Dobré ráno, prosila bych o názor někoho znalejšího a zkušenějšího, než jsem já. Moc nelétám, takže pořádně nevím co a jak A když mi ho nevydají, můžu si ho nechat poslat do těch Athén? Moc díky za rady  .

"schválně" zmeškaný let

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

19 reakcí

Dobré ráno,

prosila bych o názor někoho znalejšího a zkušenějšího, než jsem já. Moc nelétám, takže pořádně nevím co a jak smiley

Sháním jednosměrnou letenku Praha - Athény a náhodou jsem při prolejzání srovnávačů objevila letenky z Prahy s přestupem v Athénách a s pokračováním zase dál. A cena je o více než polovinu menší, než let Praha - Athény, přitom jde o stejnou společnost a stejné lety. Můžu si tu letenku koupit a v Athénách prostě zůstat a nepokračovat?

A jak to mám udělat s odbaveným zavazadlem? Můžu si při odbavení v Praze požádat, aby mi ho vydali už v Athénách? Na ty navazující lety jsou docela velké prodlevy, třeba až do druhého dne, takže se mi zdá logické, že někdo bude potřebovat zavazadlo hned smiley A když mi ho nevydají, můžu si ho nechat poslat do těch Athén?

Moc díky za rady smiley

0

Najjednoduchšie je to samozrejme iba s príručnou batožinou, ale nevidím problém ani v kúpení letenky kde je naväzujúci let až ďalší deň - v takom prípade by nemal byť problém odbaviť batožinu iba do Atén. smiley

0 Citovat

Já právě potřebuji příruční i odbavené zavazadlo smiley

0 Citovat

Loni v červenci jsem také využil jen částečně letenku Praha - Atény - Alexandrie, na check-inu mě nedokázali odbavit jen do Atén, prostě to nešlo... Dostal jsem do ruky palubku, kde byly vypsány oba legy a hotovo. Cestoval jsem jen s příručním, takže nevím, jak to s odbavenými zavazadly probíhá. Být tebou, tak si vyberu něco s dlouhým přestupem přes noc, to se dá potom nějak ukecat smiley

0 Citovat

A nebylo by jednodušší (a možná i levnější) letět s Ryanairem z Bratislavy - přímý spoj do Atén? Do Blavy se z Prahy dostanete snadno a rychle...

0 Citovat

Určitě se bavíme o Aegeanu, který nabízí skvělé ceny na jednosměrkách po Evropě s nocí v Athénách - tady jednoduše řekneš, že zavazadlo potřebuješ a oni ti jej v Athénách vydají.
Nejlevněji vychází Varšava, případně Německo / Vídeň.

Počítej ale i s tím, že v ceně je jen příruční. Doplatek je tuším 20 eur po vystavení letenky na webu dopravce aegeanair.com

0 Citovat

To odbavené zavazadlo stejně hned nepotřebovat nebudu, když mi ho nevydají, klidně si na něj počkám. Poslat mi ho pak přece musí, ne? smiley Spíš mi jde o to, aby to třeba netrvalo měsíce a nestálo to moc peněz...

O Ryanairu vím, ale takhle to stejně vychází levněji a hlavně časově se to nedá srovnat. To samé Berlín, Vídeň, atd, zkoumala jsem fakt všechno smiley

0 Citovat

inak pravda, ja som mal tiez layover v Moskve (SVO), cca 10 hodin, na ceste z Hongkongu, po prilete sme pri baggage claim zostali uz len dvaja, co sme sli z HKG...nic nechodilo, tak sme sli na info, ze kde je batozina...a batozina nas tam uz cakala vedla...ze prisla o par hodin skor inym letom z Moskvy smiley

0 Citovat

Jde o to, že jste o tom dopředu nevěděli. Tohle pravdilo bylo zavedeno, protože kdysi v osmdesátých letech teroristi v Kanadě nechali odbavit zavazadla s bombou a na let prostě nenastoupili. Ale věděli, že kufr poletí.

0 Citovat

to boli profesionálni teroristi.

Inak čo tak sa pochváliť ktorá je finalna destinacia, toho zmeškaného letu?

0 Citovat

To by me docela taky zajimalo jak se da letet do Athen levneji nez s Ryanairem nebo z toho Berlina atd...

0 Citovat

neviem ako aegean, ale mozem dat ja tip, co som teraz nasiel, taky Kyjev oneway z prahy je lepsie ak je cielova destinacia istanbul smiley

0 Citovat

tak o dost vela prichadzas smiley

0 Citovat

Přesně tak, zrovna tyhle dvě města jsou pro mě rozhodně o hodně výš než většina jiných evropských. Vždycky doporučuji odhodit předsudky a sám si ověřit a pak až dělat závěry.

0 Citovat

Co čekat od ''cestovatele'' , který dokáže napsat Istambul smiley už jen to značí, že o tom městě moc neví smiley

0 Citovat

to mikir

Hadám nie si teplý, lebo tak by si o Kieve nikdy nenapísal.
Také tigrice ako tam sú, hm, hrivna za 2 roky stratila cca 50% voči euru, a podniky kde kľudne minieš aj 3000 € za noc alebo aj 10€ za noc na drinky. Záleži od chuti a penaženky.
http://finance.yahoo.com/echarts?s=EURU ... teractive#{"range":"2y","allowChartStacking":true}

0 Citovat

mikir
Kdyby jsi vedel co je vse v Istanbulu k videni a zaziti tak by jsi koupil letenku treba i za 10000

0 Citovat

Tak pardon ted si teprve vsimam ze se tu do me obulo vice lidi.,.. no chybicka se vloudi vidim ze i podruhe do toho nazvu V Istanbulu jsem par dnu byl, dokonce i zasel do mesity, na velky bazar uzil si i toho chaosu v doprave ..nakonec i Kiev jsem kdysi projizdel byt jen vlakem , no verim za za hrivny bych si asi docela uzil ,navic kdyz nevydelavam v Kc ale v Eurech ,,,ale kazdy ma rad neco jineho ,,neni to jen o Istanbulu me tyto typy velkomest proste nelakaji...mam rad treba Island nebo Norsko .. ostrovy at uz v Recku nebo Chorvatsku ,...hory , more , v posledni dobe litam hodne na Kanary... takze proste kazdy podle sveho gusta ,,, smiley

0 Citovat

Jo a jinak jsme se ale porad nedozvedeli kam ze to teda je kdyz jsou ty Atheny o pulku takto levnejsi smiley

0 Citovat

Moravacky strci do kapsy celou Pussy Riot a spol )


pobavilo smiley)))
Samozrejme pri všetkej úcte k Moravačkám.


ps: Pussy Riot sú Rusky

0
19 reakcí