1. Fórum
  2. Letecké společnosti
  3. Korean air

Korean air

Napsal katulda 2015-07-25T14:26:39+02:00 ve fóru Letecké společnosti
22 odpovědí

Ahoj, chystáme se koupit letenky z Prahy do Brisbane s korean air v prosinci.. Tak bych se chtěla zeptat, jestli máte někdo s touto společností zkušenosti (i s placením, jestli je to vše ok)? přestup budeme mít v Soulu, máme na to 6 hodin, je to dostatečná rezerva, ppř. nevíte jak je složité toto letiště, abychom to zvládli smiley ? Díky za jakékoliv informace smiley

Ahoj, klidně si vyberte i delší stop a běžte se podívat do centra - město je moc pěkné. Incheon zvládnete v pohodě, letiště je sice velké, ale neexistuje žádné, kde byste na přestup potřebovali více jak 1,5 hodiny času smiley

Nevím sice co je myšleno "mít zkušenost s placením", pokud koupíte u slušné agentury (viz "proč nechci ušetřit 200 Kč za letenku") neměl by být problém.
Korean Air je opravdu kvalitní společnost s opravdu slušným prostorem pro nohy i v Y a solidním IFE.
ICN je po zásluze jedno z nejlepších letišť na světě, kde je opravdu příjemné přestupovat a člověk má tendenci tam zůstat i déle než jen minimálně čas nutný k přestupu z letadla do letadla, k dispozici jsou lázně, bruslení, odpočívárn a další. Vyplatí se využít prohlídek Soulu a okolí zdarma, které organizuje letiště.

6 hodin je více než dost. Navigace je uživatelsky vlídná. V případě potřeby z důvodu zpoždění čeká u příletu personál KE a dovede vás až k vašemu dalšímu letu.

Odkud máte v plánu letět?

děkuji za odpovědi a těšíme se o to více smiley
Odlétáme z prahy- ICN- brisbane. Určitě bychom se rádi do města podívali smiley . Na cestě zpět máme času přes 19 h (17:30-12:50), rádi ho využijeme k návštěvě Soulu. Můžu se ještě zeptat, kde najdu časový harmonogram těch prohlídek města? S těmi zkušenostmi jsem to myslalela tak, jestli se musí platit kartou nebo přes internet, ohledně popřípadného navýšení ceny (omlouvám se, ale nemám moc zkušeností smiley ).

Výlety zdarma pořádané letištěm v Soulu: http://www.hanatouritc.com/english/html ... _free.html

Já spíš letenky platím převodem (pokud čas není zásadní faktor) hlavně proto, že mám možnost si rezervaci v klidu zkontrolovat a pak teprve zaplatit a taky se snažím posílat údaje o kartě přes internet pokud možno co nejméně.

Pokud máte na výběr tak u letů z/do Prahy volte let KE5935/5936 což jsou codeshare lety provozované A330 ČSA, které se na téhle lince opravdu snaží a servis je opravdu výborný stejně jako civilizované sezení po dvou u okénka.

KE je slušný standard jak v ekonomické, tak v obchodní třídě, ale je fakt, že let z Evropy je to dlouhý a docela se vleče. Při letu do Oceánie je to trasování příjemné, ale do JV Asie se cesta dost protahuje.
Při letu s KE se dá využít i 50procetní sleva na salónek(proti palubní vstupence), salónek má i sprchy a teplé jídlo.

Výlety z letiště jsou fajn, pokud bych měl 6 hodin , dal bych dvouhodinový výlet a pak salónek. K výletům pořádaných letištěm, jsem sepsal své dojmy zde:
http://www.mojecesty.com/clanky/postreh ... ylety.html

díky moc za odpovědi smiley
Mám ještě jeden dotaz/ problém s placením. Letenky máme rezervované, peníze na účtu jsou, chceme zaplatit- přes kartu a vždy když dáme pay now čekáme přes 10 minut (loading) a po chvíli se objeví, že už jsme tam dlouho, že vyprší limit a ,,vypne se to(dostaneme se na hlavní stranu korean air) ´´ a jsme tam kde jsme byli- zaplacíno stále není, je ,,čas´´ (do 10.8.) může mi někdo poradit, kde dělám chybu? máme strach jestli se peníze odeslaly nebo ne, ale žadné potvrzení jsme neviděly- abychom jim peníze neposlali 2krat!
děkuji za jakoukoliv pomoc smiley

Už je vše v pořádku.... Prý má korean air teď pár dní problémy s webem, tak jsme to dokončili přes infolinku a máme to!!! ještě jednou díky za předchozí příspěvky smiley

Chci se zeptat - letím teď s korean Air v srpnu Sydney - Praha - Sydney. Limit zavazadla mám 23kg. Našel jsem jak nějaký typek psal na fb, že je členem toho jejich sky teamu a že má limit 30kg. Hledal jsem, jak to najít a nic jsem nenašel. Poradi někdo jak na to? Díky

Sent from my iPhone using Tapatalk

Má vyšší status, který pak opravňuje k různým benefitům. http://skyteam.com - není sranda ho získat smiley

Ahoj, ohledně ubytování při cestě z AU do ČR Korean Air. Mám koupený letenky do Brisbane říjen/listopad 2016 přes student agency, ozvali se, že nemají pro nás potvzený nocleh v Koreji. Jestli to dělaj korejci, že ČSA vypravují lety z Prahy a zpět do Prahy nevím, ale naši známý z AU říkali, že to lidi na cestě domů teď tak mívaj. Ověřte si to. Koukal jsem na Booking.com, tam je ubytování asi 1400,-Kč na nocleh se snídaní a dopravou na letiště, ale proč to platit? Letenku vypravuje Korean Air, a tu službu nám poskytli vždycky (letěli jsme s nima asi 5-6x). Prej je to cenou tarifu letenky. Koupil jsem ekonomy jako vždycky teď rozčarování. Užijte si tam teplíčko. Držím palce - Petan

Korean začne pokutovat za nedostavení k letu až 120$, prý to praktikují již i Emirates.. Víte o tom někdo?

http://www.ttg.cz/korean-air-zavadi-pok ... -k-odletu/

Neviděl bych to tak divoce https://www.koreanair.com/global/en/abo ... 07_01.html
No-Show Penalty: A penalty will be imposed for no-show passengers who either do not cancel their reservation prior to the scheduled time of departure or passengers who do not board their flight after check-in has been completed
Applicable Tickets : Revenue and Award Tickets issued in KE

Takže podle mě to bude platit jen na letenky za míle a podobné, ne na standardně koupené. A taky ne pro letenky které s KE vystaví někdo jiný (třeba jeden segment s KE...)

Cau lidi, 

chci se zeptat zkusenejsich..chci koupit letenky do Australie s KE, a na zpatecni ceste je klasicky stopover neco pres 19 hodin a pres noc. Rad bych zazadal o ubytovani zdarma, nicmenene, kdyz si ctu podminky poskytovani noclehu, tak nelze zazadat o nocleh pokud mam jednu z techto trid: X,O,A,G,T,N . Letenku chci koupit pres St.Agency (na webu KE o cca 5 tisic drazsi).

A ted ta otazka, jak poznam uz ted dopredu jakou tu knihovaci tridu budu mit? :)

Diky za odpovedi :)

Stačí kliknout na číslo letu:

tarifni-trida.png

No to jsem vul :D 

Diky Krystofe :)

Jeste jedna vec..pisou tam o neplatnych zadostech, kdyz je jeden let operovany nekym jinym. Ja mam cestu tam PRG-ICN s OK a ICN-SYD s KE. Zpatecni cesta kde je ten dlouhy stopover je ovsem operovana pouze KE. Chapu dobre, ze mne vlastne pri zadosti o noclech zajima pouze ten usek, kde nocleh hodlam vyuzit a to OK pri prvnim letu mne vubec nemusi zajimat a zadost o nocleh to neovlivni? :) 

Korean s Dreamlinerem do Prahy

https://www.planes.cz/cs/article...ingy-787-9

Chtel bych se zeptat, zda lze ocekavat nejake akce behem roku od Korean Air nebo spise stabilni ceny?

iphone4usa napsal(a):

Chtel bych se zeptat, zda lze ocekavat nejake akce behem roku od Korean Air nebo spise stabilni ceny?

Akce lze očekávat: 11.4. s pravděpodobností 56.2%, 26.6. s pravděpodobností 60.1% a 19.8. s pravděpodobností 47%

Petr76 napsal(a):

Akce lze očekávat: 11.4. s pravděpodobností 56.2%, 26.6. s pravděpodobností 60.1% a 19.8. s pravděpodobností 47%

Prosim i postup vypoctu techto pravdepodobnosti. Rad bych si to zkontroloval.

Doufam, ze kdyz uz jsi se namahal s takovouhle odpovedi, tak te to aspon hralo na srdicku, jakej ses frajer ;-)

Korean Air nedělá akce, drží si své ceny.

Korean Air akce dělá, ale za předpokladu že jsi v Jižní Korei a chceš někam letět a je ti jedno kam. V tom případě je ale lepší využít místní nízkonákladovky.  Pokud ti jde o akci na jednu konkrétní linku odněkud do Soulu, tak tam opravdu akci nečekej. 

No to jsou aspon hodnotne odpovedi. Ikdyz to neni pozitivni odpoved, tak dekuji panove!

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!