Množí se nám tu dotazy na nákup letenek skrze pofiderní společnosti, které nachází světlo světa jen díky agregátorům jako je kayak, skyscanner či momondo. Portály typu gotogate, viajar, rumbo, tripsta, edreams atd, k nákupu NEDOPORUČUJI! Proč jsou levnější? Levnější jsou jen zdánlivě, většinou se na přední pozici ve srovnávači dostanou podstřelením ceny na kreditní kartu, kterou vlastní mizivé procento uživatelů. Ostatní karty pak bývají s tučným příplatkem. Někdy jsou letenky skutečně levnější, cca o 2 až 3 sta korun, pokud budeme uvažovat nulovou ztrátu na kurzovém přepočtu. Proč nechci ušetřit 200 korun za letenku? Dané společnosti zcela postrádají jakýkoliv klientský přístup, včetně podpory. - v případě změny letenky musíte vše řešit s prodávající agenturou (let. společnost vám nepomůže, neprodala letenku) - servis agentur není v českém jazyce, mnohdy hovoříte indskou angličtinou - servis je jen v určený čas a mimo víkendy - za infolinku se platí poplatek operátorovi při volání do zahraničí + bývají zpoplatněny samotné infolinky - neposílá se info o změně letu či zrušení (neplatí vždy) - vrácení peněz v případě zrušení letenek není automatické, je zdlouhavé a nejisté! - při zrušení letu vám účtují poplatky za vrácení peněz (neprávem, ale jinak než soudně je zpět nezískáte) - koupě chybného tarifu je 50:50, pokud je rezervace zrušena, vztahují se na ní předchozí problémy Nebudete první, kdo bude potřebovat řešit problém s letenkou na druhé straně planety a jako na potvoru v Evropě je noc a tím pádem se nikomu nedovoláte. Ba nebudete ani první, když vám díky špatné ceně stornují letenku a peníze vám nebudou 3 měsíce vráceny. Recenze: https://www.trustpilot.com/review/fluege.de Kdy mohu letenky i přesto koupit na těchto portálech? Naleznete-li chybu, která dovolí snížit letenku ne o pár stovek, ale tisícovek. Pak samozřejmě převažují výhody nad nevýhodami a váha mění pozice. Nebo jsem natolik zkušený cestovatel, že mne ani ind se slovníkem v ruce dostupný 6 hodin denně od pondělí do čtvrtka nezastaví. Koho tedy zvolit? Jediný kdo nabízí 24 hodinovou podporu včetně pobočky na letišti nonstop je náš partner Student Agency (http://letenky.cestujlevne.com). Doporučit se samozřejmě může i Letuška, Expedia, eBookers a další velcí hráči na trhu. .

Proč nechci ušetřit 200,- na letence?

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

Tady bych přemýšlel, jestli mi ta ušetřená tisícovka stojí za ty nervy s vyřizováním změn ze strany flyDubai, které nastávají opravdu často... S Expedií mám zkušenost taky, ale spíš negativní. Kupována exotická letenka. Expedia na český pas mezinárodní verzi webu koupila letenku v tarifu jen pro rezidenty daného státy. Zjištěno týden před odletem. Do toho byl hurikán Irma a hodinové čekací doby na infolince. Expedia od toho dávala ruce pryč. Vyřešeno jen díky mé urputnosti a la mikir. V tomto případě bych to koupil na stránce flyDubai a neřešil žádného prodejce.

0 Citovat

Kdybych to kupoval přímo u FlyDubai, tak teď by za to chtěli 11k, což je fakt hodně. Proto nad tím dost přemýšlím. Kdyby šlo o ušetřených 500-1000 Kč, tak to nejspíš neřeším. No ještě nad tím popřemýšlím. :)

0 Citovat

napis sem radsej datumy kedy chces letiet :)

0 Citovat

Jestli jsi flexibilní jak píšeš, jedná se o jednoho dopravce, celá cesta je na jedné letence, tak o co jde?

Když dopravce bude měnit časy letů, může to pro tebe být i plus, když ti vznikne nárok se přetahovat o kompenzaci.

Pokud kupuješ letenky v nejlevnějším tarifu, tak stejně nejdou z tvé strany nijak měnit, nebo rušit, ať už je koupíš kdekoliv.

0 Citovat

Tonic: Jo promiň, uvedl jsem koukám jen září. :)

Odlet bych chtěl mít naplánovaný na 12.9., tak abych byl samozřejmě druhý den v KTM (13.9).

0 Citovat

nechcem tu teda propagovat smejdov, ale pozri odlety FlyDubai zo Sofie, to by si sa mohol dostat pod 300USD one way cez rozne OTA.

0 Citovat

Díky, já už to jen tak ze zvědavosti včera checkoval různý okolní letiště a z Krakowa to jde třeba za 295$ a let trvá jen 12 hodin, což je sice fajn, ale zase nebydlím zrovna v ideálním městě na to, abych se dostal jednoduše do Krakowa.


Ale teď jsem našel PRG-KTM za 316$ ten stejný let, opět přes Vayamo, akorát jsem se na ně dostal z jinýho vyhledavače. Je to alchymie, jak to tak průběžně zkoumám.

Chvíli ještě počkám, jestli poleze kurz $ dolů a koupím to i s vědomím případného rizika. Budu si muset tedy ještě prostudovat podmínky, jak to funguje při placení kartou u Vayama, aby si to nepřevedli nějaký svým kurzem.


Každopádně všem díky za rady!

0 Citovat

Tak koupeno za 258€ stejný let, sice má ta Ota katastrofální recenze, ale řekl jsem si, že za ten risk to stojí. Už přišel i e-ticket confirmed. 

0 Citovat

Ať nám to nezapadne v šuplíku... Zkušenost s Mytrip, když nechtěj, tak prostě nechtěj a všem je jedno, že by se to řešit mohlo bez problémů :)


mytrip.png

0 Citovat

Hm, do téhle debaty jsem se pouštět nechtěl :D smysl co píšeš to dává. Nejhorší je, když se o to začneš sám zajímat, to pak prodejce ví, že tě má na háku a ty zaplatíš. Pokud bys to ignoroval, tak upřímně nevím, jak by celá situace dopadla.

0 Citovat

V tomto případě už by tě asi ve Vidni na chekinu už stopli, nebo ne.? . Ta osoba pise, ze ma letenku v trase Vie JFK Cancun, mozna tam ma vic prestupu, ale nemohli by mu vystavit letenku do cilove destinace, protože mu to v JFK nenavazuje.. Tj asi ten ticket(segment dal za JFK) je ted ve stavu něco jako unconfirmed??, teda tento pripad si musi poresit pred odletem, na letisti uz bude pozde...? 

0 Citovat

Co se asi tak stane? Pokud přestup nestihneš, tak poletíš dalším letem, žádné drámo.

0 Citovat

Asi si nerozumime, jestli on ma letenku v takovym stavu, ze prilet do JFK ma treba v 15.00,(zmena posun letu z Vie), ale neupravily mu odlet z JFK a ma tedy na letence puvodni odlet z JFK do Cancunu treba v 10.00,tak jak se zachovaji ve Vidni na chekinu, kdyz to tato osoba nebude řešit a situaci necha vyhrotit na letisti u chekinu ve Vidni....to je Hypoteticka otazka pro experty... :-) 

0 Citovat

Ale rozumíme - dají ho na další let a při troše štěstí ještě dostane kompenzaci. Je to problém aerolinky, že to takto prodala/změnila.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Ale rozumíme - dají ho na další let a při troše štěstí ještě dostane kompenzaci. Je to problém aerolinky, že to takto prodala/změnila.

To je hodně velká spekulace... level mikir.

0 Citovat

Teoreticky to může být odepření nástupu na palubu, když ho ve Vídni neodbaví. Prakticky je to hodně velká otázka. 

0 Citovat

Též si myslím, že by nakonec měl letenku VIE-JFK a CUN-JFK-VIE, nicméně v tomhle případě nejsem o moc chytřejší a pouze spekuluji.

0 Citovat

Spýtam sa teraz možno ako úplná lama -

podobný prípad s letenkami (zmena času príletu / odletu jedného segmentu a tým pádom nemožný prestup) sa mi už parkrát stal, našťastie som mal letenky priamo od leteckej spoločnosti, tak sa to vybavilo bezproblémovo cez ich zákaznícku linku.

Ale čo ak by som mal letenku cez nejaký mytrip a podobne, nechcel by som platiť tie poplatky za zmenu a proste nič im nezaplatil? Prípadne ak by som si rezerváciu nekontroloval, ani by som nevedel že došlo k zmene. Zrušili by mi do nejakej doby letenku automaticky?

Alebo ak nie, tak deň pred odletom by som si urobil aj chcek-in, normálne prišiel na letisko, nasadol na prvý segment, v mieste prestupu by som samozrejme prestup nestihol (keďže odlet bol pred príletom)... čo ďalej? Mal by som teoreticky nárok na kompenzáciu? :)

0 Citovat

Michal napsal(a): Teoreticky to může být odepření nástupu na palubu

Na rozdíl od padrina (a jeho padesáti klonů zde na fóru) se netvářím jako že mám na všechno odpověď... nicméně jako mírně poučený laik bych si myslel, že  navazující segment JFK-CUN se nemůže na rezervaci ukázat jako potvrzený (HK1) pokud není dodržen minimální čas na přestup na JFK - časy příletu a odletu se dle popisu překrývají.    

A představa, že vymůže kompenzaci v situaci, kdy dotyčný o změně itineráře pozitivně věděl, ale byl jen škudlil a nechtěl zaplatit smluvní pokutu za změnu itineráře, kterou odsouhlasil tím že nakoupil u šmejdů, je opravdu mimo mísu. Striktně vzato: řešení změny itineráře mu bylo nabídnuto, zákazník se rozhodl ji nevyužít. 

0 Citovat

Striktně vzato trvám jako škudlil na původním zakoupeném itineráři (změna i zrušení je za poplatek), zejména poté, co jsem prodejce i dopravce upozornil na chybu v novém a oni jí nenapravili. Tady není o čem diskutovat. V praxi původní itinerář dodržet nelze, tak dostanu místo v dalším letu. 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

... nicméně jako mírně poučený laik bych si myslel, že  navazující segment JFK-CUN se nemůže na rezervaci ukázat jako potvrzený (HK1) pokud není dodržen minimální čas na přestup na JFK - časy příletu a odletu se dle popisu překrývají.  

Toto by som si myslel aj ja, ale cca 3 roky dozadu sa mi stalo niečo podobné - prestup na FCO, pôvodný prílet 1. segmentu 7:30 , odlet 2. segmentu 9:15. Následne sa posunul čas prvého letu, mal som prílet 9:00 odlet 9:15, a v systéme AZ som mal confirmed pri oboch letoch (pamätám si to preto, lebo som to riešil cez zákaznícku linku, a keď som narazil zhodou okolností na osobu čo rozumela anglicky - čo pri AZ nie je pravidlo - tak sa aj ona pobavila na tom, že to mám tak potvrdené). Neviem koľko je min. transferový čas na FCO, ale určite je to viac ako 15 minút. :)
Netuším, čo by sa dialo, ak by som sa neozval (preto som aj položil tú otázku vyššie) a myslím, že sa to ani nedozviem, pokiaľ to niekto nevyskúša v praxi. Ale pochybujem, či sa niekto taký nájde; ak je na letenke prestup, asi to nie je len nejaký prískok, a to mi príde ako neúmerne veľké riziko neriešiť to a ísť do toho "však to nejak na letisku dopadne". Nakoniec aj pri tých mytripoch a spol. každý radšej zaplatí tých pár desiatok eur za zmenu...

0 Citovat

Na původním itineráři můžeš trvat jak chceš, když nejde proletět a nemáš potvrzené všechny lety z rezervace, takže si taktéž myslím, že Tě neodbaví už z prvního letiště a jde to za prodejcem a následně za Tebou, jelikož Ti nabídl přebookovaní, které jsi nereflektoval. To, že je to za prachy, už je jen mezi Tebou a prodejcem, aerolinku to nemusí zajímat. Aerolinka nabídla změnu itineráře prodejci, který je pro ně jediným partnerem v tomto případě, ten to nabídl Tobě, Ty jsi odmítl, prodejce odmítl a nedá se proletět.

0 Citovat

Koupím itinerář který jde proletět, ten je následně změněn tak že proletět nejde a tento nový mi je nabídnut místo původního. Já tento nový odmítnu s tím, že takto nejde proletět a pokud mi nenabídnou takový který proletět jde, trvám na tom původním co jsem zakoupil. Nikdo mě nemůže donutit abych přijal itinerář co nejde proletět. 

0 Citovat

Ty máš uzavřenou smlouvu s prodejcem, který Ti nabídne změnu za poplatek dle smluvních podmínek smlouvy, kterou jsi s ním uzavřel. Pokud odmítneš, tak prodejce už dál neřeší s aerolinkou, co na tom nechápeš? Pro Tene je jediným partnerem prodejce, který je zase jediným partnerem pro aerolinku.  V posledních dvou větách si protiřečíš, nejdřív vykládáš, že trváš na původním a pak že tě nikdo nemůže donutit přijmout itinerář, který nejde proletět..... Změnu přijmeš, zaplatíš a proletíš, nepřijmeš, trváš, máš itinerář, který nejde proletět, tak jednoduché to je.

0 Citovat

Tohle už se s neřeší s prodejcem, ale až na přepážce při odbavení. Letenky jsou v jejich systému označeny jako zaplacené a nabídnou ti alternativu, nebo tě odkážou na transfer desk při přestupu a alternativu ti nabídnou až tam.

Druhá věc je, že většina lidí na to nemá koule a vyměknou.
0