupem projet na skyscanneru. Rozdíl v ceně u longhaulů není 200 Kč, ale kolem 1000 Kč/os a lepší ceny se dá mnohdy dosáhnout u osvědčených prodejců. Zajímavé je, že dlouhodobě jako jedno z nejdražších vychází Kiwi.

0 Citovat

Děkuji za odpovědi a rady. Ano jsem o zkušenost chytřejší .

Rozhodně nejsem "žádný protřelý lovec". Prostě byla na webu tato nabídka a já jsem jí koupila.

Poslali mi itineřář cesty kde je napsáno : Tento itinerář je zároveň elektronickou letenkou.

IATA ani pismeno knihovací třídy tam uvedeno není, booking class jsem neověřovala.( moje blbost ).

Naštěstí je ta cena na Vánoce slušná i pro Premium economy . Kupováno přes OTA se sídlem v PL, komunikace otřesná .

0 Citovat

Zajímavý, jaká je nakonec cena co platili?

0 Citovat

58 euro je na potvrdeni od Ryanairu, mne strhlo znovu iba 2 eura.

0 Citovat

tonic napsal(a):

58 euro je na potvrdeni od Ryanairu, mne strhlo znovu iba 2 eura.

jakou kartou jsi rumboval? Ten Edreams mi vždycky přijde jako takový rébus.....

0 Citovat

SZ, uz toho moc nie je, tak je to pomaly ako fueldump :D

0 Citovat

aj my chceme vedieť takéto travelhacky :D

0 Citovat

napisem sikovny ebook za 29,90 :D

0 Citovat

Kopírujeme, recyklujeme ... :)

https://travelhacker.blog/tieto-...e-letenky/

0 Citovat

Klasika, navštívim Seychely, Zanzibar,Sri Lanku a Bali a dookola recyklujem. Do toho vykradnem fóra a hneď môžem pýtať 77 euro za workshop. S podnesterskom a košickom by som až tak neprezradil :D

0 Citovat

Stará známa vec, na ľudskej hlúposti, príp. neinformovanosti sa najlepšie zarába.

0 Citovat

Máte někdo zkušenosti s Vayama? Je možný tam najít letenky do KTM s FlyDubai za 341 $ na září (one-way, 20h), což mi přijde jako dobrá cena. Nerad bych se spálil, ale oproti jiným stránkám jsou ty letenky asi o litra levnější, což by se vyplatilo za menší riziko. Za větší ne. :)


Na trustpilot mají 7,1/10, což je dobrý, ale vím, že není těžký tyhle hodnocení nějak zmanipulovat.


Tak teď ještě koukám, že přes budgetair jsou za 249 GBP, což podle kurzu je ještě o něco levnější.

0 Citovat

Já jsem u nich před pár lety kupoval PRG-DAR a ZNZ-PRG, nepotřeboval jsem s nimi nic řešit ani měnit, takže za mě v pohodě.

Otázka je spíš jaký mají support a jestli účtují nějaké extra poplatky za změny, to ale já nevim.

0 Citovat

velmi zaujimava - pozitivna skusenost s Edreams.

Podarilo sa mi "zrumbovat" 2 letenky s Ryanairom z Burgasu do Krakova v hodnote 26 euro na 2 eura. Platba prebehla, potvrdenie z edreams prislo, ale neprisli booking codes z Ryanair ako to zvycajne chodi do par minut. Platbu medzitym vratilo. Preslo 24 hodin, napisal som cez formular na edreams nech skontroluju rezervaciu a prislo mi info, ze mam zavolat na ich cislo +34 934920534 (spanielske, lokal). Tak som zavolal, zdvihol to Ind a ze tiez to vidi len v processing. Tak ze mam skusit o 24 hodin neskor. Povedal som mu, ze medzitym letenky stupli na ovela vyssiu cenu (na Ryanair uz na 29 euro osoba - t.j. 58 euro spolu), ale on ze nemam sa bat, ze to oni to nejak doriesia. No a dnes rano mi prisiel email s Ryanair travel itinerary :)

0 Citovat

Záleží na plánech a časové flexibilitě. FlyDubai poměrně často mění spoje a časy letů, otázkou je na kolik jsi připravený toto řešit s těmito OTA, až tě oni budou fakovat...

0 Citovat

Flexibilita je asi taková, že +-1/2 dny by se nic asi nestalo. Akorát teď si čtu recenze na flydubai a budu si to muset ještě promyslet. Let trvá ve výsledku asi 10h (PRG-DXB 6H, DXB-KTM 4 hodiny), takže by se špatný servis dal nějak přežít.

Právě mě zajímalo, jestli Vayama je podobná společnost jako GotoGate, Tripsta apod. Ale počítám, že asi ano, když vezmu ty jejich nízké ceny.

0 Citovat

Vayama patří ke skupině CheapTickets, Vliegwinkel, BudgetAir a Flugladen. Jak už tady bylo napsáno, když na ně nebudeš mít další požadavky, kromě vystavení letenky...

0 Citovat

Jen aby nebyla mýlka, asi myslíš cheaptickets.de, jinak cheaptickets.com je US společnost, vlastněná Expedií, naprosto seriózní se super zákaznickým servisem (Expedie), mám několik desítek rezervací a vždy super.

0