Náhodou jsem přičichl k věrnostnímu programu Pegasusu, kterému jsem doposud nevěnoval žádnou pozornost a mile mě překvapil. Za nasbírané body lze kupovat letenky, zavazadla, sedadla či jídlo během letu. https://www.flypgs.com/en/plus Princip je jednoduchý: - 1 bod = 1 TRY (cca 8,50 Kč) - body se sbírají za útratu v počtu 2% z celkové částky - zřejmě i bonusové body za úseky, např. (PRG-SAW mi připsalo 2 body, SAW-TBS 1 bod) - jeden účet může sbírat body za všechny cestující v rámci rezervace A teď to nejlepší, za on-line check-in jsem obdržel 25 bodů! Nevím, zda se jedná o jednorázový bonus - zjistím v pondělí. Suma sumárum za jednu cestu Praha - Istanbul - Tbilisi mám na kontě 35 TRY, což mi pokryje jedno jídlo na cestu zpět  .

Pegasus Plus

Založil ve fóru Frequent flyer programy

12 reakcí

Náhodou jsem přičichl k věrnostnímu programu Pegasusu, kterému jsem doposud nevěnoval žádnou pozornost a mile mě překvapil.
Za nasbírané body lze kupovat letenky, zavazadla, sedadla či jídlo během letu.

https://www.flypgs.com/en/plus

Princip je jednoduchý:
- 1 bod = 1 TRY (cca 8,50 Kč)
- body se sbírají za útratu v počtu 2% z celkové částky
- zřejmě i bonusové body za úseky, např. (PRG-SAW mi připsalo 2 body, SAW-TBS 1 bod)
- jeden účet může sbírat body za všechny cestující v rámci rezervace

A teď to nejlepší, za on-line check-in jsem obdržel 25 bodů! Nevím, zda se jedná o jednorázový bonus - zjistím v pondělí.

Suma sumárum za jednu cestu Praha - Istanbul - Tbilisi mám na kontě 35 TRY, což mi pokryje jedno jídlo na cestu zpět smiley

0

Ahoj, zajímá mě jak to dopadlo. Připsali ti body i za druhý online check-in?
Má smysl se registrovat, když letíme pouze Gruzii..?

0 Citovat

Zdravím, zajímalo by mě, jak se jídlo za ty jejich míle objedná. Dá se to předem ? Děkuji

0 Citovat

Zpátky mi nešel provést check-in na TBS a z IST jsem se na to vyprdnul.. Takže nevím :/
Každopádně jsem si na cestu zpět objednal zdarma plato s řízky a celkem to ušlo - rozhodně lepší než nic smiley Také jsem letěl jen Gruzii.

Jídlo se objednává ve správě rezervace předem.

0 Citovat

Ahoj Dave,
nevíš prosím tě jak přesně funguje to připisování bodů?
Letíme 4, letenky na 1 rezervaci, já jsem registrovanej v tom jejich programu, ostatní zatím ne.
Když udělám check in jen za sebe tak dostanu těch 25 bodů, když za všechny tak taky jen 25 nebo 4 x 25?
Když se i ostatní zaregistrují a uděláme si každej zvlášť online check in, tak dostaneme každej těch 25 bodů?
Kdy se připisujou ty body, když letíme do Tbilisi a zpět, tak ty body za Praha-Tbilisi se připíšou až po proletění a můžeme je tak využít až na zpáteční let nebo se připíšou hned po check inu a můžou se využít už na Praha-Tbilisi?
Pokud až po proletění, tak když se v Gruzii někde přihlásíme do toho jejich programu, tak půjde objednat třeba to jídlo na zpáteční let?
Předem díky za jakýkoliv info,
Michal

0 Citovat

Ahoj Michale, moc jsem tomu připisování neporozuměl a hlavně mi na cestu zpět dělali rebooking, takže jsem zřejmě přišel o další body.
Jinak se všechny body připíšou na tvé konto a uvidíš je hned po proletění - využiješ je na cestě zpět.

Ten check-in netuším, budu rád za tvé info smiley

0 Citovat

ahoj, v jaké měně karty je nejlepší platit u Pegasus letenky? USD, EUR nebo je to jedno?

0 Citovat

theo2 napsal(a):

ahoj, v jaké měně karty je nejlepší platit u Pegasus letenky? USD, EUR nebo je to jedno?

mě vyšly nejlíp turecký liry, dělalo to asi o kilo míň (ale platil jsem jenom asi 1800 CZK), než USD, EUR, GBP ....

0 Citovat

Nevím, jestli jste si toho někdo někdy všimli, ale v den vašich narozenin je na Pegasus Plus účtu vždy 20 % sleva na všechny trasy. Nevím, jestli by se to dalo nějak "ociganit" tím, že by člověk podle potřeba měnil datum narození, aby mohl čerpat slevu :-)

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Nevím, jestli jste si toho někdo někdy všimli, ale v den vašich narozenin je na Pegasus Plus účtu vždy 20 % sleva na všechny trasy. Nevím, jestli by se to dalo nějak "ociganit" tím, že by člověk podle potřeba měnil datum narození, aby mohl čerpat slevu :-)


Lukáš = travelhacker :D


btw. no kontrolovat by to mohli těžko, dobrej tip ;)


ociganit - to si musím někam poznamenat :D

0 Citovat

norbic napsal(a):


btw. no kontrolovat by to mohli těžko, dobrej tip ;)

Kontrolovať by to mohli práveže veľmi ľahko :o)

0 Citovat

No pochybuju, ze by si delali poznamky u vsech rezervace, ktere byly Birthday 20% off, a u gatu kontrolovaly s pasem...

0 Citovat

Skôr môžu kontrolovať počet zmenených dátumov narodenia alebo limitovať počet generovaní/použití narodeninového kupónu za 1 rok

0
12 reakcí