Máte někdo zkušenost s touto leteckou společností? Ráda bych si z Prahy zaletěla do Lublaně. Koukám, že je to menší letadlo. Letenky bych chtěla zarezervovat zřejmě přes letusku.cz. Je to dobrý portál? nadya .

Adria Airways

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Máte někdo zkušenost s touto leteckou společností?

Ráda bych si z Prahy zaletěla do Lublaně. Koukám, že je to menší letadlo.
Letenky bych chtěla zarezervovat zřejmě přes letusku.cz. Je to dobrý portál?

nadya

0

Ahoj, letěli jsem s nimi rok a půl zpět z Lublaně do Tirany a naprosto v pohodě, kratší trasy lítají malýma Bombardierama, ale na rozdíl od ČSA to jsou proudový letadla, takže cestovní doba stejná jako s jinýma společnostma. Za sebe doporučuju.

0 Citovat

Díky moc za info. Potěšilo.
CANADAIR REGIONAL JET 900 pro 76 lidí. Takže říkáš v pohodě. smiley
Ještě jsem nikdy neletěla s jinou než českou společností, natož s menším letadlem, takže se raději ptám.

0 Citovat

Není se čeho bát:-) V klidu do toho běž.

0 Citovat

Ahoj, Adria se potyka s financnimi problemy posledni, nespecikovane dlouhou, dobu, co vim. Bohuzel jsem si to zjistil az po koupi letenky.. amaterska chyba, stalo se. Mam s nima let za 3 tydny prg-lju-tir. Tak 20% letu pravidelne posledni tydny/mesice rusi (asi mala obsazenost). Z Prahy napriklad dnesni ranni let. V Praze nemaji zadne zastoupeni. Nemate nekdo zkusenosti nebo rady, co delat v pripade, ze by cerny petr padl i na nas let z prahy do lju? Mame to v pondeli 10:00. Dalsi let leti az v utery vecer, takze by museli rebookovat i nas vecerni spoj v pondeli do tirany (tu trasu rusi nastesti malo). Komunikuji aspon po telefonu? Rady, jak se na pripadne zruseni kdyztak pripravit? Vlastni zkusenosti? Diky

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Ahoj, Adria se potyka s financnimi problemy posledni, nespecikovane dlouhou, dobu, co vim. Bohuzel jsem si to zjistil az po koupi letenky.. amaterska chyba, stalo se. Mam s nima let za 3 tydny prg-lju-tir. Tak 20% letu pravidelne posledni tydny/mesice rusi (asi mala obsazenost). Z Prahy napriklad dnesni ranni let. V Praze nemaji zadne zastoupeni. Nemate nekdo zkusenosti nebo rady, co delat v pripade, ze by cerny petr padl i na nas let z prahy do lju? Mame to v pondeli 10:00. Dalsi let leti az v utery vecer, takze by museli rebookovat i nas vecerni spoj v pondeli do tirany (tu trasu rusi nastesti malo). Komunikuji aspon po telefonu? Rady, jak se na pripadne zruseni kdyztak pripravit? Vlastni zkusenosti? Diky

Klasika, pokud zkrachuji do doby nez poletis a platil jsi letenku kreditkou, tak dostanes prachy zpatky. Pokud nezkrachuji, ale let bude zrusen, tak ti na letisti handling agent zajisti dopravu do cilove destinace s jinymi spolecnostmi na naklady Adrie. Muzes letet s kymkoliv, kdo ten den nabizi spojeni a ma volne misto, at uz to bude LH, OS, JU, Alitlia, atd.

0 Citovat

Co mam info z letiste, tak Adria si neplati vubec nic na letisti a zadny zamestnanec tam semnou neni kompetentni cokoliv vyresit. Nemaji zadne zastoupeni, nic. Dnes zrusili ranni spoj a lidem udajne slibili, ze poslou vecer nahradu. Lide maji palubky na 20:45, ale ten let neni v systemu a vsichni zamestnanci letisti jim rekli, ze jim nemuzou pomoct. 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Co mam info z letiste, tak Adria si neplati vubec nic na letisti a zadny zamestnanec tam semnou neni kompetentni cokoliv vyresit. Nemaji zadne zastoupeni, nic. Dnes zrusili ranni spoj a lidem udajne slibili, ze poslou vecer nahradu. Lide maji palubky na 20:45, ale ten let neni v systemu a vsichni zamestnanci letisti jim rekli, ze jim nemuzou pomoct. 


jsou cleny star alliance, takze partneri, by te meli do finalni destinace dopravit. Ikdyz ti napisu cokoliv, stejne ti to nic nezaruci a budes muset doufat, ze poletis. Pokud ne, a mezitim aerolinka zkrachuje, tak mas proste smulu a budes si muset koupit novou letenku u nekoho jineho. Pokud jsi za letenku platil kreditkou nebo jinou bankovni kartou, tak penize dostanes zpatky. Pokud cash, tak mas smulu.

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Co mam info z letiste, tak Adria si neplati vubec nic na letisti a zadny zamestnanec tam semnou neni kompetentni cokoliv vyresit. Nemaji zadne zastoupeni, nic. Dnes zrusili ranni spoj a lidem udajne slibili, ze poslou vecer nahradu. Lide maji palubky na 20:45, ale ten let neni v systemu a vsichni zamestnanci letisti jim rekli, ze jim nemuzou pomoct. 


Jinak nevim co porad strasis, ale dnesni odlet JP z PRG do LJU je planovan podle LR na 20:25, prilet do LJU neco po 21 hod. Zadny ranni let PRG-LJU dneska nebyl v planu. Muzes se taky podivat na stranky letiste www.prg.aero a uvidis sam. Pokud by ranni let byl opozdeny na vecer, tak by to tam bylo napsano. 

0 Citovat

Koukni na datum odpovedi.. vcera ranni let byl a byl zrusenej ;-). Mrkni na letiste ljublana, kazdy den nekolik letu Adria rusi..

0 Citovat

Nedramatizovat, za posledních 30 dní byly zrušené lety z PRG do LJU akorát 28. a 30. 3. a včera, to však může mít mnoho příčin. 

0 Citovat

To ano, lety do Prg nastesti tolik nerusi, ale celkove rusi tak 10-20% vsech letu. Staci kouknout na letiste v Ljublane za poslednich 30 dni, cerny petr temer kazdy den padne na nekolik linek (predpokladam ty, ktere maji zrovna nejnizsi LF). Dale si pronajima letadla Tradeair a Carpatair a casto pronajimaji svoje, nojvejsi (zde jiny duvod nez to, ze na tom vydelaji mi nedava smysl). V Praze na letisti tusim dluzi nejake penize.. Takze nedramatizuju, jen se pripravuju, co kdyby, abych pak teprve nezjistoval co delat.

0 Citovat

Jak psal Aleš, když doletíš třeba do LJU a bude zrušen let do TIA, tak tě nějak přesměrují, je to jejich povinnost. Kdyby měli zkrachovat v den tvého plánovaného odletu, tak to zjistíš už v Praze ;-)

0 Citovat

Jo, v Ljublane uz to bude ok. Ale toho, jestli tam doletim, se lehce obavam prave :-). Bohuzel mam letenky pres go to gate, takze v pripade zruseneho letu se asi muzu jit klouzat. :D

0 Citovat

Tak moje obavy se vyplnily. Let z Prahy do Ljubljany v 10:00 7.5.2018 byl zrusen. Alespon mi to pise checkmytrip a tripcase. 


Prosim o rady, co delat. Letenky mam pres go to gate..


Dale je mozne nekde zjistit kdy presne doslo ke zruseni letu kvuli pripadnemu vymahani kompenzaci? (Jsem si ale temer jist, ze v pondeli to tam jeste bylo jako OK - tim padem mene nez 14 dni a narok na kompenzaci). 


Diky predem za vsechny rady.

0 Citovat

Jako jediný směrodatný bych řešil co je na stránkách aerolinky, kde ten let fakt není. Požádal bych o přebookovaní, web Adrie nabízí let přes Brusel v 6:50 z PRG a přílet do LJU 11:25.

0 Citovat

Na stranky adrie jsem se jeste nedostal, pac jsem jeste nebyl u PC, ale diky za overeni :-). Ok, ale koho pozadat a prebookovani? Go to gate? To budu platit ty nesmyslny poplatky za vsechno tedka, ze? (Jo, moje blbost, ale jen tito prodejci nabizeli komplikovanejsi routing za prijatelnou cenu zpet s Aegean..). Diky

0 Citovat

Správně bys to měl dělat přes prodejce. Ale jako pokus č. 1 určitě zkus zavolat na Adrii, že mas s nimi zrušený let, pomalého prodejce a zkus je ukecat. Některé aerolinky ale stejně striktně budou trvat na tom, abys to řešil s prodejcem. 

0 Citovat

v tve situaci to nijak nepomuze, ale stale plati:"levne placene, dvakrat placene". Aerolinka te jiste odkaze na OTA. Ono checkmytrip ma chaos nejen v casech, ale i pri slozitejsim routingu s ruznymi spolecnostmi. Jak pise Michal, pokud tu rezervaci vidis zrusebou i na strnkach Adrie, pak prejeme hodne stesti pri vyrizovani nahradniho letu s G2G. Sympaticky je tvuj proaktivni pristup, kdy jsi tento scenar ocekaval dlouho pred jeho vzniknutim. Priste idealne toto resit jeste pred rezervaci a radeji bookovat primo s aerolinkami ci spolehlivymi agenty s dobrou a levnou zakaznickou podporou. Hodne stesti


0 Citovat

Neuveritelne se stalo skutecnosti! Pani v Adrii me bez problemu prebookovala na let s Austrian.. Letenky uz mi dosly. Nechapu, ale super. Ma to 1 hacek - na prestup ve Vidni je 30min a co tak vim, je to 50/50 stihnout prestup. Zajima me, pokud to uleti, kdo ma odpovednost? U koho to budu resit? Austrian nebo Adria? Tohle uz je vyssi divci pro me... Diky!

0 Citovat

Řešit u aerolinkou, se kterou se letí, tedy s Austrian. 

0 Citovat

Skvělé, díky. Uplatňovat to nehodlám, ale zeptam se - jak je to v pripade kompenzaci, pokud dojde ke zruseni letu a na misto urceni se doleti s vetsim casovym predstihem nez bylo puvodne v planu? Je na neco narok, pokud nedostanu na vyber adekvatni spojeni? A pokud by nam teoreticky spoj do Tirany uletel, byl by narok na kompenzaci, nebo se to bere oproti puvodnimu planovanemu casu priletu (23:55 s Adrii)? Vim, ze se me nejaky znamy na tuto situaci ptal a ja mu nedokazal odpovedet. Diky!


0 Citovat

Ivo napsal(a):

Neuveritelne se stalo skutecnosti! Pani v Adrii me bez problemu prebookovala na let s Austrian.. Letenky uz mi dosly. Nechapu, ale super. Ma to 1 hacek - na prestup ve Vidni je 30min a co tak vim, je to 50/50 stihnout prestup. Zajima me, pokud to uleti, kdo ma odpovednost? U koho to budu resit? Austrian nebo Adria? Tohle uz je vyssi divci pro me... Diky!


30 min na prestup ve VIE uplne staci. Myslim, ze MCT pro VIE je dokonce 20 min jestli se nepletu.

0 Citovat

No a pokud se ti nelibi 30 min prestup, tak jsi mel ty pani rict, nech ti da odlet z prahy v 8:15 a tim padem budes mit na prestup ve VIE 3:30 hod, coz je vic nez dost a stihnes i Sacher ve meste.

0 Citovat

dalsi kandidat na krach

https://www.exyuaviation.com/201...vival.html

0