Zdravím všechny vespolek, Díval jsem se, že zde máte hodně přehled o zajímavých místech a letenkách a rád bych požádal o pomoc, radu. V termínu, jež je v předmětu, chceme s přítelkyní vycestovat ven a naše plány narušila Zika (snažíme se o rodinu a nechceme riskovat), takže jsme plány na Karibik zrušili. Tím pádem padla i celá Jižní Amerika. Chceme někam za teplem, ale je jedno kam (jen, aby se tam neletělo přes 12 hodin). Já nejsem v této oblasti moc zběhlý a letenky na Kapverdy i Kanáry jsem levně nenašel. A pokud nenajdeme nic jiného, dopadne to na AI válení v Egyptě. Nebráním se ničemu, rád navštívím zajímavá místa (s mořem). Koukal jsem na aktivní nabídky zde na stránkách, ale vše je na období květen a dále. Za jakékoliv reakce budu velice rád. S díky, Vašek .

Výlet do světa v období +- 25.3 - 2.4

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

13 reakcí

Zdravím všechny vespolek,

Díval jsem se, že zde máte hodně přehled o zajímavých místech a letenkách a rád bych požádal o pomoc, radu.
V termínu, jež je v předmětu, chceme s přítelkyní vycestovat ven a naše plány narušila Zika (snažíme se o rodinu a nechceme riskovat), takže jsme plány na Karibik zrušili. Tím pádem padla i celá Jižní Amerika.
Chceme někam za teplem, ale je jedno kam (jen, aby se tam neletělo přes 12 hodin). Já nejsem v této oblasti moc zběhlý a letenky na Kapverdy i Kanáry jsem levně nenašel. A pokud nenajdeme nic jiného, dopadne to na AI válení v Egyptě. Nebráním se ničemu, rád navštívím zajímavá místa (s mořem).
Koukal jsem na aktivní nabídky zde na stránkách, ale vše je na období květen a dále.

Za jakékoliv reakce budu velice rád.
S díky, Vašek

0

Tak pokud se nechcete valet, tak by se mohla dat treba Sri lanka nebo Malajsie.
Ja musim cerpat dovolenou do konce dubna -> tudiz jsme vzali za 10 Kuala Lumpur a pak pokracujeme s Air Asia na Bali......

0 Citovat

Do Kuala Lumpur se můžeš dostat za cenu cca 10500 Kč z Budapešti s Turkish Airlines přes Istanbul. O něco dražší bývají Emirates přes Dubaj.

0 Citovat

jen, aby se tam neletělo přes 12 hodin

to ale nepasuje

0 Citovat

Z Budapešti se letí 2:10 hod., pak máš přestávku a znovu let v délce 10:45 hod. Pokud tazatel měl na mysli jen délku jednoho letu, tak to pasuje. smiley A navíc moje odpověď se týkala jiného dotazu. Chtěl vědět, kde se dá natrefit na Kuala Lumpur za 10 tisíc.

0 Citovat

Vim ze jde o obdobi velikonoc , takze tam bude cena vyssi nez jindy, ale porad se domnivam , ze by jak Kanary tak i Kapverdy mohly byt za rozumnou cenu. Alespon tedy Kanary urcite,,, Kapverdy jsou problemove v tom ze tam nelita zadna nizkonakladovka a zatim sem nenasel nic rozumnejsiho nez let pres Kanary a pak s Binter Canaries ,,, nebo pak jedine na nejaky last momemt...nedavno byl treba zpatecni let z Bruselu na Kapverdy ( bouzel jen Sal ) za 200 euro Kanary mame 28.3 za 55 euro jednu cestu z Benatek Trevisa , ale to uz asi nebude tahle cena ,,
No trosku jsem pohledal a vetsinou jsou k mani letenky na jeden smer okolo 100 euro na osobu pokud posunu ty dny az na 29-31. 3 tak jsem na 60... no ale nasel jsem za 44 euro z Frankfurtu Hann na Lanzarotoe 26.3. jeste tam jsou ted za tu cenu 4 letenky,.a do Franfurtu jezdi Student Agency ..mozna ze i nejaka vcasna jizdenka by se naslla na vlak..
Bohuzel zpet je to stejne jako po Novem roce kdyz se kazdy chce vratit do 3.-4.1, takze tam je na tohp 2.4 cena 100 euro a vyse a to spis jen Madrid .,. ale kdyz by byla moznost to posunou treba do 4 . nebo 5,dubna tak se da uz najit neco blize nebo i pak ten Madrid a 2 prestupy a prilet nasledny den
Ubytovani na Lanzarote bych doporucil ve stredisku Puerto de Carmen aparman na tyden takovy standar pres bookig, com 250-350 euro pro dva ..
Lanzarote je podle meho nazoru kompromis mezi koupanim a dalsimi aktivitami , Fuerteventura nabizi hlavne koupani .ostatni je slabsi Tenerife je sice pestre ale ,koupani moc dobre neni ..no a Gran Canaria je moc mega turistika ..
Samozrejme jsou jeste 3 dalsi male ostrovy La Palma , Gomera a El Hiero ale na ty nelitaji nizkonakladovky a jsou dostupne bud lodi nebo s Binter Canaries
Cena leneky byva podobna jak cena lodniho listku..
Jeste pak je u Lanzarote maly ostruvek Graciosa jezdi se na nej hlavne za vodnimi sporty ..je tam vetrno
Na Kanarech jsme byli 7x ted tam letime po 8 ... vzdy jen konec roku nebo brezen .. ted letime toho 28.3 nejpozdeji co jsme byli

0 Citovat

Díky za reakce, na letenky z Budapešti také kouknu. Kuala Lumpur vypadá velice pěkně a koukal jsem, že člověk nemusí cestovat moc daleko, aby mohl k moři. Teda, pokud je to tam turisticky příznivé (budu muset prostudovat).
Kanárské Ostrovy nás trochu straší počasím, ale sledoval jsem letenky z Madridu a Barcelony a nebylo to tak drahé. Jen se dostat do toho Španělska. Neřešíme každé Euro, spíše pak čas. Je mi jasné, že termín Velikonoc není šťastný, bohužel musím vybrat starou dovolenou do konce března.
Kapverdy jsem levně nenašel, ale koukám, kde bych něco objevil.

0 Citovat

Pokud nechcete zrovna 30 stupnu a more nad 25 tak o pocasi na Kanarech se neni treba obavat,,,navic letos je tam opet tepleji jak jindy.. na Fuerteventure jsme meli na konci prosince a zacatku ledna 22-24 kazdy den. za cely tyden nebyl jediny mrak a more melo 20-21
A jak jsem pozdeji sledoval byly teploty v lednu pak i vyssi
Vseobecne se rika, ze koupani jde do prosince a pak od brezna .. more v zime miva 17-19 , neni to pravdilem a konec brezna je urcite v pohode i kdyz jak se zda, je tam ted chladneji jak v tom lednu a more ma jen 19
V breznu jsem byli na Gran Canaria a na Tenerife a bylo to v pohode , letos jedeme na ty velikonoce na Gomeru , bylo nam lito ale jen prelet pres Tenerife bez noclehu tak jsme i tam
Kanary maji velikou vyhodu v tom ze jsou dostupne za polovinu letecke doby ,neni treba zadne ockovani a je tam rozvinuty turisticky ruch na zapadni urovni v priznivych cenach ,, Nepotrebujeme 5 hvezdickovy hotel a all inclusive ,,staci nam vzdycky studio, nebo apartman ,,ted jsme si vzali kvuli vyhodosti nabidky na Fuerteventure i polopenzi ,,jinak ale bez stravy, protoze vsude je naprosto dostacujici nabidka restauraci a aprtman je i s kuchynkou vzdycky a supermarkety jsou vsude
A ten nadech exotiky s palmama to ma taky ..tak proc nekam na druhy konec sveta ,,byl jsme v jizni Americe i v Tichomori...ale na na tyden,,, mam nazor ze nekam dal se to vyplati od mesice vyse ,,mimimalne urcite i s tou cestou ty 3 tydny ,,
V Bolivii jsem si v La Pazu koupil vylet na Chacaltaya ( 5350 m ) az treti den pobytu v tech 4000 m a bylo to mene narocne nez kdyz jsem lezl v Maroku na Troubkal (4175 ) prakticky z 0 ( i kdyz jsme v 3000m spali ve stanu )
A na tohle i na jine aktivity to proste chce ten cas ,,,

0 Citovat

u Kapverd take pozor pripadne na ziku. http://www.cdc.gov/zika/geo/active-countries.html

0 Citovat

Děkuji za další reakce. Kapverdy tudíž škrtám (nechci zbytečně riskovat) a zaměřím se na ty Kanáry. Mívají i letecké společnosti, jak to bývá u cestovek, nějaký last minute letenky nebo zde je třeba vychytat lety dopředu? Vím, že se mohu ptát jako malý Jarda, avšak v této oblasti jsem skutečně zaprděným čechem. smiley

0 Citovat

zkus mrknout na azair - me se povedlo docela dobre nakombinovat odlety z Bratislavy (ale navic s vnitrostatnim preletem, protoze jsme chteli dva ostrovy), jinak tam byli docela lakave ceny z Berlina. Nevim, ze ktere strany CZ jsi, ale pripadne i PL nebo Budapest.

0 Citovat

Vseobecne se to neda uplne rict, ale low costy vetsinou vyjdou z nejakou zakladni cenou za kterou se prodava letenka v pomerne vzadlenem casovem predsihu
Tam je jednoznacne dobre cekat , protoze pak prijde obdobi , kdy je nejaka zajimave cena a pak je to jak na houpacce nahou dolu
Tesne pred odletem uz dobra cena jde koupit spise vyjimecne
Jsou pak terminy, kdy se jakakoliv logika a snaha vychytat prave tu nejvyhodnejsi cenu miji ucinkem ( napr. vanoce )
Napriklad loni jsem kupoval na obdobi ke konci roku Fuerteventuru ,, z Prahy pres Brusel Charleroi , ten jsem chytnul za 500 Kc ,,chvili jsem cekal, ale pak jsem si rekl kdyz je ten odlet ten samy den a neinvestuju do noclehu v Bruselu a jeste jde o vanocni obdobi tak nebudu riskovat a koupil jsem letenku asi za 2500 ..2 dny pred odletem stala 2000, ,,,ale klidne mohla stat i 4000 a vice ,,( jednosmerna )
Rekl bych tedy asi tak , low cost nekupovat driv jak mesic pred odletem ( alespon ne Ryainar nebo Wizzair .. EasyJet ma spis horizont dobrych cen mnohem drive ) a a nespolehat moc na dobrou cenu kdyz uz je do odletu 14-10 dnu
Pochopitelne 10 a 20 eurove letenky beru okamzite i kdyz bych si nebyl jeste uplne jisty zda vubec poletim
Obcas je to proste takove riskovani ..vetsinou miva clovek 4 letenky ( 1 prestup tam 1 zpet ) 3 koupim levne na 4 cekam cekam ,,nebo 2 mam levne pri ceste tam na zpatecni cekam... kazdy ma svuj system nakupovani
Naproti tomu u cestovek bych vzdycky cekal na super last minute ( zase ale mimo pretizene terminy jako treba vanoce )
Treba kdyz vezmu ty Kapverdy zitra odlet na Boa Vistu bud Iberostar nebo Decameron primo na plazi all inclusive ceny 20 a 19 tisic
Individualne to v te urovni ani kvalite nemam sanci sestavit
Kdyz se ale podivam na Kanarske ostrovy kde litaji nizkonakladovky tak tam uz je situce jina . protoze na last minute vidim ceny od 14 tisic a za tu cenu si to uz umim poslkladat sam i levneji ale musim zacit skladat driv nez den pred odjezdem ...
Samozrejme dneska je moznost cestovat i s napriklad s nemeckymi cestovkami , osobne zadnou zkusenost nemam ale ma ji urcite uz spousta lidi v CR a domnivam se ze ohlasy budou vic nez pozitivni...

0 Citovat

Moc všem děkuji za vyčerpávající reakce. Nakonec tedy zvolíme Kanárské ostrovy, tak snad nás nijak nepřekvapí počasí.
Snažil jsem se něco načíst, abych správně vybral ostrov, ale rád bych ještě rady od někoho, kdo tam byl a může porovnávat.
Jedná se nám o klidnou dovolenou, kde chceme využít krásné pláže (neprovozujeme vodní sporty, máme raději průzračné moře a krásný písek), sem tam nějaký výlet (trh, procházka, nejsme žádní náruživí turisté, hory oželíme). Z toho, co jsem načetl, tak mne zaujala Fuerteventura a Lanzarote. Můžete mi to někdo, prosím, potvrdit nebo vyvrátit?

0 Citovat

Ahoj jak jsem uz psal na Kanarech jsme byli 7 x ,ted tam letime na velikonoce po 8... z toho 3x na Lanzarote 2 x na Fuerteventure .. daji se navstivit i oba ostrovy najednou , protoze jsou blizko sebe a jede mezi nimi kratky trajekt , pochopitelne i letecky se da ,ale ten trajekt je kratky , nejeli jsme s nim , porotoze jsme byli na ostrovech vzdy samostatne
Nejkrasnejsi plaze jsou jednoznacne na Fuerteventure , bud jde o oblast Coraleja ,..nebo pak a to potvrzuje vice pruvodcu o jedno z nejhezcich koupani vubec .na cleych Kanarskych ostrovech.... oblast Jandia ,.. je to mezi stredisky Costa Calma a Morro Jable , je tam asi 20 km usek pisecnych plazi, vzdy oddeleny takovymi skalnatymi utvary ...je to tam naprosta pohoda , malo lidi, krasne more , pisek .. neni tam vyslovene vyhrazena nudi plaz ,ale cely ten usek je vlastne vyuzivan hojne nudisty , je to mix nikdo nic neresi, kdo chce jde podel more nahy, kdo chce je obleceny... lidi si to tam skutecne uzivaji .,.
Poprve jsme byli v Costa Calma v krasnych apartmanech s bazenem s velkou terasou s vyhledem na more jednalo se o Bahia Calma.. pres booking.com tehdy jsem tusim sehnal tyden asi za 380 euro pro dva ,,
Podruhe jsem byli ted na konec roku s zacetek letosniho taky tyden a vybrali sme aparthotel Esquinzo tento komplex je v prirode kolem skutecne nic vlastne neni areal je sestaven s ruznorodych studii a aprtmanu zrejme ne uplne stejne kvality , co se mozna odrazi na recenzi,, ja osobne davam naprosto skvele hodnoceni.. je tam moznost bez jidla ale to bych nedoporucoval neni tam moc kam jinde jit Morro Jable je 8 km .. s plopenzi to ale vyslo na 525 euro pro dva tyden a byly svedske stoly jak rano na snidani tak i vecer v naprosto skvelem mnozstvi a vyberu opet meritko maximalni kvality,,, tento aparthotel nabizi i ceske cestovky, ale urcite bych to pres ne nebral , protoze jak znam ceske cestovky. tak vyberou skladbu levnejsich apartmanu ,,mel jsem moznost jeden videt a s tim co jsem si vybral sam pres booking.com to bylo o dost horsi .,.koupani tam bylo naprosto skvele , trasfer z letiste jsem si zajistil sam shuttle busem zpet nas odvezl hotel ktery to rovnez nabizi ,, do Morro Jable jsme si zajeli taxikem za par euro jinak tam jezdi i bus ale ze silnice nad Esquinzem a dost sporadicky.,. na Fuerteventure se vyplati si pujcit auto .. meli jsme ho poprve cely tyden tak ted jsme ho uz moc nepotrebovali
Lanzarote je jine , jsou tam nejlepsi sopky , je tam moznost vyletu po celem ostrove a koupani taky neni spatne jako stredisko bych doprucil jednoznacne Puerto del Carmen .. z letiste je to cca 10 km da se pouzit jak mistni bus za maly obnost tak taxi ,, je to zive stredidko je tam co delat a pritom plaz je slusna i kdyz tam nudi nelze ..jde ale zajet busem do Play Blanca je tam trajekt na Fuerteventuru a mistnim busem nebo klidne i taxikem je kraji narodniho parku a tam pak pesky po nekolika plazich na zname Papagayo.. tato plaz je mala spise je to atrakce ale kolem dokola jsou dalsi pisecne plaze za Papagayem opet nudisticka cast,,,
Lanzarote je komromis mez koupanim a vylety... na Fuerteventure je k vyletum treba auto a prilis velka pestrost tam neni
Ubytovani v Puerto Carmen je veliky vyber je tam spousta moznosti ..
Pokud tedy nechcete jen koupani a rusnejsi stedisko volil bych Lanzarote , pokud jen koupani a samotu volil bych Fuerteventuru

0
13 reakcí