Zdravím všechny nadšence, před pár týdny jsem si objednal letenky u EasyJet na víkend do Basileje, o kterých jsem se dozvěděl díky AZair. Protože jsem student, chci ořezat všechny zbytečný výdaje. Zvolení sedadla jsem ještě oželel, abysme mohli s kámošem sedět spolu (i když jsem četl, že při odbavení včas je velká pravděpodobnost, že spolu sedět budeme), ale zaplatit dalších asi 700 za velký zavazadlo, nehodlám... Je nějaký způsob, jak si s sebou vzít: - malý kapesní nůž - flašku piva - obyčejnou vodu? Dále bych se chtěl zeptat, co doporučujete si přečíst, pokud mě zajímá víc o tom, jak za cestování ušetřit. Koukal jsem na TravelBibli, ale je to šest stovek, tak mě zajímá, jestli to stojí za to. Samozřejmě jsem si už četl o "hackování" a palivových příplatcích, ale je to v angličtině a takové neucelené mi přijde... Pokud se vám teď někdy nějaký 3x povedl udělat, hoďte sem prosím screen. Dále uvítám tipy co navštívit v Basileji a nepřijít o všechny franky v peněžence a případně nějaký postřehy a rady na co si dát během letu pozor. Díky všem, co si přečetli post až sem a ještě více těm, co mi i něco odpoví  .

Můj první lowcost Basilej

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

8 reakcí

Zdravím všechny nadšence,

před pár týdny jsem si objednal letenky u EasyJet na víkend do Basileje, o kterých jsem se dozvěděl díky AZair.

Protože jsem student, chci ořezat všechny zbytečný výdaje. Zvolení sedadla jsem ještě oželel, abysme mohli s kámošem sedět spolu (i když jsem četl, že při odbavení včas je velká pravděpodobnost, že spolu sedět budeme), ale zaplatit dalších asi 700 za velký zavazadlo, nehodlám...

Je nějaký způsob, jak si s sebou vzít:
- malý kapesní nůž
- flašku piva
- obyčejnou vodu?

Dále bych se chtěl zeptat, co doporučujete si přečíst, pokud mě zajímá víc o tom, jak za cestování ušetřit. Koukal jsem na TravelBibli, ale je to šest stovek, tak mě zajímá, jestli to stojí za to. Samozřejmě jsem si už četl o "hackování" a palivových příplatcích, ale je to v angličtině a takové neucelené mi přijde...
Pokud se vám teď někdy nějaký 3x povedl udělat, hoďte sem prosím screen.

Dále uvítám tipy co navštívit v Basileji a nepřijít o všechny franky v peněžence a případně nějaký postřehy a rady na co si dát během letu pozor.

Díky všem, co si přečetli post až sem a ještě více těm, co mi i něco odpoví smiley

S.

0

Nůž ani pití přes kontrolu neproneseš. Ale za kontrolou už pití koupit lze a většinou už další kontrola zavazadel není. V Basileji je hezké přírodovědné muzeum a ZOO. Nám se vyplatil baselcard - rovná se ceně vstupenky do ZOO. Při ubytování v hotelu dostaneš zdarma tramvajenku, takže platíš jen cestu z letiště.

0 Citovat

Prázdná flaška a doplnit za kontrolou.

0 Citovat

Spíme tam u nějaký holky z Couchsurfingu, takže žádná tramvajenka asi nebude, ale tu Baselcard jsem zvažoval, ale nenašel jsem nikde pořádně nějaký popis, co nabízí a jak moc je to výhodné. Nijak neplánujem navštěvovat muzea, spíš se podívat na město zvenčí...

0 Citovat

Presne tak.

0 Citovat

Díky za odpovědi. A to český pivo tam asi teda nijak nepropašuju, co?

0 Citovat

Co se týče nože, tak pokud má čepel kratší než 6cm, tak bys teoreticky měl projít, ale vždycky záleží na koho natrefíš při kontrole. Pivo v pohodě koupíš v duty free shopech za kontrolou, ale ceny nejsou zrovna malé, vodu tam můžeš koupit taky, nebo si vzít prázdnou lahev a za kontrolou doplnit z vodovodu. Jinak s tou Travel Bibel, pokud se obejdeš bez přístupu do té online sekce, tak se dá papírová verze koupit normálně v knihkupectvích pod 300 Kč. Osobně jsem koupil v Neo Luxoru v Palladiu za 266 Kč (mají teď 10% slevu na vše + 10% sleva na studenta).

0 Citovat

Ještě mi někdo nedávno posílal projekt s prodejem 100 ml lahviček piva smiley taky možnost

0 Citovat

bez ceskeho piva ani na krok smiley tak zase Svajciarsko nie je v supermarketoch az tak drahe, aby si nejake ine pivo vyskusal smiley teda ak chces usetrit, z Bazileju pesi cez hranicu do Nemecka a tam je Penny Markt

0
8 reakcí