Tedy neříkám, že jsem hodně velký cestovatel, ale něco už za sebou přece jen mám. Samozřejmě proti Dejvovi a Lukášovi jsem žabař stále.  .

Paříž, Charles de Gaulle - nejhorší evropské letiště?

Založil(a) ve fóru Letiště

0 reakcí

Tedy neříkám, že jsem hodně velký cestovatel, ale něco už za sebou přece jen mám. Samozřejmě proti Dejvovi a Lukášovi jsem žabař stále. smiley Ale po včerejší zkušenosti s pařížským Charles de Gaulle musím říci, že tomuhle letišti se budu sakra vyhýbat zase! Dokonce i Keflavík na Islandu, který byl zvolen lidmi jako nejhorší evropské letiště, byl pro mě 10krát lepší! (Já osobně tam špatnou zkušenost neměl.)

Posuďte sami:
1. nepříjemnost v Paříži: Přiletěl jsem z Vancouveru, přílet včas na 2. terminál, na přestup do Prahy pak asi hodina a čtvrt. Takže jsem spěchal, pač jsem věděl, že letiště je velké a protože jsem tam byl vůbec poprvé. Já a ještě další dva Češi, kteří přiletěli z Vancouveru taky. Spěcháme na část "Terminal 2D" - vše podle šipek - a pak přijde čekání na prohlídku mne a zavazadel. Čekáme ve frontě, mnoho lidí tam, avšak otevřen jen jeden pás. A pak přijde nějaký Francouz od letiště a asi proto, že tam mají najednou moc lidí, osloví vedle sebe jeden pár, kam letí - tvrdí, že do Prahy na navazující let - tak je chce pustit přede mě. Přitom jsem mu před chvílí ukazoval, že taky letím do Prahy! Nechápu a obracím se na něj, že tam přece taky letím a byl jsem tam dříve.... načež ho to trklo asi a ten pár pouští až za mě. Takové organizování se mi fakt nelíbilo a nechápu.
2. nepříjemnost: Pak tedy spěcháme my tři Češi do části 2D - když se tam dostaneme, šipky nás navedou k východu - francouzská kontrola nas zastavuje a ukazuje, že se máme vrátit - tak jdeme, nechápeme ty ukazatele všichni tři - ale protože jsme zrovna u exitu, musíme zase projít pasovou kontrolou - ale proč, když už jsme pas ukazovali u pásu? Takže další zdržení...
3. nepříjemnost: Navádí nás to dál k terminálu 2D - spěcháme.... a najednou vidíme před sebou ZNOVU rentgeny a pásy! Stojí před nimi pracovník letiště, říkám mu, že už jsme tímhle prošli a máme navazující let, je už cca 9:20, letět to má 9:45.... on že tedy nemusíme jít znovu a ukazuje nám projít skrz jedinou branou, kde pás není - prý tím máme projít, když už jsme jednou kontrolováni byli. Tak tam jdu a stop - pracovnice u té brány mi říká, že máme jít znovu k pásu. Tak jí říkám, že vždyť už jsem na prohlídce byl! A že mi říkal ten pán, na kterého ukazuju, že už nemusím znovu. Nezájem. Musím zase. Neuvěřitelné. Takže podruhé na letišti otevírám batoh, vytahuju notebook, foťák, mobil, k tomu pásek od kalhot, klíče atd... Ptám se další pracovnice, proč musím jít na kontrolu podruhé, když už jsem jednou byl. A ona na to naprosto pohrdavě: "Jednou, dvakrát, třikrát..." Tohle si dovolí k cestujícímu?! Nezájem, neuvěřitelně arogantní přístup. Takže po dalších několika minutách stání u pásu a další kontroly se dostávám přes bezpečnostní rám.... a když se chci zeptat další pracovnice, proč to musíme dělat podruhé, ona na to řekne: "I don´t speak English." Takže tohle umí řici, ale jinak jako na největším francouzském letišti neumí anglicky? Neuvěřitelné...
4. nepříjemnost: Přifičíme nakonec k naší bráně 52 - tam nakonec hozeno na displeji u Českých aerolinek, že odlet do Prahy o 30 minut později. Jaktože později, když je všude na letišti u našeho letu "on time"? Nechápu...
5. nepříjemnost: NECHUTNĚ NARVÁNO TAM! Nemáme si ani kde sednout.... tak tam polosedíme/polodřepíme na kovové tyči před jedním obchodem... U WC pak čekající fronty.... přecpáno lidma, málo místa na sezení, horko.... nepříjemné...

Naštvaní všichni tři, co to je za organizování v Paříži na největším letišti, na ně pěkně nadáváme.... a za sebe říkám, že po tomhle se budu letišti Charles de Gaulle vyhýbat.

Nikde jinde si nemohu stěžovat - jak u nás, tak v Itálii, v Německu, v Polsku, v Budapešti, v Norsku, na Islandu, v USA, ve Vancouveru.... ale prostě Paříž pro mě naprosto špatná zkušenost.

Co vy?

Máte s tímhle letištěm taky špatnou zkušenost? A které je podle vás nejhorší letiště v Evropě, co jste zažili?

0
0 reakcí