Koupili jste někdo od katarských aerolinek let do Thajska z Budapesti za 9990,-???? Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk .

[QR] Qatar Airways

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

sali napsal(a):

Má někdo srovnání  business class  v A330 oproti Q suites v A350., hlavně co do kvality lůžka?  Kvůli lepšímu itineráři jsem vzal A330, kterou znám a  považuji ji za  dobrou.  Jen abych pro příště (bude li nějaké) věděl co vzít.

  urcite Qsuites v A350,  QR A330 ma podla mna tu postel o trochu menej pohodlnu ako Qsuites...

0 Citovat

u QR som zazil asi 2x ,ze kontrolovali-vazili prirucne zavazadla na gatu, a to mam 150 segmentov u nich..


 raz to bola Vieden, a raz BKK.  V obidvoch pripadoch si vtedy niekolko ludi  drzo bralo 2-3 zavazadla do kabiny, tak personal to zacal vazit.  Vtedy vo Viedni na gatu jedna pani co stala predo mnou mala celkovu vahu prirucnych zavazadiel 22kg ! , a to uz nehodlali akceptovat.    Minuly tyzden som odlietal s QR z Prahy a na gatu oznamily ,ze let je plny a ze kdo chce,si moze nechat zdarma odbavit zavazadlo dolu...  

0 Citovat

Neodletět nebo tu nechávat svoje jediné zavazadlo by se mi asi nelíbilo :D 

0 Citovat

x46x napsal(a):

To je v pohodě, já z toho strach nemám, zajímalo mě to spíše teoreticky. A když u Gatu zjistí že zavazadlo neodpovídá a chtějí to řešit, jak to řeší? Na odbavení už mě asi zpátky nepošlou :) 


Máš vícemeně tři možnosti. První je, že neodletíš ( i to se mi stalo ); druhá je, že necháš příručák v Praze ( i to se mi stalo); třetí je, že to pěkně zaplatíš. Ceny by jsi měl najít na stránkách QR. Taky je v Praze pár rámu s váhou, nejen od QR, ale i některé další aerolinky to mají v Praze. Pokud nemáš nápadný příručák nebo už napohled, jak to sundaváš značí, že je to těžký, tak zůstaneš bez povšimnutí. 

0 Citovat

Má někdo srovnání  business class  v A330 oproti Q suites v A350., hlavně co do kvality lůžka?  Kvůli lepšímu itineráři jsem vzal A330, kterou znám a  považuji ji za  dobrou.  Jen abych pro příště (bude li nějaké) věděl co vzít.

0 Citovat

x46x napsal(a):

To je v pohodě, já z toho strach nemám, zajímalo mě to spíše teoreticky. A když u Gatu zjistí že zavazadlo neodpovídá a chtějí to řešit, jak to řeší? Na odbavení už mě asi zpátky nepošlou :) 


Tak hlavně se to řeší (pokud to někdo řeší)  tak, že Ti to zavazadlo odbaví na gatu a ty si doplatíš za další odbavené zavazadlo.
0 Citovat

To je různý na různých letištích a u různých aerolinek. Obecně klasické aerolinky váhu téměř neřeší, ale třeba takový Austrian ve Vídni váží vše na váze před vstupem na bezpečnostní kontrolu, stejně tak to dělá i Cebu Pacific v Manile, kde mě tak šábli o několik set korun :D Na gatu už obvykle nemají možnost, jak váhu ověřit, nicméně už jsem někde viděl klece na kabinová zavazadla, které v sobě měli i váhu. Typicky třeba v Asii ani u low costů moc nefunguje online check in a i když jo, tak stejně musíš na přepážku, kde ti kontrolujou pas, při té příležitosti tě vyzvou ať dáš příruční zavazadla na pás, kde je zváží. To se dá jednoduše obejít tím, že když vás je víc tak jeden počká s věcma někde za rohem, ale už tím nepokryješ situaci, že kontrolují i před bezpečnostní kontrolou jako v Manile.

0 Citovat

To je v pohodě, já z toho strach nemám, zajímalo mě to spíše teoreticky. A když u Gatu zjistí že zavazadlo neodpovídá a chtějí to řešit, jak to řeší? Na odbavení už mě asi zpátky nepošlou :) 

0 Citovat

Ahoj, ta se většinou kontroluje až u gatu při nástupu. Pokud s sebou nepotáhnete na první pohled nadrozměrný příručák, nějaký centimetr Qatar Airways řešit nebudou.

0 Citovat

Ahoj, pokud se odbavím online a budu mít plubní lístek. Kde mi mohou zkontrolovat velikost a váhu příručního zavazadla? :) 

0 Citovat

Prodám 60 QAR.

0 Citovat

Tak Qatar to pekne posral... mal som vyhliadnutych par leteniek a teraz si mozem akurat tak ....

0 Citovat

Jako pěkně ti kluci opálení vyjebali s podmínkami Privileg Clubu, myslím kdo mířil na award letenky, tak ty jsou teď v dáááááááááááááááli:-)

0 Citovat

Dobrý den, podělím se o jednu zkušenost. Poprvé jsem viděl u společnosti tohoto typu, že by vážili příruční zavazadla (TXL). Namátkou, ne všechna, ale korpulentní černoška velmi neoblomná a vyžadovala 7 kg. Jeden starší asiat už nevěděl, co si má všechno na sebe dát.... BKK nevážili nic. 

0 Citovat

Záleží na booking class, budeš si muset zjistit přímo na QR, viz

https://www.qatarairways.com/en-...ation.html

0 Citovat

Ahoj, máte někdo zkušenosti s poskytnutí hotelu zdarma v DOHA, když přestup trvá dýl jak 8 hodin pro normálního smrtelníka v ekomické třídě? :)

0 Citovat

janicek napsal(a):

Nerezervovali ste niekto v minulosti bonusove letenky s Qatarom v priebehu vianoc? Pozeram ze teraz tam maju dostupne iba Flexi ktore stoja dva krat tolko mil. Da sa ocakavat ze uvolnia nejake miesta aj v Economy? Alebo sa radsej poobzerat po inych moznostiach :)

  tak cez vianoce najst award letenku, (C alebo Y) , kde nebude nutne platit "x2"  ,  tj  dvojnasobny pocet mil je sci-fi. na to by som sa nespoliehal....  Chce to pravidelne skusat na ich webu , obcas sa stane,ze nejake sedadlo sa najde. Ale podla reakcii na FT  u QR  doslo v poslednych tyzdnoch k zhorseniu dostupnosti awardov...

0 Citovat

Nárok je prakticky nulový.... Doporučuji využít situace a připsat míle za let s Austrianem :) na poslední chvíli tě booknou do zajímavé tarifní třídy.

0 Citovat

Tak stěžovat si samozřejmě můžeš a to dopravci, u kterého jsi koupil letenky, tudíž u Qataru. Co se týká odškodného, tak jelikož Qatar není evropská společnost a nebyl to let z EU, tak na kompenzaci nemáš nárok. Nevím, jestli samotný Qatar to nějak kompenzuje.  Asi tady budou chytřejší. Já s nimi moc nelétám.

0 Citovat

Ahoj, potřeboval bych poradit. 

Zakoupil jsem si letenky na stránkách Qataru z Prahy do Phuketu, přes Dauhá a zpět s dalším přestupem v Bangkoku a potom znovu v Dauhá. Přestup v Bangkoku navíc mi byl po dnešní zkušenosti čert dlužen.

Let z Phuketu do Bangkoku byl sice zakoupený přes Qatar, ale operoval ho Bangkok Airlaines. Původní čas na přestup v Bangoku byl dvě hodiny, ale let z Phuketu měl hodinu zpoždění. Přistál jsem v 20.14, navazující let do Dauhá s Qatarem odlítal ve 20:40. U východu z letadla na mě čekal pikolík s cedulí s mým jménem a dovedl mě k bezpečnostní kontrole na transferu a říkal mi, kolik mi zbývá času. Doběhl jsem k odletové bráně, kde ještě svítilo Last Call.  Nicméně, letuška mě do letadla nepustila s tím, že Bangkok Airlaines je informovala o zpoždění a má místa prodali jiným lidem. Jiná letuška zase tvrdila, že od Bangkok Airlaines žádné informace nedostali, a já jsem dorazil pozdě. Celá komunikace s letuškami Qataru byla hrozná, stále opakovaly, že to je chyba Bangkok Airlaines a Qatar s tím nemá nic společného. Letadlo nakonec odletělo v 21:08. 


Asi po hodině čekání přišla slečna z Bangkok Airlaines, která nebyla schopná podat žádné pořádné informace. Vzala si pasy všech cestujících, kteří byli ve stejné situaci a asi na hodinu zmizela. Asi po třech hodinách čekání a chození po letišti mě informovala, že mi zařídí hotel a o dalším mě bude informovat. Na dotazy o konkrétních letech a časech neodpovídala: našel jsem si další dva spoje s Qatarem do Prahy, s přestupem v Dauhá, na kterých byla volná místa, ale slečna se stále jen usmívala a opakovala, že  mi dá vědět. To se ale až do druhého dne ráno nestalo a po několika urgencích a telefonátech z hotelu (který bych si mimochodem sám nikdy nezarezeroval) mi byl potvrzen let Bangkok-Vídeň-Praha s Austrian Airlaines. Pokud vše půjde dobře, v Praze budu o 25 hodin později než bylo původně v plánu.


Moje otázka je následující - komu si mám stěžovat - Qatar nebo Bangkok Airlaines? Dá se to nějak reklamovat? Dostanu nějaké odškodnění a nikoliv jen ubytování a jídlo?

Děkuji za reakce.


0 Citovat

janicek napsal(a):

Nerezervovali ste niekto v minulosti bonusove letenky s Qatarom v priebehu vianoc? Pozeram ze teraz tam maju dostupne iba Flexi ktore stoja dva krat tolko mil. Da sa ocakavat ze uvolnia nejake miesta aj v Economy? Alebo sa radsej poobzerat po inych moznostiach :)


Nemám zkušenost s bonusovými letenkami u Qatar, ale na minulé Vánoce jsme sledovali běžné ceny směr Asie a žádné moc rozumné ceny s Qatar přes Vánoce nebyly, takže bych to nečekal ani na bonusové letenky.

0 Citovat

Nerezervovali ste niekto v minulosti bonusove letenky s Qatarom v priebehu vianoc? Pozeram ze teraz tam maju dostupne iba Flexi ktore stoja dva krat tolko mil. Da sa ocakavat ze uvolnia nejake miesta aj v Economy? Alebo sa radsej poobzerat po inych moznostiach :)

0 Citovat

Supr. Díky.

Potom by si to teda mohli qatarci opravit i na oficial webu.

0 Citovat

seatguru ma staru mapu na qatarsku A346, skutocna konfiguracia je tu: http://www.theqatarsource.com/se...j348y.html

0 Citovat

https://www.seatguru.com/airline...40-600.php

42..

0