Ahoj, chtěli bychom s přítelkyní v únoru na tři týdny na Filipíny a uvažuju jestli koupit letenky z akce Ukraine Airlines + Cebu Pacific, co se tady nedávno objevila nebo jestli ještě chvíli čekat. Koukal jsem, že cena v článku platí pouze s příručním zavazadlem a bez jakéhokoliv jídla na cca desetihodinovém letu DXB-MNL. S jedním zavazadlem a jedním jídlem už je to cena lehce přes 11000. To je pořád super, ale je to letenka se dvěma dopravci, kdy ani 6 hodinová rezerva u Cebu Pacific (ze zkušenosti) neznamená záruku toho, že přípoj v Dubaji stihneme. Taky bychom asi preferovali přílet na Cebu než do MNL, ale to už je maličkost. Říkám si teda, jestli se ještě neobjeví něco v podobné cenové relaci s jedním nebo případně spolehlivějším dopravcem. Na druhé straně je super, že v téhle akci je na výběr téměř libovolný termín, což jako pracující ocením. Co myslíte? Předem díky za rady, odměním se potom trip reportem  .

Filipíny únor 2017

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

8 reakcí

Ahoj, chtěli bychom s přítelkyní v únoru na tři týdny na Filipíny a uvažuju jestli koupit letenky z akce Ukraine Airlines + Cebu Pacific, co se tady nedávno objevila nebo jestli ještě chvíli čekat. Koukal jsem, že cena v článku platí pouze s příručním zavazadlem a bez jakéhokoliv jídla na cca desetihodinovém letu DXB-MNL. S jedním zavazadlem a jedním jídlem už je to cena lehce přes 11000. To je pořád super, ale je to letenka se dvěma dopravci, kdy ani 6 hodinová rezerva u Cebu Pacific (ze zkušenosti) neznamená záruku toho, že přípoj v Dubaji stihneme. Taky bychom asi preferovali přílet na Cebu než do MNL, ale to už je maličkost. Říkám si teda, jestli se ještě neobjeví něco v podobné cenové relaci s jedním nebo případně spolehlivějším dopravcem. Na druhé straně je super, že v téhle akci je na výběr téměř libovolný termín, což jako pracující ocením. Co myslíte? Předem díky za rady, odměním se potom trip reportem smiley

0

úplně bych se na tuto akci vyprdl a počkal. Času dost.

0 Citovat

My byli s touhle akcí loni v únoru - i když letenka s Cebu byla o trochu levnější. Vše bylo v pohodě. A330 Cebu není plechovka sardinek - je tam opravdu vcelku dost místa, navíc často se stává, že let je poloprázdný a člověk může být na trojce i sám. My si na cestě tam lupli prášek na spaní, takže jsme přiletěli do Manily čerství. Na cestě zpět se nám spát nechtělo, protože se přilétalo do Dubaje večer a chtěli jsme přes noc spát. Nutný byl nocleh.

UIA jsme zavrhli - je to klasický lowcost a byť drží dlouhodobě ceny nízko, najdou se i lepší varianty. Travel půjde s cenami dolů (klidně i lehce pod 6 tisíc). Navíc na téhle lince si cestující poměrně dost hýčká (oproti jiným linkám) - dostali jsme opravdu chutné jídlo (předkrm, hlavní chod, desert), vody, piva a vína co hrdlo ráčí, před přistáním ještě sušenka smiley

Já osobně bych koupil letenky z Dubaje do Manily a let do Dubaje bych vzal později podle vývoje cen. UIA můžete vzít kdykoliv - ty ceny se opravdu nemění, tzn. nemá moc smysl kupovat teď smiley

P.S. Jste si jistí tím, že potřebujete odbavené zavazadlo? My letěli každý s příručákem - nikdy nekontroluje ani velikost ani váhu. Navíc na Filipínách opravdu člověk nic moc nepotřebuje a pro přesuny mezi ostrovy a v rámci nich je co nejmíň věcí praktické smiley

0 Citovat

Neříkám, že Cebu není v pohodě, sám jsem s nima letěl TPE-MNL a bylo to v pohodě, ale od spousty známých jsem slyšel o několikahodinových zpořděních, zrušených letech apod.
S UiA mám taky docela negativní zkušenosti, jenom čekám, kdy tam zpoplatní i vodu smiley. Jenomže já vůbec nevím, jak často se takové letenky na Filipíny okolo těch 11000 z Prahy objevují, nikdy jsem to nesledoval.
O tom, že bychom letěli jen s příručákem jsme uvažovali, ale je tam problém s tripodem, ten nám na palubu nepovolí...

0 Citovat

tak my sme boli minuly rok kombinacia UIA+Cebu a cele to vyslo 210 euro aj s pripojom na Coron.
UIA - praha-kyjev-dubaj a naspat za 160 euro s bagazou - vyhoda = lieta to kazdy den a ceny su viacmenej konstatne. Bagaz v cene. Inak lowcost, ale miesta na nohy sme mali dost, vzdy sme vypytali exit:) Prilet, odlet presne, v Kyjeve transfer jednoduchy, vodka nakupena smiley
Cebu - co poviem, za 26 euro osoba + 20 euro jedna bagaz na jeden smer sa neda stazovat. Sardinkaren to nie je (opat sme zaziadali o exity:)), aj ked je tam vyse 400 ludi, tak z toho dovodu, ze tam nie je biznis alebo first class, tak je to tam rozlozene. Jediny problem ze ja tam strasna zima (zimna bunda sa vyuzije aj vo februari smerom Filipiny)
Cebu vnutrostatny - letelo sa ATRkom, takze vazili nielen batozinu, ale aj cestujucich. Museli sme prebalovat z prirucnej do kufra.

Opat ideme vo februari, UIA 170 euro a Cebu za 52 euro (zdrazeli o 200% smiley) ... bagaz si asi rozmyslime, ked si clovek operie, tak nema co tam brat smiley A tych par magnetiek sa zmesti aj do vrecka smiley

0 Citovat

tak Cebu Pacific mava sem tam riadnu akciu a ked mas stastie a trpezlivost, tak sa da booknut.
a UIA som tam uz dopasoval neskor, ked sa objavili dobre ceny.
No a Cebu som kupoval prvy krat 10 mesiacov dopredu a teraz rok dopredu smiley

0 Citovat

Kruci, tak to už nestíhám smiley A o té akci ses předpokládám dozvěděl z nějakého newsletteru od Cebu, že?

0 Citovat

myslim ze ich mam lajknutych na FB

0 Citovat

Ahojte, neporadite niekto kedy je najidealnejsie kupovat vnutrostatne letenky po Filipinach? Chystame sa februari a neviem ci ich kupovat uz teraz alebo este cakat smiley vdaka smiley

0
8 reakcí