Letání s dětmi (kojenci)

Napsal Lukas ing 2016-01-14T21:39:37+01:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
3 odpovědí

Ahoj,

jestli se to tady už řešilo, tak se omlouvám, nenašel jsem to..


Chtěl bych se zeptat jak je to s dítětem od 0-23měsíců. Ve vyhledávání atp. je na to vždy položka, to znamená že musím kupovat letenku? Nebo prostě letenku nekupuji a dítě posadím na sebe?


Jak s kočárkem? Mohu si vzít zdarma kočárek i v případě že bych letenku nekupoval?


Předem díky za odpověď!

Ahoj, vždycky musíš koupit letenku, cena u klasických aerolinek je zanedbatelná +- 1000 Kč, jelikož ti dítě sedí na klíně, ale určitě musí být zaneseno v seznamu cestujících..

Kočárek vždy zdarma, buď odevzdáš na checkinu, nebo před nástupem do letadla.

Ahoj,

chtěl bych se v této souvislosti zeptat, zda je cena letenky za "kojence" vždy omezená věkem 0-23 měsíců? Nebo zda je věkový interval jiný? Popřípadě jaká je cena letenky, kdy je věk dítěte např. 3 roky, je cena letenky stejná jako pro dospělého nebo jsou tam nějaké slevy?

Předem děkuji za odpvěď

Ahoj,
ve většině případů to tak je, ale je potřeba zkontrolovat vždy konkrétní podmínky konkrétního dopravce.
Typická sleva pro kojence (do věku nedovršených 2 let) je 90% pokud nevyužije vlastní sedadlo
Typická sleva pro dítě (do věku 12 let) je 25%, ale typicky bude vázaná na doprovod dospělým cestujícím ve stejné cestovní třídě. Lze využít i pro kojence, který použije vlastní sedadlo.
Konkrétní slevy se ale můžou v konkrétních případech lišit (např. jsem náhodou včera koukal na podmínky Aeroflotu. Na domácích letech tam mají kojence úplně zdarma, sleva pro dítě do 12 let se u některých dražších tarifů - třeba business - zvyšuje na 50%, apod.).

Možná se u různých aerolinek bude lišit uplatňování slevy na taxy (tedy zejména palivový příplatek).

Pro konkrétní let/tarif bude ve většině případů nejjednodušší zkontrolovat tak, že si ho vyhledám na matrix.itasoftware.com se zadáním počtu cestujících v jednotlivých věkových kategoriích. Matrix pak rozepíše cenu po jednotlivých cestujících, slevy by tam měly být jasně patrné.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!